חדשות

AOP Health מתחילה במחקרה לטיפול בלוקמיה

AOP Health חתמה על הסכם עם Leukos Biotech לפיתוח נוסף של חומר כימי שהתגלה לאחרונה. עם הסכם זה AOP Health מרחיבה עוד יותר את תחום המחקר ההמטו-אונקולוגי ותספק בטווח הארוך יותר אפשרויות טיפול נוספות לחולי לוקמיה מוגדרים

אגנס קוהל, מנהלת עסקים ראשית, AOP Orphan Pharmaceuticals GmbH, חברה בקבוצת AOP Health

קרדיט צילום: סטודיו Koekart: נטשה אונקארט ואיזבל קוהלר
קרדיט צילום: סטודיו Koekart: נטשה אונקארט ואיזבל קוהלר

לואיס רואיז-אווילה, מנכ”ל לוקוס ביוטק

קרדיט צילום: אלברט מולון
קרדיט צילום: אלברט מולון

AOP Health Group היא חלוצה אירופאית בטיפולים משולבים במחלות נדירות ובטיפול קריטי שבסיסה בווינה, אוסטריה. החברה מתמקדת במחקר, פיתוח ומכירות גלובליות של פתרונות טיפול חדשניים ומתמחה בטיפולים במחלות נדירות ובטיפול נמרץ. בתחילת יולי, AOP Healthחתמה על הסכם עם Leukos Biotech, חברת ספין-אוף שהוקמה בידי מכון המחקר ללוקמיה ע”ש ג’וזף קררס, שבסיסה בברצלונה. ההסכם שנחתם על ידי AOP Health מכסה את האפשרות לפיתוח של החומר הכימי החדש שהתגלה בתוך כל אינדיקציה הניתנת לטיפול, והוא אינו מוגבל למחלות אונקולוגיות או מחלות נדירות.

ההסכם מגדיר בסיס לתחומי טיפול חדשים

תחילה, AOP Health תתמקד בפיתוח אפשרויות טיפול ללוקמיה מיאלואידית חריפה (AML) ותסמונת מיאלודיספלסטית (MDS). מדובר בשני סוגי מחלות מיוחדות של לוקמיה שמתחילות לעתים קרובות במח העצם. אגנס קוהל, מנהלת עסקים ראשית של AOP Orphan Pharmaceuticals GmbH, חברה בקבוצת AOP Health, מסבירה: “בהתבסס על נתונים חיוביים, התוכנית שלנו היא להרחיב את הפיתוח עבור אינדיקציות יתומות נוספות גם מחוץ ל-AML ו-MDS בשלב מאוחר יותר. עם הסכם זה, ייתכן שנוכל להרחיב את הפורטפוליו בתחומי הטיפול שלנו ולהציע עוד יותר אפשרויות טיפול למטופלים”.

פיתוח בשיתוף Leukos

מכיוון ש-AOP Health מתמקדת בסוגים נדירים של סרטן המטו-אונקולוגי, ויש לה ניסיון רב שנים בפיתוח ומסחור של טיפולים המטו-אונקולוגיים, החברה תניע את המשך הפיתוח של החומר בשיתוף עם Leukos ותוך התבססות על מצב עבודה חדש. זה עשוי להפוך לציון דרך בטיפול בחולי סרטן דם רבים ובסוגי סרטן אחרים. לואיס רואיז-אבילה, מנכ”ל Leukos Biotech: “אנו מתמקדים בפיתוח טיפולים חדשים למגוון רחב של גידולים. נולדנו כדי להפוך את המדע המצוין ממכון המחקר ללוקמיה ע”ש ג’וזף קאררס למוצרים בעלי ערך עבור חולי סרטן נזקקים, וההסכם הזה הוא צעד משמעותי מאוד בכיוון הזה. אנו משוכנעים כי AOP Health הוא השותף הנכון להפוך את מנגנון הפעולה המבטיח והחדש הזה למציאות קלינית לטובת מטופלים במגוון רחב של צרכים רפואיים שלא נענו”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן