חדשותסטארטאפ ניישן

הסטארט-אפ NanoVation מגייס 5 מיליון אירו מהמועצה האירופית לחדשנות

נבחרה מבין מאות חברות ברחבי אירופה, היא החברה הישראלית הראשונה שקיבלה מענק ומימון מה-EIC

חברת הסטארט-אפ NanoVation מחיפה מגייסת 5 מיליון אירו מקרן המועצה האירופית לחדשנות (EIC), לצורך האצת הפיתוח של מכשיר ניטור הנשימה  SenseGuard™המבוסס על טכנולוגיית הננו-חיישנים הקניינית של NanoVation, ועבור התנעת מאמצי שיווק ראשוניים באירופה. 

בשנה שעברה קיבלה NanoVation מענק בסך 2.5 מיליון יורו מתוכנית ה- EIC Accelerator Horizon 2020 היוקרתית והתחרותית ביותר של האיחוד האירופי. NanoVation היא החברה הישראלית הראשונה שקיבלה מענק ומימון הון מה-EIC. ההשקעה האחרונה מדגישה את אמון ה-EIC במוצר פורץ הדרך של NanoVation ואת הפוטנציאל שלו להשפיע באופן משמעותי על תחום הניטור הנשימתי והניהול מרחוק של מחלות כרוניות.

NanoVation נוסדה בשנת 2014 על בסיס טכנולוגיה מהטכניון, ומנוהלת על ידי ד”ר גרגורי שוסטר, המשמש כמנכ”ל, נדב בכר, ה-CTO, ופרופ’ חוסאם חאיק, המדען הראשי. החברה מעסיקה כיום 20 איש, בעיקר בתפקידי מו”פ וייצור. 

SenseGuard™ הוא מכשיר אלחוטי לביש המיועד הן למדידות קצרות והן לניטור רציף של נשימת חולים ומאפשר ניטור וניהול מרחוק של מצבי נשימה שונים ומחלות כרוניות. המכשיר עבר ניסויים קליניים וקיבל אישור CE לשיווקו באירופה, לאחר שהוכח שהטכנולוגיה בטוחה ומדויקת ביותר במעקב אחר הנשימה של החולים. המערכת מאפשרת לחסוך בעלויות ולשפר את בטיחות המטופל ואיכות חייו על ידי צמצום מספר האשפוזים בבית החולים, הנגרמים על ידי החמרה בנשימה שלא נמצא לה אבחנה. מהלך זה מאפשר גם לקצר את משך השהייה של המטופל בבית החולים. זאת, על ידי אספקת נתונים התומכים בהחלטות ומאפשרים נקיטה יעילה ובזמן של פעולות מצד אנשי מקצוע בתחום הבריאות. כתוצאה מכך, ניתן לשחרר פציינטים מבית החולים מוקדם יותר, באמצעות רצף מעקב אחר המטופל בבית.

שלא כמו פתרונות קיימים, SenseGuard™ יכול לספק מידע שימושי מבחינה קלינית אודות בריאות הריאות, תפקוד הריאות והתפשטות המחלה, על ידי ניתוח נשימתו הטבעית של המטופל. המדידה במכשיר פשוטה, אינה מצריכה תמרוני נשימה לא נעימים ומחוללי לחץ מצד המטופל, ואינה דורשת פיקוח והדרכה של איש מקצוע קליני בכדי להבטיח ביצוע נכון ותוצאות מהימנות. יכולת זו מאפשרת למטופלים להשתמש במכשיר בבית ולבצע את המדידות היומיומיות בעצמם.

ד”ר גרגורי שוסטר, מנכ”ל ומייסד שותף של NanoVation, אמר: “אנו מוקירים תודה על הכבוד להיות החברה הישראלית הראשונה ברשימה האקסלוסיבית של חברות המקבלות גם מענק וגם מימון הון מה-EIC. זוהי תמיכה נוספת ב-NanoVation, הבעת אמון בצוות שלנו, בטכנולוגיה החדשה שאנו מפתחים והכרה בחשיבות הבעיה שאיתה המוצר שלנו מתמודד. אנחנו שואפים לשמור על המומנטום ואף שוקלים להגדיל את סבב המימון האחרון, כדי להבטיח חדירה אפקטיבית לשוק וצמיחה”.

חוזה פרננדו פיגוורדו, חבר בוועדת ההשקעות של קרן EIC, אמר “NanoVation היא דוגמה נהדרת לכך שקרן ה-EIC מכוונת לאנשי החדשנות הטובים ביותר ברחבי אירופה והמדינות הנלוות. מימון ההון יתמוך ביכולתה של NanoVation להרחיב בהצלחה את טכנולוגיית ה-SenseGuard פורצת הדרך שלה. טכנולוגיה זו מהווה פתרון חדשני לניטור מטופלים עם מחלות נשימה ובכללן מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD), המבוסס על טכנולוגיית ננו-חיישן שמיועדת לשפר את איכות החיים של המטופלים ואיכות הטיפול שהם מקבלים, וכן לצמצם עלויות במערכות הבריאות”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן