חדשותסטארטאפ ניישן

IL MAKIAGE רוכשת את Voyage81

computer vision היא החברה הראשונה בעולם שפיתחה טכנולוגיה מוגנת-פטנט מבוססת אלגוריתמים המאפשרת שחזור מידע היפרספקטראלי ממצלמות סמארטפונים

סכום הרכישה מוערך ב- 40 מיליון דולר.

IL MAKIAGE אשר הושקה בארה”ב ב2018, היא אחת מחברות האונליין הצומחות ביותר בארה”ב. 

החברה מפתחת טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית אשר מחברת בין צרכנים לבין מוצרי ביוטי ע”י אבחנה והתאמה פרסונאלית אונליין. בתוך שלוש שנים מאז השקתה בארה”ב, ל-IL MAKIAGE עשרות מיליוני משתמשים בפלטפורמה המקוונת אותה פיתחה החברה והיא מדורגת כחברת הביוטי הצומחת ביותר בארה”ב בשנתיים האחרונות.

הרכישה תאפשר ל-IL MAKIAGE להשתמש ביכולות ההדמייה ההיפרסקטרליות מוגנות-הפטנט של Voyage81 כדי לחזק עוד יותר את המוצרים הטכנולוגיים והאלגוריתמים הקיימים שפיתחה החברה, ועולה בקנה אחד עם מחויבותה של IL MAKIAGE להמשיך להוביל את תעשיית הביוטי העולמית המקוונת באמצעות טכנולוגיה. 

מימין לשמאל: ניב פרייס, דר’ בועז ארד, דר’ רפי גדרון ואורן הולצמן, צילום: יח״צ

התוכנה אותה פיתחה Voyage81 מסוגלת בין היתר למפות ולנתח תכונות ומאפייני עור, לזהות זרימת דם באזור הפנים, וליצור מפות מלנין והמוגלובין באמצעות תמונת RGB פשוטה ממצלמת הסמארטפון. טכנולוגיה זו תאפשר למנף את מצלמות הסמארטפונים של המשתמשים ולספק יכולות אבחנה והתאמה אונליין מתקדמות למשתמשי IL MAKIAGE וכן למותגים העתידיים של החברה אשר הראשון שביניהם יושק בתחילת 2022.

המייסדים של Voyage81 יצטרפו לצוות הטכנולוגי של IL MAKAGE בתפקידי מפתח.

IL MAKIAGE מעמיקה את השקעתה בטכנולוגיה ומודיעה היום על רכישת הסטארטאפ Voyage81. בין המשקיעים ב Voyage81 ניתן למצוא את קרנות הון הסיכון True Ventures  Maniv Mobility,, iAngels ו- Nextgear Ventures.  

Voyage81 היא החברה הראשונה והיחידה בעולם שפיתחה אלגוריתמיקה מוגנת-פטנט המאפשרת לשלב יכולת ראיה היפרספקטרלית בסמארטפונים, יכולת המאפשרת לנתח את תכונות החומר המצולם. התוכנה של Voyage81 יכולה לשחזר מעל ל-30 ערוצים של מידע היפרספקטרלי מתמונות RGB שצולמו באמצעות מצלמות הסמארטפונים הקיימות. לצד יכולת הראיה ההיפרספקטרלית שהינה מבוססת תוכנה, בימים אלו עובדת Voyage81 בשיתוף עם יצרני הסמארטפונים הגדולים בעולם על פיתוח פתרון משולב חומרה, שיחד עם יכולות התוכנה ההיפרספקטרלית של החברה, יאפשר שיפור משמעותי באיכות תמונות המצולמות בתנאי תאורה נמוכים.

הרכישה תאפשר ל-IL MAKIAGE להשתמש בטכנולוגיה שפיתחה Voyage81 כדי לפתח ולחזק עוד יותר את מוצריה הטכנולוגיים הנשענים על אלגוריתמים ולמידת מכונה והמאפשרים לה לאבחן ולהתאים מוצרים באופן פרסונלי בפלטפורמה המקוונת שלה. ל-IL MAKIAGE עשרות מיליוני משתמשים ברחבי העולם והחברה הצליחה לבנות בתוך כשלוש שנים את מאגר המידע הגדול ביותר בתעשיית הביוטי העולמית, מאגר של למעלה ממיליארד נקודות דאטה. השילוב בין הטכנולוגיה הקיימת שלIL MAKIAGE  והצירוף של טכנולוגיית הראייה הממוחשבת המתקדמת של Voyage81 יאפשרו לחברה להציע למשתמשיה פתרונות טכנולוגיים חדשניים ראשונים מסוגם. 

מנכ״ל ובעל השליטה ב-IL MAKIAGE, אורן הולצמן, אמר כי “במקביל לשיפור והמשך בנייה של יכולות הבינה המלאכותית שלנו, במהלך השנתיים האחרונות חיפשנו חברות בתחום ה computer vision -עם טכנולוגיה שיכולה להתאים לקטגוריות הביוטי וה-wellness. לצורך כך נפגשנו עם עשרות סטארטאפים בתחום אך לא ראינו טכנולוגיה שתהיה חזקה מספיק כדי לממש את המטרות שלנו, עד שפגשתי את ניב ובועז המייסדים של Voyage81. צירוף טכנולוגיית הראייה הממוחשבת ההיפרספקטרלית של Voyage81 והצוות הטכנולוגי החזק שלהם לצוותי הטכנולוגיה והדאטה שלנו יוצרים סינרגיה יוצאת דופן ויתרמו תרומה אדירה לעתיד החברה, ללקוחות שלנו, ולתעשייה שלנו בכלל”. 

