חדשותסטארטאפ ניישן

ZADARA מרחיבה את רשת ה-Federated Edge לספקי ענן חדשים

(Federated Edge (FE הינו קונסורציום של חברות MHSP המופעל על-ידי שירותי ענן הקצה של Zadara, רשם צמיחה בחודשי פעילותו הראשונים

Zadara, המוכרת כחברה מובילה בתחום שירותי ענן הקצה, הכריזה היום כי תוכניתה (Federated Edge (FE נמצאת כעת במומנטום משמעותי – חודשים ספורים בלבד לאחר השקתה הראשונית. התוכנית FE פותחה כדי לסייע לספקי שירותי אירוח מנוהלים (MHSPs) להגיע להצלחה ברמה עולמית, והיא מבוססת על ארכיטקטורת ענן מבוזר בניהול מלא. מינוף רשת ה-MHSPs העולמית מאפשר ל-FE להציע ל-MHSPs שלה, החברים ברשת, תרחישי שימוש ומודלים חדשים של הכנסות, ללא צורך להשקיע בחומרה, בטכנולוגיה ובהון אנושי. Zadara צירפה לתוכנית יותר מ-30 שותפים, וברשותה למעלה מ-60 עננים חדשים, הממוקמים ברחבי העולם וזמינים לשימוש על ידי המפעילים וספקי הפתרונות של FE.

לדברי מנכ”ל Zadara, נלסון נחום: “אנו צופים עתיד שבו בכל עיר בעולם יהיה ענן של Federated Edge, שיתארח אצל MHSP, דבר שיאפשר ללקוחות הקצה לפרוס עומסי עבודה בפחות מ-5 אלפיות השנייה, ללא תלות במיקומם”. לדבריו, חברת Zadara “מתקדמת להשגת היעד של 1,000 ענני Federated Edge עד 2023”.

השילוב בין המעבר המהיר לעבודה מרחוק לבין הצורך המתמשך בעשיית עסקים ברמה הגלובלית מדגיש את החשיבות של עמידות וגמישות/זריזות של ה-MHSPs ולקוחותיהם. העברת עומסי העבודה אל הקצה (Edge) – קרוב יותר למקום שבו הנתונים נוצרים ושבו נעשה בהם שימוש – חיונית להשגת החוזק והגמישות הדרושים. עד כה, ה-MHSPs מצאו את עצמם בין הפטיש לסדן, שעה שהם חיפשו אפשרויות לצמיחה. כדי לחסוך בעלויות העבודה עם ספקי HypeScale יקרים, או בעלויות של רכישה ופריסה עצמית של תשתיות יקרות ומסורבלות, ספקי השירותים המנוהלים פנו לחלופות אחרות שיאפשרו להם לעמוד ביעדי הצמיחה שלהם.

התוכנית FE של Zadara מסייעת ל-MHSPs לסלול נתיב אל הקצה ולספק ללקוחותיהם פתרונות עסקיים של “תשתית כְשֵירות” (IaaS), במידת הקִרבה הנחוצה אל עומסי העבודה של הלקוחות, וזאת באמצעות מודל של הכנסות משותפות. לדברי ג’רמי פיצפטריק מחברת NFINIT, אחת משותפותיה של Zadara, לרשת FE יתרונות גדולים נוספים: היא מאפשרת ל-NFINIT, ספקית של שירותי ענן ארגוני, קישוריות, קולוקציה (Colocation) וטכנולוגיות, להוסיף שירותים אשר לא הייתה היתכנות שתְפַתח בעצמה. “Zadara פתחה בפנינו הזדמנות להרחיב את היצע השירותים הקיימים שלנו, כגון גיבוי והתאוששות מאסון, אל תוך סביבות הלקוח ולתחומים נוספים שייתכן שלא היינו מסוגלים להגיע אליהם קודם לכן. Zadara היא שותפה נהדרת שאיתה אנו יכולים לפתח את הפעילות העסקית שלנו בביטחון”.

“לעיתים קרובות, אנו שומעים תלונות מ-MHSPs על שנאלצו לוותר על הזדמנויות מפני שהלקוחות ביקשו מהם לפרוס עומסי עבודה באזורים שבהם אין להם נוכחות”, מוסיף נלסון. “הודות לתוכנית Federated Edge שלנו, ה-MHSPs יכולים כעת לראשונה לפרוס עומסי עבודה של ענן קצה בכל מקום בעולם, ולא רק בתוך מרכזי הנתונים שלהם עצמם. במספר לחיצות בודדות, מפעילי ה-FE מקבלים גישה לענן קצה גדול, גלובלי ואחיד, שאינו דומה לשום דבר שיש כיום בשוק”.

Zadara מספקת לשותפיה פתרונות מפתח (מוכנים לשימוש) מתקדמים, הכוללים את היתרונות של שירותי חישוב, רשת ואחסון לפי דרישה, בכל מקום: במרכזי נתונים מקומיים קיימים, במתקני קולוקציה פרטיים, או בענן. הגמישות הזו מאפשרת ללקוחות לפתח, לפרוס, להפעיל ולבצע וירטואליזציה לכל יישום באמצעות מודל הוצאות תפעוליות (OpEx) – שהוא באמת 100% מבוסס צריכה.

היתרונות שבהצטרפות כמפעיל לרשת Federated Edge של Zadara עבור חברות MHSP

  • יצירת זרמי הכנסות חדשים תוך אפס סיכון הוצאות הון עצמי (CapEx) התרחבות מיידית לרמה הגלובלית, ללא צורך לבנות מרכזי נתונים חדשים, להקים שותפויות ספציפיות, או לבצע פריסה במתקני קולוקציה באזורים חדשים, עקב השינויים המתמידים בצורכי הלקוחות. כל התשתית הגלובלית מסופקת וזמינה לפי דרישה, דרך רשת Federated Edge המופעלת על ידי טכנולוגיית שירותי ענן הקצה של Zadara. המפעילים משלמים רק בעד השימוש. 
  • אספקת מוצרים ושירותים חדשים ברמה גלובלית: הרחבת טווח הפעילות ברחבי העולם על ידי מינוף הגישה לחישוב ואחסון כְשֵירות, באמצעות הרשת הגדולה ביותר בעולם של מיקומים לספקי שירותי אירוח, המאפשרים לטפל בעומסי עבודה בעלי רגישות למיקום.
  • מתחרים בהצלחה בספקי עננים ציבוריים: התוכנית Federated Edge מעניקה גישה לפי דרישה לפיצ’רים ולזמני ההשהיה הנמוכים הדרושים כדי להתחרות בקצה בעננים הציבוריים הגדולים ביותר בעולם (וכל זה ללא Egress Fee – החיוב הנוסף בגין הורדת נתונים מהענן!).  
  • הסרת חסמי תאימות \ רגולציה בנושא יבונות נתונים ועמידה ביעדי תאימות: האזורים של Federated Edge, או נקודות הנוכחות שלה (POP), הזמינים בערים ברחבי העולם, מפחיתים את החששות לגבי ריבונות נתונים ובעיות תאימות.  
  • העברת עומסי העבודה אל ה-Edge במודל הענן: תוכנית Federated Edge מספקת גישה עם זמני השהיה נמוכים, המאפשרת לשותפים לפרוס תשתית במידה הקִרבה הדרושה למקומות שבהם הנתונים נוצרים ונעשה בהם שימוש.

למידע נוסף על Zadara ולהצטרפות ל-Federation, בקרו באתר  https://www.zadara.com/join-federated-edge/

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן