חדשותעסקים

פסגה כלכלית-עסקית ראשונה מסוגה תתקיים בירושלים

רכבת אווירית של מנהיגים ומשקיעים בינלאומיים תנחת בישראל בסוף החודש לקראת וועידת החדשנות של IMPROVATE

ביניהם: היזם והיוצר וויל.איי.אם לצד איש העסקים מייקל חודורובסקי שיפגשו לראשונה בחברות ישראליות; גארי קספרוב אלוף העולם בשח-מט ויזם בתחומי הסייבר וטכנולוגיית AI, ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר, יחד עם ראשי ממשלות ונשיאים לשעבר ממזרח אירופה שהקימו קרנות השקעה ומחפשות את האקזיט הבא בישראל.

השר לענייני ירושלים זאב אלקין: “זוהי אחת הוועידות החשובות ביותר שיתקיימו בירושלים בעשור האחרון”.

הוועידה תיחתם בהופעה של להקת בלאק אייד פיז בהיכל פיס ארנה בירושלים.

חברת IMPROVATE תערוך בירושלים ב-29.11 את ועידת החדשנות הבינלאומית לשנת 2021 בהשתתפות ראשי מדינות, מנהיגים מהעולם, אנשי ממשל, מומחים, משקיעים ונציגים של חברות טכנולוגיה וחדשנות מובילות מישראל, כדי לייצר עסקאות ושיתופי פעולה לאתגרים שמעסיקים היום את העולם בתחומי מדיטק, סייבר, HLS פודטק ועוד.

בין משתתפי האירוע נמנה היזם והיוצר וויל.אי.אם הידוע כיזם גאדג’טים סדרתי וכמשקיע גדול בחברות טכנולוגיה. ב- 2016 רכש את חברת סנסיה הישראלית, עובד עם מספר חברות טכנולוגיה ושימש כדובר בתחרות הרובוטיקה הבינלאומית First. החברה שלו עוסקת בפיתוח מוצרים חכמים לרכב, מדפסות תלת-ממד, ומחשוב לביש להמונים. כמוהו גם יגיע המשקיע ואיש העסקים מייקל חודרוקובסקי, הרואה פוטנציאל גדול בהייטק הישראלי ונושא עיניו לראשונה בהשקעה בחברות טכנולוגיה וחדשנות ישראליות. 

בנוסף, בוועידה ייקח חלק גארי קספרוב, אלוף העולם בשחמט לשעבר ומומחה סייבר ו ו- AI בהווה. קספרוב מייעץ לגורמי בטחון רבים בעולם לרבות הפנטגון בנושאי סייבר ובינה מלאכותית וכן מתחזק קהילות של 950  אלף עוקבים בתחומים אלה. קספרוב משמש כחבר פעיל ביותר בוועדה המייעצת של IMPROVATE ויוביל את פאנל הסייבר בכנס החדשנות.

הנשיא רוזן פלבנלייב יגיע מסופיה. נשיא בולגריה לשעבר שנחשב לאב המייסד של אקוסיסטם החדשנות של בולגריה וידוע כמי שקידם פרויקטים ממשלתיים רחבי היקף בתחומי התשתיות, האנרגיה והדיגיטל. הנשיא פלבנלייב סיים תפקידו כנשיא ב- 2017 ומאז נחשב לפנים של ההתפתחות הכלכלית והדמוקרטית של בולגריה ומדינות מזרח אירופה. הנשיא מעורב באופן פעיל בבניית אשכולות סטארט-אפים ועבודה למודרניזציה ומשיכת השקעות זרות בבולגריה ובמדינות הבלקן. פלבנלייב חבר פעיל בוועדה המייעצת של IMPROVATE ופועל במסגרת זו לפתיחת השווקים במדינות הללו לחברות ישראליות.

ראש ממשלת רומניה לשעבר – ויקטור פונטה יגיע מבוקרשט. במהלך שנות כהונתו נרשמה הצמיחה הכלכלית הגבוהה ביותר של רומניה באיחוד האירופי. בסיום תפקידו ייסד את VP PROJECTS חברה המעורבת בלמעלה מ- 1000 פרויקטים ברחבי המדינה, מספקת סיוע בקשרי ממשל, פיתוח עסקי וסיוע לארגונים וחברות בכניסה לשוק. פונטה הצטרף לאחרונה לוועדה המייעצת של IMPROVATE ומסייע באמצעותה לחברות ישראליות להיכנס לשווקים המקומיים. 

ראשי מדינות ומנהיגים נוספים שהפכו לאנשי עסקים יגיעו לשאת דברים ולפגוש חברות ישראליות ביניהם: פיליפ ווג’אנוביק– נשיא מונטנגרו, איבו ג’נספוביק – נשיא קרואטיה, איבס לט’רם– ראש ממשלת בלגיה. אליהן תצטרף ראשת הרשות לחדשנות של אלבניה הגב’ לינדה קארקנאג’ וכן איקה טאקטאשווילי – נשיאת CISS – מכון האסטרטגיה של גאורגיה. כולם יגיעו להשתתף בפאנלים, לצפות בפתרונות החדשניים שיש לחברות הישראליות להציע ולסלול את הגשר לשיתופי פעולה ומיזמים עסקיים במדינותיהם.

מהצד הישראלי ישתתפו פרופ’ זאב רוטשטיין לשעבר מנכ”ל בית חולים הדסה, ופרופ’ רוני גמזו מנכ”ל בית החולים איכילוב, במסגרת פאנל המדיקל לצד עמיתיהם מהעולם. כמו כן, תא”ל דני גולד ראש מפא”ת במשרד הביטחון, אלוף (מיל’) רוני נומה ואלוף (מיל’) עמוס גלעד שיובילו את נושא ה HLS יחד עם מנהיגים מהעולם. כל זאת לצד נציגי קרנות ההשקעה הגדולות יגיעו על מנת לבחון השקעות בחברות הטכנולוגיה הישראליות.

השר לענייני ירושלים זאב אלקין, מארח ערב הגאלה הרשמי בוועידה לחדשנות וטכנולוגיה: “מדובר באחת הוועידות החשובות ביותר שיתקיימו בירושלים בעשור האחרון. במסגרת הפסגה יגיעו מספר רב של מנהיגים בינלאומיים, כולל ראשי ממשלות ונשיאים שהפכו למשקיעים גדולים ולראשי חברות, אשר צפויים להותיר השקעות ענק בחברות טכנולוגיה, סייבר ומדיטק ישראליות. ועידה זו תחזק את מעמדה הבינלאומי של ירושלים, הן כבירת העם היהודי ומדינת ישראל והן כמרכז רוחני-טכנולוגי אשר מאגד בתוכו אקו סיסטם יוצא דופן”.

אירינה נבזלין, יו”ר ומייסדת IMPROVATE: “השנתיים האחרונות הוכיחו ששיחה על האתגרים איננה מספקת, חיוני יותר למצוא פתרונות מעשיים לאותם אתגרים המשותפים לכלל מדינות העולם. אני גאה על הפלטפורמה המסייעת לחברות טכנולוגיה ישראליות לבנות שפה משותפת עם משקיעים ומקבלי החלטות מרחבי העולם ולבנות שיתופי פעולה מנצחים”.

רונית חסין הוכמן, מנכ”ל IMPROVATE: “החברה פועלת מאז 2020 בארבע חטיבות: כנסים, משלחות עסקיות, פיתוח עסקי והשקעות בחברות טכנולוגיה. בפורטפוליו של IMPROVATE מיוצגות עשרות חברות בתחומי –מדיטק, HLS , סייבר ופודטק. הכנסים מהווים את החשיפה הראשונית לחברות ולאחריה מתקיימים מפגשים עסקיים מדויקים לכול חברה ע”פ הגורמים המבוקשים ושוק המטרה. אנו שמחים שסוף סוף נוכל לקיים וועידה פיסית בירושלים שתהווה חשיפה רחבת היקף לחברות המציגות, הזדמנות ליצירת מפגשים עסקיים רלוונטיים פנים אל פנים והצגה בפני משקיעים”.

את הוועידה הבינלאומית תחתום הופעה של ווי.ל אי.אם ולהקת בלאק אייד פיס שתיערך בהיכל פיס ארנה בירושלים, ופתוחה לקהל הרחב לרכישת כרטיסים.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן