חדשותנדל"ן בארץ

רשות מקרקעי ישראל ומשרד הביטחון במגעים מתקדמים להרחבת ההסכם לפינוי מחנות צה”ל

צוותי העבודה של משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל עובדים בימים אלה על הרחבת ההסכם לפינוי מחנות צה”ל • ההסכם יכלול פינוי מחנות נוספים באזורי ביקוש ויאפשר בניית עשרות אלפי יחידות דיור חדשות, מתוכן ישווקו אלפים עד סוף השנה

מנכ”ל משרד הביטחון, אלוף (מיל’) אמיר אשל, ומנהל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט, סיכמו כי בהמשך לחתימה על הסכם הקדמת פינוי מחנות צה”ל, יקיימו הצדדים מו”מ מואץ על הרחבת ההסכם לפינוי מחנות נוספים, שאינם כלולים במערכת ההסכמים הנוכחית. זאת במטרה לשחרר קרקעות באזורי ביקוש ולהגדיל את היצע שיווקי הדירות, המסחר, התיירות והתעסוקה, בד בבד עם חידוש תשתיות צה”ל והעתקתן לצפון ולדרום.

צוותי המשא ומתן, בהובלתם של ראש יחידת מתוו”ה באגף אמון (מבצעים, לוגיסטיקה ונכסים) במשרד הביטחון, אלון יפרח, ומנהל אגף פיתוח ותשתיות ברשות מקרקעי ישראל, עומרי ורדיקה, מתכנסים בימים אלה למרתון דיונים במטרה להשלים את החתימה על הסכמים משמעותיים ורחבי היקף עד לסוף השנה.

בין המתחמים שיתפנו:
• ריכוז מחנות שיקום ואחזקה (מש”א) מרחבי הארץ למתחם אחד, ופינוי בשלבים של מש”א חיפה, צריפין ותל השומר, שיאפשרו שיווק כ-9,000 יח”ד בלב אזורי הביקוש.
• מחנה צריפין: מתחם המרפאה ויחידות של חיל האוויר ותקשוב בהיקף של כ- 4,000 יח”ד.
• מחנה 80 בפרדס חנה: כ-1,140 יח”ד זמינות לשיווק על בסיס תוכנית מאושרת בשטח המחנה. 
• מחנה רחבעם ברמלה: התכנסות המחנה תאפשר שיווק כ-2,000 יח”ד, התוכנית תאושר בתחילת השנה הבאה.
• בה”ד חיל הים בחיפה: פינוי המחנה יאפשר שיווק כ-1,350 יח”ד, 250 חדרי מלון, ו-20 אלף מ”ר מסחר ותעסוקה, במקום מקודמת תוכנית ותמ”ל בת גלים
• מחנה דלק נשר: פינוי שטח זמין לשיווק כ-72 אלף מ”ר מסחר ותעסוקה.
• השלמה מיידית של הסיכום בנוגע לפינוי בסיס חיל הים באילת: באופן שיאפשר שיווק של כ-660 יח”ד וכ-330 חדרי מלון.
• וכן מחנות נוספים: מכללות, מחנה נתן, מחנה ישי, טירה ועוד.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן