חדשות

מסובבים את הראש

סביבונים שעוצבו על ידי עובדי סטרטסיס במסגרת תחרות גלובלית הודפסו בתלת מימד וחולקו באירוע חנוכה חגיגי 

לכבוד החנוכה, ערכה חברת סטרטסיס תחרות בין עובדיה באתריה השונים בישראל, שחיברה בין אווירת החג, אומנות יהודית מסורתית וטכנולוגית ההדפסה בתלת מימד (וצבעונית) של המאה ה-21. והתוצאות? מסובבות את הראש.

נראה שכולם כבר יודעים שבאמצעות הדפסת בתלת מימד ניתן לייצר כיום הכל, החל מחלקים לכלי תעופה וציוד רפואי ועד נעליים. כעת הגיעה הטכנולוגיה לתחום נוסף ולא שגרתי: אומנות יהודית מסורתית. סטרטסיס, ענקית ההדפסה בתלת מימד, שיתפה פעולה עם חברת YouDaica, המייצרת אומנות יהודית מותאמת אישית, המודפסת בתלת מימד, לטובת תחרות עיצוב סביבונים.

עובדי סטרטסיס, באתריה השונים, הוזמנו להשתתף בתחרות, במסגרתה נדרשו לעצב את סביבון החלומות שלהם. עשרות עיצובים  נשלחו על ידי העובדים ובני משפחותיהם ושלוש הצעות זוכות עברו היישר להדפסה כמוצר ״אמיתי״ בתלת מימד. הזוכים המאושרים, ביניהם שניים מילדי עובדים, קיבלו את הודעת הזכייה מידי ד״ר יואב זייף, מנכ״ל החברה, במהלך טקס הדלקת הנר השלישי של חנוכה שנערך באתר סטרטסיס ברחובות. במהלך האירוע הופתעו הנוכחים גם לגלות שמאות סביבונים, שעוצבו על פי העיצובים הזוכים, הודפסו בתלת מימד ויחולקו במהלך החג לעובדים ולמשפחותיהם. 

בין העיצובים הזוכים ניתן למצוא סביבונים שעוצבו בצורת העיר ירושלים, כדור הארץ המצויר ורקדנית בלט. 

“הטכנולוגיה החדשנית שלנו כבר הוכיחה בלא מעט תחומי תעשייה את יכולותיה להתאמה אישית ולמימוש של הדמיון האנושי״, אמר ד״ר זייף. ״אנחנו מגלים כל פעם מחדש דרכים נוספות בהן טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד פורצת גבולות ומממשת רעיונות יצירתיים ומורכבים, גם בתחומים שלכאורה אין להם כל קשר לטכנולוגיה. תחרות הסביבונים היא בהחלט דוגמה יפה לכך. יש כאן שילוב של חדשנות, יצירתיות, טכנולוגיה מתקדמת ומסורת יהודית״. 

חברת (YouDaica (Powered by Laser Modeling Israel שהדפיסה את הסביבונים הזוכים, מייצרת יודאיקה (אומנות טקסית יהודית) הנבנית ביד מקצועית ומותאמת אישית. בחברה מסבירים שזוהי מסורת ארוכת שנים להזמין חפצים סמליים מאמנים, כיוון שהמצווה מועצמת ביופיו של החפץ הנמצא בשימוש. החברה צפויה למנף את ענף היודאיקה למקומות חדשים, עם יצירות הנסמכות על טכנולוגית הדפסה תלת מימדית פורצת דרך, שיכולות לחבר גם את מי שעל הצד החילוני יותר של הסקאלה עם השורשים היהודיים. כך, לדבריו של עמר קלו, מנכ”ל YouDaica, נוצר גשר ייחודי בין המסורת היהודית עתיקת השנים, לבין אומת ההייטק הישראלית העכשווית. “היכולת שלנו לקחת את החלומות הפרועים ביותר של עובדי סטרטסיס ומשפחותיהם ולהביא אותם למציאות דרך הדפסת תלת מימד עמדה בראש מעייננו,” מסביר קלו.

הסביבונים הודפסו במדפסת פוליג’ט J55, המדפיסה פרטים קטנים ומדויקים באיכות מעולה – בצבע ובמגוון חומרים, כגון זכוכית, שיש, אבן, דמוי עץ ואף מאפשרת את שילובם האסתטי בצורה שטרם נראתה בעולם. “מאז שהוספנו אותה ל׳ארסנל׳ הטכנולוגי של החברה, היא פתחה בפנינו אפילו עוד אפשרויות להתאמה אישית, אומר קלו ומציין כי הבחירה במדפסת זו להדפיס סביבונים אינה מקרית, שכן מדובר במדפסת היחידה בעולם שהמגש שלה (עליו מונחים האובייקטים המודפסים) גם מסתובב בזמן שראש ההדפסה נשאר במקום…

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן