חדשותמשפטי

עונש תקדימי של 8 שנות מאסר בגין גניבת מטבעות דיגיטליים

בנוסף לעונש המאסר, הנאשם אפק זרד, שהורשע בגניבת 75 אלף מטבעות דיגיטליים של חברו, בהיקף של כ-22 מיליון ₪, ישלם קנס בגובה 5 מיליון ₪ ופיצוי למתלונן בסך של 258,000 ₪

אפק זרד, תושב אילת, ניצל את קשרי החברות שהיו לו עם המתלונן שעסק בהשקעות במטבעות מבוזרים, וכן את העובדה שהייתה לו גישה לדירתו, חדר למחשבו האישי וגנב את פרטי הארנק הדיגיטלי שלו- 75 אלף מטבעות קריפטוגרפיים מסוג DASH, שערכן באותה עת עמד על כ- 82.5$ ליחידה, ושווי השוק שלהם ביום הגניבה הסתכם במעל 22 מיליון ש”ח.

בית המשפט הרשיע את זרד, לאחר ניהול הוכחות, בכל העבירות שיחסה לו הפרקליטות בכתב האישום של גניבה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, חדירה לחומר מחשב ועבירת ערמה ותחבולה לפי פקודת מס הכנסה. בית המשפט המחוזי קבע בהכרעת הדין, כי עדותו של זרד איננה אמינה והרשיע אותו באחריות לגניבת מלוא 75,000 המטבעות.

עו”ד גיורא חזן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) ביקש בשלב הטיעונים לעונש מבית המשפט לקבוע בעניינו של זרד עונש הולם שינוע בין 12-15 שנות מאסר בפועל, פיצוי מקסימלי הקבוע בחוק למתלונן ולאור המניע הכלכלי המובהק של העבירה, להטיל עליו קנס גבוה לקופת המדינה. בין היתר טען עו”ד חזן, כי “המטבע הדיגיטלי הוגדר כנכס הון, שימוש במטבעות דיגיטליים במסגרת המסחר המקוון הפך נפוץ יותר וישנו אינטרס ציבורי רב בהרתעת עבריינים מביצוע עבירות הקשורות למסחר במטבעות דיגיטליים ויצירת יציבות ובטחון מסחרי… אומנם מדובר בפלטפורמה חדשה בה בוצעה העבירה, אך הנזק שנגרם למתלונן הינו נזק “רגיל וישן”, ממש כפי שהיה נגרם אילו היה נכנס הנאשם לביתו של המתלונן וגונב עשרות רבות של מיליוני שקלים”.

בית המשפט השית על זרד, בנוסף לעונש המאסר, קנס בגובה 5 מיליון ₪ ופיצוי למתלונן בסך של 258,000 ₪, וציין בגזר הדין, כי “המענה העונשי לעבירות הפוגעות באפשרות ובביטחון לקיים התנהלות כלכלית באמצעות מחשב ומטבעות וירטואליים, צריך להלום את מידת הפגיעה שיש במעשים אלו ובחופש להתנהלות כלכלית זו”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן