חדשות

Todos Medical מתקשרת בהסכם מחייב לרכישת כל הנכסים הביולוגיים והקניין הרוחני הקשורים ל-3CL פרוטאז מ-NLC Pharma

  • החברה תקים חברה בת בבעלות רוב, 3CL Sciences, ישות המתמקדת בפיתוח של תרופות אנטי-ויראליות אגנוסטיות לקוביד-19 כגון Tollovir המשתמשות ב- 3CL protease related IP.
  • ד”ר דורית ארד, חוקרת ביולוגיה חלוצית האחראית לגילוי מעכבי פרוטאז 3CL טבעיים , תתמנה למנהלת המדעית הראשית של 3CL Sciences.
  • הרכישה תכלול ישויות כימיות מבוססות מנגנון בתכנון חדשני המכוונות ל-3CLפרוטאז ומנגנונים תאיים אחרים לפיתוח מועמדי “הדור הבא” של Tollovir / טולוביר.
  • Todos Medical תארח שיחת ועידה לקהילת ההשקעות ביום חמישי, 2 בדצמבר 2021 בשעה 16:30 ET (זמן ניו יורק) (שעון ישראל שעה 09:30 ).

(Todos Medical, Ltd (OTCQB: TOMDF, חברה מקיפה לאבחון רפואי ופתרונות נלווים, הודיעה היום שהיא חתמה על הסכם מחייב לרכישת כל הנכסים הביולוגיים והקשורים לביולוגיה של 3CL פרוטאז שבבעלות NLC Pharma כמו גם להקים חברת בת בבעלות רוב בשם 3CL Sciences(“3CL Sciences”). 3CL Sciences תתמקד בפיתוח טיפולים, אבחון ותוספי תזונה פורצי דרך המבוססים על פרוטאז 3CL (3CLpro, Main Protease, Mpro, Nsp5) עבודתה הביולוגית של דורית ארד, PhD, שתמונה למנהלת המדעית הראשית של החברה החדשה. אנו מאמינים שרכישה זו תבסס את מעמדה של Todos Medical כשחקנית מפתח בפיתוח ומסחור של מוצרים הקשורים לפרוטאז 3CL. מוצרים אלה כוללים כיום את Tollovir®, מוצר המועמד להיות תרופה טיפולית לטיפול בנגיף הקורונה COVID-19 ונידו-וירוס אחרים, TolloTest ™, פלטפורמת בדיקות אבחון לזיהוי נוכחות של פרוטאז 3CL הקשור ל-SARS-CoV-2, ו-Tollovid® & TollovidTM Daily, תוספי תזונה מעכבי פרוטאז 3CL התומכים ושומרים על תפקוד בריא של מערכת החיסון. בנוסף, הרכישה מעניקה ל-Todos Medical  גישה לתגליות שמצאה ד”ר ארד הקשורות לפיתוח ומסחור של ישויות כימיות חדשות המכוונות לפרוטאז 3CL ומנגנונים אחרים שהם קריטיים לטיפול ב-COVID-19 תוך שימוש בגישת ה’תכנון מבוסס המנגנון’ שלה. כמו גם עיצובים חדשים לפריסה בקנה מידה המוני של טכנולוגיית TolloTest.

“התחלנו את המסע של בניית מוצרים מבוססי פרוטאז 3CL עם ד”ר ארד ברבעון השני של 2020, בדיוק כשהמגיפה תפסה תאוצה ומאחז ברחבי העולם, וראינו ממקור ראשון את כוחה והשפעתה של הטכנולוגיה על העבודה הקלינית הראשונית שלנו בנושא טכנולוגיית ה – TolloTest האבחנתי שהיא בבעלותינו הקניינית”, אמר ג’רלד א. קומיסיג, נשיא ומנכ”ל Todos Medical. “כעת יותר מ-18 חודשים לאחר שהתחלנו לשתף פעולה, עשינו מספר תגליות מפתח והגענו למספר אבני דרך מרכזיות בפיתוח ואבני דרך מסחריות שרק חיזקו את הנחישות שלנו בהנגשת מוצרים שפותחו מביולוגיה חשובה זו להמונים. העבודה של פייזר בתחום הפרוטאז 3CL יצרה ללא ספק עניין רב יותר בהיצע מוצרי תוספי התזונה שלנו בארה”ב ומחוצה לה.באירופה הכרזנו לאחרונה על רישיון הפצת תוספי תזונה עם T-Cell Protect Hellas SA (T-Cell Protect) עבור מוצרים המבוססים על הפורמולות שלנו של Tollovid ו- Tollovid Daily. המועמד לתרופה הטיפולית שלנו, Tollovir, התקדם כעת לשלב קריאת הביניים של הנתונים הקליניים בשלב 2 של הטיפול בחולי COVID-19 מאושפזים. נתונים מה-TolloTest שלנו הוכיחו רגישות של 100% תוך 1-3 ימים לאחר החשיפה בסביבה של אירועי סופר התפשטות בקהילה, שלדעתנו סיפקו הוכחה קלינית לרגישות המוגברת בהשוואה לבדיקות אנטיגן מהירות שהיו הרציונל שלנו לשיתוף הפעולה הראשוני. עם כל ההתקדמויות המדעיות המשמעותיות הללו שנבעו משיתוף הפעולה שלנו עם NLC ועם התרבותם ןהתפשטותם התמידית של מוטציות וזנים שונים של COVID-19 ברחבי העולם, האמנו שזה הזמן המושלם לגבש את מערכת היחסים שלנו עם ד”ר ארד על ידי שילוב כוחות באופן רשמי באמצעות יצירת 3CL Sciences. כחברת בת בבעלות רוב, 3CL Sciences תפריד את עבודת הפיתוח המדעית הקריטית שלנו ב-COVID-19מהעבודה החשובה האחרת שלנו הנמצאת בשלבי הפיתוח וזאת באבחון סרטן ואלצהיימר, כמו גם שירותי בדיקת נוגדנים מנטרלי PCR ו-cPass שאנו מציעים באמצעות מעבדת Provista Diagnostics CLIA/CAP שלנו בארצות הברית. מבנה זה נותן לנו את הגמישות הגדולה ביותר למשוך השקעות פרטיות ישירות לתוך 3CL Sciences ממשקיעים מוסדיים פרטיים גדולים עם פוטנציאל למקסם את הערך העתידי שלה באופן עצמאי לטובת בעלי המניות של Todos, תוך הגבלת דילול המניות הרגילות”.

על פי תנאי ההסכם, Todos Medical תחזיק ב-60% מ-3CL Sciences, ובעלי המניות של NLC Pharma יהיו הבעלים של ה- 40% הנותרים עם ביצוע הסכמים סופיים (“הסגירה”) לרכישה כוללת. קניין רוחני ונכסים אשר ל-NLC Pharma יש זכויות עליהם והקשורים למוצרים הקשורים לביולוגיה של פרוטאז 3CL. Todos Medical תקצה את הסכם הרישוי האירופי שלה על שם T-Cell Hellas Protect SA ל-3CL Sciences. עם הסגירה, המנהל המדעי הראשי של NLC Pharma, ד”ר דורית ארד והמנכ”ל, מר אברהם מרילוס, יתקשרו בהסכמי העסקה בלעדיים עם3CL Sciences. Todos Medical   מתחייבת בזאת לממן את 3CL Sciences בהון ראשוני של 2.2 מיליון דולר. בנוסף, NLC Pharma תקבל שני מיליון דולר ($2,000,000 דולר) בתשלומים במזומן במשך 15 חודשים, 13,333,000 מניות רגילות של Todos Medical, ותמלוגים נטו חד ספרתיים על מכירות מוצרים הקשורים לביולוגיה של 3CL פרוטאז.   Todos Medical מתחייבת לממן, או לסייע ל-3CL Sciences בהשגת מימון, בסכום כולל של עשרה מיליון דולר ($10,000,000 USD) תוך 6 חודשים מביצוע סגירת העיסקה. Todos גם תתחייב לנתב את מאמציה לאפשר עסקת “Go Public” (IPO, SPAC או מיזוג הפוך) עבור 3CL Sciences בתוך 9 חודשים מסגירת העסקה, אשר עשויה לכלול גם רכישה על ידי Todos של 40% ממניות 3CL Sciences שלא בבעלות וזאת בהסכמה הדדית. העסקה, הכפופה להשלמת בדיקת נאותות משביעת רצון, צפויה להיסגר ב-15 בדצמברה’, 2021, או בתאריך אחר שיוסכם בהסכמה הדדית.

“במיוחד עכשיו עם הגרסה החדשה של Omicron שגורמת לנגיף ה-SARS-CoV-2 לאיים שוב על העולם, ועלולה להפחית את היעילות של החיסונים הנוכחיים, אנו מאמינים שלטכנולוגיות שלנו תהיה השפעה גדולה ובזמן על מהלך מגיפת הקוביד-19”, אמרה ד”ר דורית ארד, המנהלת המדעית הראשית ב-NLC Pharma. “תרופה מבוססת מנגנון, שמתגברת על רוב המוטציות הוויראליות, היא הפתרון בזמן לאיומים של וריאנטים חדשים, ואנו נרגשים לקחת את תוכנית Tollovir קדימה עם Todos דרך קריאת הביניים הממתינה של שלב 2 בחולי קוביד-19 מאושפזים ולקראת מחקרי רישום ו/או אישור שימוש בחירום. אנו גם נתחיל כעת לקדם לפיתוח פרה-קליני תרכובות של מולקולות קטנות מהדור הבא בשלב הגילוי המבוססות על Tollovir.במקביל, זיהינו כעת את מה שאנו מאמינים שהוא התוואי הטוב ביותר לפריסה הרחבה ביותר של פלטפורמת האבחון המהירה שלנו TolloTest כפתרון האופטימלי עבור שדות תעופה גלובליים ונקודות כניסה המוניות, כמו גם כלי ניטור זיהומים ויראלי עבור חולי COVID-19מאושפזים. בעודנו בונים את 3CL Sciences בהתבסס על גילוי התפקידים הבסיסיים של הפרוטאז 3CL ב-SARS-CoV-2 ופיתוח ומסחור של מעכבי פרוטאז 3CL טבעיים ובדיקות אבחון, אנו מאמינים שאנו מגוונים כעת את סל המוצרים שלנו עם פיתוח תרופות מבוססות מנגנון מעכב פרוטאז 3CL, מולקולה קטנה המבוססת על Tollovir יתאים אותנו לפיתוח תרופות מסורתיות כדי להפוך את 3CL Sciences לאטרקטיבית יותר עבור משקיעים מוסדיים ושותפים בתאגיד פרמצבטי. לסיכום, אנחנו מאוד נרגשים מהעתיד של 3CL Sciences.”

במקביל להודעה זו, בכוונת החברה לארח שיחת ועידה לעדכון עסקי לקהילת ההשקעות ביום חמישי, 2 בדצמבר 2021 בשעה 16:30 ET  שעון ניו יורק. פרטים לכניסה לשיחת הועידה יפורסמו על ידי החברה באתר האינטרנט שלה, ברשתות החברתיות ובהודעה לעיתונות שלאחר מכן בתאריך 1 בדצמבר 2021 או לפני כן.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן