הייטק HI TECHחדשותסטארטאפ ניישן

OurCrowd משיקה קרן חדשנות בהיקף 100 מיליון דולר להתמודדות עם מגפות עולמיות

כ-20 חברות פורטפוליו של OurCrowd כבר מפתחות פתרונות לאתגרי הקורונה

OurCrowd, פלטפורמת ההשקעות הגלובלית המובילה בעולם והמשקיעה הפעילה בישראל בהון סיכון, הכריזה על השקת קרן חדשנות להתמודדות עם מגפות עולמיות. הקרן מתכננת לגייס 100 מיליון דולר להשקעות בפתרונות טכנולוגיים דחופים עבור צרכים עסקיים, חינוכיים וחברתיים שנוצרים על ידי מגפות עולמיות ומצבי חירום בריאותיים אחרים. הקרן פתוחה להשקעות הן של משקיעים כשירים פרטיים (מינימום השקעה: 50,000 דולר) והן של משקיעים מוסדיים (מינימום 1 מיליון דולר).

הקרן תשקיע הן בחברות סטארט-אפ חדשות והן בחברות רלבנטיות נבחרות בפורטפוליו של OurCrowd. היא תתמקד בתחומי מניעה ובלימה, הכוללים חיסונים, בדיקות, והגנה אישית, טיפול וריפוי שכולל דיאגנוסטיקה, ניטור מרחוק, ורפואה דיגיטלית, והמשכיות וצמצום שיבושים, ביניהם: עבודה מרחוק, לימוד מרחוק, אוטומציית תכנה, אימונים ביתיים, אבטחת סייבר ועוד.

הקרן תנוהל ע”י ד”ר מוריס לסטר, ד”ר מורי בלומנפלד, ודויד סוקוליק. לסטר, בעל ניסיון של יותר מ-30 בתעשיית התרופות, מומחה בזיהוי, פיתוח, ניהול ומימון של טכנולוגיות ביו-רפואיות. לסטר הקים שש חברות שהפכו לציבוריות. בלומנפלד, בעל ניסיון של יותר מ-30 שנה בחדשנות רפואית בחברת GE מערכות רפואיות. סוקוליק, בעל ניסיון של יותר מ-20 שנה בחברות סטארט-אפ, בחברות טכנולוגיה מובילות ובקרנות הון סיכון.

הפורטפוליו של OurCrowd כבר כולל יותר מ-20 חברות שמפתחות פתרונות להקלת המשבר והשפעותיו, שאחדות מהן תהיינה מועמדות להשקעות המשך של הקרן החדשה. ביניהן ניתן לציין את החברות: MigVax המפתחת חיסון נגד הקורונה, Zebra Medical Vision שפיתחה מערכת AI לאבחון ולכימות ממצאי COVID-19 בצילומי CT סטנדרטיים של בית החזה, Kryon שפיתחה תהליך רובוטי אוטומטי להעברה ולאימות של מיליוני תוצאות של בדיקות קורונה בשבריר מהזמן, TytoCare שפיתחה פתרונות לביצוע מרחוק של בדיקות פיסיות לרבות בחולי קורונה והיא מגנה בכך על הצוות הרפואי ומקלה על העומס במערכות הבריאות ועוד.

ג’ון מדבד, מייסד ומנכ”ל OurCrowd, מסר: “ההתפשטות המהירה של מגפת הקורונה נתנה תוקף לחזון שלנו אודות עולם דיגיטלי מקושר שערוך לפתור כל משבר באמצעות תקשורת גלובלית ותגובה מהירה. כדי שנוכל להשיב את העולם למסלול, יש עתה צורך דחוף בחדשנות. טכנולוגיה יכולה לסייע לנו להתגבר על בעיות רבות שנובעות מהמשבר והגיעה העת שהיא תנוע מהר קדימה ותתקן את הטעון תיקון”.

ד”ר מוריס לסטר: “עלינו להתמודד ביחד נגד המגפה העולמית הנוכחית ולהתכונן גם למגפות העתידיות שכן האירוע הנוכחי הוא רק ההתחלה. ליזמים יש כישורים ייחודיים לספק פתרונות יעילים ומהירים לאתגרים הגדולים ביותר. הקרן החדשה שלנו תיצור את הגשר בין סוגי החדשנות הנדרשים לבין המשקיעים מרחיקי הראות ובעלי המשאבים החיוניים לשיפור עולמנו”.

אודות OurCrowd
OurCrowd היא פלטפורמת ההשקעות הגלובאלית המובילה בעולם, והמשקיעה הפעילה ביותר בישראל בהון סיכון. OurCrowd, גייסה עד כה התחייבויות להשקעות של 1.4 מיליארד דולר במעל 200 חברות פורטפוליו ו-20 קרנות, ורשמה 37 אקזיטים, ביניהם: Beyond Meat שהונפקה לפני שנה בנאסד”ק, Jump Bikes שנמכרה ל-Uber, מכירת Briefcam ל-Canon, מכירת Argus ל-Continental, מכירת Crosswise לאורקל, מכירת Replay לאינטל, מכירת Corephotonics לסמסונג, ומכירת CyberX למיקרוסופט.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קריאה נוספת
Close
Back to top button
דילוג לתוכן