הפוטנציאל של הטכנולוגיה של Voyage81 לתעשיות הביוטי וה-Wellness הוא אינסופי. התוכנה של החברה מסוגלת למפות ולנתח תכונות ומאפייני עור, לזהות זרימת דם באזור הפנים, וליצור מפות מלנין והמוגלובין באמצעות תמונה פשוטה ממצלמת הסמארטפון. הטכנולוגיה, לצד האלגוריתמים הקיימים של IL MAKIAGE בתחום הבינה המלאכותית, תאפשר למנף את מצלמות הסמארטפונים האישיות של המשתמשים ולספק יכולות אבחנה והתאמה אונליין שטרם נראו כמותן למשתמשי IL MAKIAGE ולמותגי האונליין החדשים שלה בתחומי הביוטי וה-wellness שיושקו בקרוב.

Voyage81 נוסדה ב-2019 על ידי המנכ”ל ניב פרייס, לשעבר ראש מחלקת אלקטרו-אופטיקה ביחידה 81 של צה”ל, ד”ר בועז ערד (CTO), מוביל עולמי בחקר התחום ההיפרספקטרלי, ד”ר רפי גידרון, יזם הייטק סדרתי (Chromatis Networks, שנמכרה ל- Lucent) ועומר שוורץ, דוקטור לאבטחת סייבר המוביל את תחום התוכנה בחברה. 

Voyage81 מביאה איתה את מיטב המפתחים והחוקרים בתחום הראייה הממוחשבת, ויכולות אלו ישתלבו ביכולות הדאטה והאלגוריתמים הקיימות של IL MAKIAGE כדי לשרת את עשרות מיליוני משתמשי IL MAKIAGE בעולם. מייסדי Voyage81, ניב פרייס, ד”ר בועז ערד ועומר שוורץ, ימשיכו להוביל את Voyage81 ולצד זאת ישמשו בתפקידי הנהלה בכירים ב-IL MAKIAGE – פרייס ישמש כ- CTO של IL MAKIAGE, ד”ר ערד ישמש Chief Vision Officer ושוורץ כ- VP Information Security. 

“כשפגשנו את אורן, היינו ממוקדים במסלול הצמיחה המהיר שלנו, בלי שום תוכניות למכור את החברה”, מסר מייסד Voyage81 ניב פרייס. “למעשה, בדיוק סיימנו גיוס של Round A משמעותי וכבר עבדנו עם יצרני הסמארטפונים המובילים בעולם. אבל אחרי שנפגשנו עם אורן ולמדנו על החזון ארוך הטווח של IL MAKIAGE, הבנו שדרך הפלטפורמה של IL MAKIAGE נוכל  להגיע למאות מיליוני משתמשים ומשתמשות אשר ייהנו מהטכנולוגיה של  Voyage81 – שזו בעצם הגשמת חזון החברה – להגיע עם הטכנולוגיה שלנו למאסה קריטית של משתמשים.” 

“מינוף הטכנולוגיה של Voyage81 עבור IL MAKIAGE היא עצומה”, אומר הולצמן. “היכולת לאבחון ולהתאמה היפרספקטרלית באמצעות תוכנה בלבד, שדורשת רק תמונה רגילה ממצלמת סמארטפון, תשולב באופן מיידי בחוויית המשתמש של החברה ובמוצריה העתידיים של החברה”.

ד”ר ערד, ממקימי החברה ומנהל הטכנולוגיות הראשי שלה, מסביר כי “השילוב של האלגוריתמים מבוססי הפיזיקה של Voyage81 עם צוות הData Science- של IL MAKIAGE, ומינוף של הדאטה בייס האדיר של IL MAKIAGE יחד עם מיליוני היוזרים הפעילים של החברה, תשפר עוד יותר את יכולות הראייה מבוססות הבינה המלאכותית שלנו. לכן, אני מאמין שיחד נוכל להמשיך להמציא מחדש קטגוריות שלמות ולייצר יתרון טכנולוגי שיהיה כמעט בלתי אפשרי להשתוות לו. “

הטכנולוגיה החדשנית שפותחה ב-Voygae81  מבוססת על מחקר הדוקטורט של ד״ר ערד, שניסה לבדוק בכמה שחזור מידע היפרספקטרלי מנתוני RGB יהיה נחות יחסית לנתונים המתקבלים באמצעות מצלמה היפרספקטרלית מקצועית שעלותה עשרות אלפי דולרים. כשגילה שהתוצאות כמעט זהות, חשב שטעה בתהליך ההשוואה, אבל לאחר חקירה מעמיקה הבין ד”ר ערד שעלה על פריצת דרך משמעותית בתחום הראייה הממוחשבת.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן