חדשות

Octup מגייסת 4 מיליון דולר כדי לסייע לחנויות Ecommerce להפיק ערך מהדאטה שברשותן

פלטפורמת ה-AI החדשנית של Octup חושפת נתונים שלא נלקחו לפני בחשבון, החל מלוגיסטיקה ואחסנה ועד לתמיכה בלקוחות. בין המשקיעים המרכזיים: אריק שטילמן, יואל בר-אל ודרור פלדהיים

הסטרטאפ Octup, אשר מפתח פלטפורמת Ecommerce המבוססת על טכנולוגיית AI פורצת דרך, מכריז היום על השלמת סבב גיוס פרה-סיד על סך 4 מיליון דולר. הגיוס נעשה בהובלת קרן ההון סיכון Tal Ventures , ובהשתתפות הקרנות Bullet Ventures, HCS Investors Group ו-World Trade Ventures. בין המשקיעים נמנים גם אריק שטילמן, מייסד Rapyd, וכן יואל בר-אל ודרור פלדהיים מייסדי חברת Trax. הסכום יוקדש להמשך הרחבת הפעילות העסקית בצפון אמריקה, וכן המשך פיתוח הפלטפורמה אשר מספקת תובנות עסקיות ייחודיות על עולם התפעול, עבור חברות Ecommerce.

הפלטפורמה שפיתחה Octup, המבוססת AI, מאפשרת לחשוף נתונים ממקורות שונים בחברות Ecommerce כמו מחלקת הלוגיסטיקה, האחסון, השילוח או שירות הלקוחות ולחבר אותן למערכות השיווק של החברה. הפלטפורמה מזהה חריגות, טעויות טכניות או מגמות, במטרה לאתר את הגורמים לחוסר יעילות ולתקנם. זיהוי גורמים אלו מאפשר לחברות לרכז את המאמצים שלהם בליבת העסק ובכך ליצור הזדמנויות חדשות ולהגדיל את שולי הרווח עד 40% .

בנוסף, הפיתרון מזהה מה הם ההפסדים התפועליים של אותן חברות וממירה אותם לתובנות מהותיות במטרה להוביל לשינוי רווחי. בתמיכת מנוע מבוסס AI שאוסף ומפענח תובנות, הפלטפורמה הייחודית מאחדת את הדאטה מכל תחומי העסק, אשר מאפשר להקיף את כל שרשרת האספקה. כך, מועברות המלצות לפעולה מדי יום לכל העובדים הרלוונטיים, עם ניהול ומעקב אחר הביצוע שלהם.

אלון פרטוק, מנכ״ל ומייסד Octup

אלון פרטוק, מנכ״ל ומייסד Octup: ״כאשר ניגשנו לתכנן את הפלטפורמה של Octup, המטרה שלנו הייתה למצוא  תובנות תפעוליות חכמות יותר, מעבר למדדים סטנדרטיים הנפוצים בשוק במטרה לחשוף בפני החברות הזדמנויות אמיתיות. אנו מאמינים שזה חיוני להבין כיצד מדדי מפתח עסקיים כמו ערך חיי לקוח (LTV) ואחוז הלקוחות החוזרים מושפעים מאיכות השירות ושהבנה זו יכולה להוביל לחשיפת הזדמנויות אמיתיות. פיתחנו מנוע מתקדם שמאפשר גישה למידע שלא היה נגיש בעבר, תוך התמודדות עם אתגרים טכנולוגיים ונתונים מורכבים רבים. חדשנות זו מספקת כעת נראות תפעולית מלאה, חושפת עלויות נסתרות ומספקת ערך משמעותי ללקוחותינו. חברות הממנפות את הפתרון של Octup ראו עלייה של עד 40% ברווחים שלה.״

רון אוסטרוף, שותף מנהל ומייסד טל ונצ׳רס: ״הגישה המונעת AI של Octup חושפת תובנות שרבים נוטים להתעלם מהן, מעצימה את הרווחיות ומטפחת צמיחה. אנחנו נרגשים לקחת חלק במסע של Octup ומצפים להתרחבות המהירה הצפויה להם בחודשים ובשנים הקרובות.״

החברה הוקמה בשנת 2022, מונה כ- 13 עובדים, בתל אביב ובקנדה. לקוחותיה הם עסקי אי-קומרס גלובליים במגוון תחומים. Octup החברה השנייה שמקים אלון פרטוק, המשמש כמייסד ומנכ״ל החברה. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן