חדשותתרבות

המדיטק והמרכז לאמנות דיגיטלית חולון מציגים

“מי בא אחרינו” אירוע אמנות רב-תחומית בעקבות האמן פורץ הדרך אורי קצנשטיין

באירוע יוצגו כ-20 מופעים, עבודות פרפורמנס, סאונד, וידאו ומדיומים מעורבים של אמנים ישראליים, לצד עבודות פילם מוקדמות של קצנשטיין מניו יורק וישראל, הנחשפות לראשונה מזה 40 שנה.

עוד באירוע, יושק אלבום חדש ומיוחד מעבודות הסאונד של קצנשטיין לאורך השנים, הכולל קטעים ניסיוניים שלא נשמעו עד כה.

כמו כן, במסגרת האירוע יושק לראשונה פרס חדש לאמנות רב-תחומית ע”ש אורי קצנשטיין.

הפרס השנתי בסך 70 אלף ₪ יינתן לאמן / אמנית או קבוצת יוצרים עבור פיתוח ומימוש של עבודה רב-תחומית חדשה.

עטיפת אלבום שיושק באירוע אורי קצנשטיין, צילום: המרכז לאמנות דיגיטליתk

האירוע יתקיים במוצ”ש ה-09.10.21 החל מ-18:00 בערב ועד חצות, הכניסה חופשית וללא תשלום
ובהתאם למגבלות התו הירוק

בין האמנים המשתתפים באירוע:

אהד פישוף  //  ישי אדר  //  זוהר שפיר (ניקו טין)  //  יובל מנלדסון  //  שחר מרקוס  //  גיא דוביוס  //  נמרוד גרשוני  //  אנה ווילד  //  אדר גולדפרב  //  תמי בן תור  //  עידו גורדון.  

לדברי אודי אדלמן, המנהל האמנותי והאוצר הראשי של המרכז לאמנות דיגיטלית: “המרכז לאמנות דיגיטלית חולון התעצב בעשרים השנים האחרונות כמקום ייחודי היוצר נקודות מגע בין אמנות, חברה, מחקר וטכנולוגיה, ואני נרגש לקראת הערב שיהווה הזדמנות לאמנים והקהל הרחב לדמיין מחוזות חדשים באמנות ובחיים, להתנסות ולפרוץ גבולות.

האירוע מזמין מחשבה רחבה בעקבות השינויים המהותיים, הפיזיים והטכנולוגיים של החיים האנושיים בזמן הזה ובעתיד, שאלות שהעסיקו את קצנשטיין ברבות מעבודותיו ובאופנים בהם ביקש לפנות אל הקהילה העתידית. גם בתקופה זו, המרכז פועל ליצירת חדשנות ומהווה סביבה ניסיונית בתחומי האמנות השונים תוך כדי בניית קשרים בינלאומיים חדשים, פלטפורמות ופרויקטים רב תחומיים, פיתוח מחקר וחיבור בין קבוצות וקהלים בפרויקטים מקומיים וממושכים”.

האירוע “מי בא אחרינו” המציג אמנות רב-תחומית בעקבות האמן אורי קצנשטיין, יתקיים במרכז לאמנות דיגיטלית חולון במוצאי שבת, ה-09.10.21 החל משעה 18:00.

ערב האמנות הרב-תחומית יתקיים ברוחו והשראתו של האמן פורץ הדרך אורי קצנשטיין. קצנשטיין היה אמן רדיקלי אשר עבודותיו התאפיינו בחיבורים ייחודיים וחסרי פשרות בין פרפורמנס, סאונד, וידאו ופיסול. בין היתר היה ידיד המרכז לאמנות דיגיטלית מראשיתו, ייסד בו את רדיו חלאס (https://halas.am) והיה שותף חשוב לפרויקטים רבים.

בערב האמנות הרב תחומית יוצגו כ-20 מופעים, עבודות פרפורמנס, סאונד, וידאו ומדיומים מעורבים של אמנים ישראליים, לצד עבודות פילם מוקדמות של קצנשטיין מניו יורק וישראל, המוצגות לראשונה מזה 40 שנה. 

כמו כן, יושק באירוע אלבום חדש מעבודות הסאונד של קצנשטיין לאורך כל שנות עבודתו, הכולל קטעים ניסיוניים שלא נשמעו עד כה. האלבום Uri Katzenstein – Audio Works יושק בגרסה דיגיטלית ולקראת מהדורת ויניל כפול אשר תופץ במהלך 2022. את הגרסה הדיגיטלית והאנלוגית אצרו אהד פישוף, ישי אדר וביניה רכס, ובערב זה ישמיעו מהאלבום ומהחומרים שנותרו על רצפת העריכה, וישוחחו על התהליך ועל יצירתו של קצנשטיין. הפצה ע”י קמע. 

באירוע יושק פרס חדש לאמנות רב-תחומית ע”ש אורי קצנשטיין לאמנים ויוצרים. הפרס השנתי בסך 70 אלף ₪ יינתן לאמן / אמנית או קבוצת יוצרים עבור פיתוח ומימוש של עבודה רב-תחומית חדשה. הקול הקורא למחזור הראשון של הפרס יפורסם בסמוך לאירוע. במהלך חודש דצמבר 2021 תוכרז ההצעה הזוכה ע”י ועדת הפרס המקצועית.

הפרויקט מתקיים בתרומתם הנדיבה של משפחת דנציגר, רבקה סקר, ומשפחתו של אורי קצנשטיין.

ניהול אמנותי: אודי אדלמן // הפקה אמנותית: שמרית גיל //
אוצרות פרפורמנס מרחב ציבורי: מאיר טאטי // אוצרות מופעי סאונד: דני מאיר

ערב אמנות רב-תחומית יתקיים במוצ”ש 9.10.2021 החל מ-18:00 ועד חצות.

הכניסה חופשית, בהתאם למגבלות התו הירוק.

המרכז לאמנות דיגיטלית –  האמוראים 4 חולון, 03-5568792. www.digitalartlab.org.il

פרטים נוספים ולוח זמנים לאירוע:

https://www.digitalartlab.org.il/skn/he/c6/e2696101/%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%A2/%D7%9E%D7%99_%D7%91%D7%90_%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%A0%D7%95_

בין המופעים בערב:

שאול קוהן – 18:30

גיא דוביוס – 19:00

נמרוד גרשוני – 19:30

יובל מנדלסון, אסף תלמודי – 20:00

שחר מרקוס – 20:00

ניקו טין – 20:30

השקת פרס חדש על שם אורי קצנשטיין לאמנים רב-תחומיים – 21:30 

השקת האלבום Uri Katzenstein – Audio Works  //  אהד פישוף, ישי אדר, ביניה רכס – 22:00

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן