חברות בארץ

אוּלְטְרַסַייט גייסה 13 מיליון דולר לפיתוח מערכת בינה מלאכותית להנחיית אולטרסאונד לבבי

הפיתוח החדשני של החברה, בשיתוף עם המכון הישראלי לרפואת חלל ותעופה, נבחר על ידי קרן רמון להיכלל במשימת החלל “רקיע”

אולטרסייט (UltraSight), חלוצה בתחום הבריאות הדיגיטלית ששמה לה למטרה לשנות את תחום האולטרסאונד הלבבי באמצעות בינה מלאכותית (AI), הודיעה היום על השלמת סבב גיוס B בהיקף של 13 מיליון דולר. סבב הגיוס ישמש כדי לקדם מספר תוכניות פיתוח קליניות שמתוכננות בארה”ב. בסבב השתתפו קבוצת יוזמה קוריאה, קבוצת ה.ו. קאופמן ומכון ויצמן למדע.

אולטרסייט פיתחה טכנולוגיה ייחודית, מבוססת על בינה מלאכותית, בתחום האולטרסאונד הנייד, המאפשרת קבלת מידע אבחנתי באופן מהיר ומדויק. אולטרסייט מציעה ממשק יישומי המספק הנחיות בזמן אמת עבור מפעיל האולטרסאונד, כולל כיצד לאחוז ולהזיז את מתמר האולטראונד על מנת לקבל תמונות באיכות אבחנתית, ללא קשר לרמת המיומנות שלו בסריקת אולטרסאונד. עד כה, אולטרסאונד לבבי בוצע לרב על ידי טכנאי אולטרסאונד במכוני אקו-לב, מקצוע שדורש הכשרה ארוכה ואימון יומי כדי לשמור על רמת מקצועיות גבוהה. הפתרון של אולטרסייט למעשה מאפשר לצוות רפואי ללא הכשרה בסונוגרפיה, לערוך בדיקות אולטרסאונד לבבי באמצעות מכשירי אולטרסאונד ניידים בכל סביבה טיפולית ולאפשר ליותר חולים לקבל אבחון מדויק וטיפול תואם ומהיר.

דוידי וורטמן, מנכ”ל אולטרסייט, אמר, “אולטרסייט מספקת פתרון חדשני שנותן מענה מדויק לצרכי צוותי הרפואה והמטופלים כאחד. סבב הגיוס הנוכחי יאפשר לנו להפוך לשחקן משמעותי בשוק האולטסאונד העולמי”.

עוד הודיעה החברה כי הפיתוח החדשני שלה, בשיתוף המכון הישראלי לרפואת חלל ותעופה, נבחר על ידי קרן רמון להיכלל במשימת החלל “רקיע”. במסגרת המשימה, איש העסקים אל”מ מיל’ איתן סטיבה יבחן את הטכנולוגיה של אולטרסייט בתחנת החלל הבינלאומית על מנת לבדוק את ישימות ביצוע הבדיקה במשימות חלל על ידי צוות לא מיומן בסביבת החלל. הצלחת הניסוי עשויה לספק מידע רפואי משמעותי וחיוני עבור תחום רפואת החלל, שכן שהייה ממושכת בסביבת החלל מהווה סיכון משמעותי על מערכת הלב והנשימה, במיוחד במשימות חלל ארוכות טווח ורחוקות מכדור הארץ.

אנדרו קלילנד, מנכ”ל קרן פוגרטי אינוביישן, אמר, “אנו רואים עתיד בו אולטרסאונד לבבי יהיה זמין לכל מטופל ומטופלת בכל מקום, ויוכל להיערך על ידי כל אחד בצוות הרפואי. הפיכתה של סקירת האולטרסאונד לפעולה פשוטה שלא מצריכה הכשרה ונסיון היא צעד חיוני במאמץ לספק טיפול מהיר ויעיל למטופלים בכל מקום ובכל שעה, ללא קשר לקרבתם למרכז טיפולי מתקדם”. 

החברה נקראה בעבר אונסייט מדיקל ושינתה את שמה לאולטרסייט כדי לשקף בצורה טובה יותר את חזונה.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
Close
דילוג לתוכן