חדשות

LayerX גייסה 26 מיליון דולר כדי לאפשר לארגונים עבודה בטוחה מכל הדפדפנים, מכל מחשב ובכל מקום

LayerX מגנה על יותר דפדפנים מכל חברת Browser Security אחרת ואומצה על ידי ארגוני ענק ברחבי העולם

LayerX, המפתחת פלטפורמת אבטחת מידע לעבודה בסביבת הדפדפן, המבוססת על תוסף מותאם לכל סוגי הדפדפנים, השלימה סיבוב גיוס מסדרה A בסך 26 מיליון דולר. הסיבוב הובל על ידי קרן הצמיחה המוקדמת גלילות+ של Glilot Capital Partners, בהשתתפות (Dell Technologies Capital (DTC ומשקיעים נוספים. כיום המוצר של החברה מותקן על מאות אלפי מחשבים ברחבי העולם, לרבות חברות פורצ’ן 100. הסבב מביא את סך ההשקעה בחברה מאז הקמתה ל-34 מיליון דולר.

העבודה הארגונית בעידן הנוכחי מבוססת ברובה המוחלט על שירותים בסביבת הדפדפן ואפליקציות SaaS. עובדי חברות ומשתמשים חיצוניים חשופים למגוון רחב של סיכוני אבטחת מידע, כשהם משתמשים בשירותי אינטרנט ו-SaaS ללא אבטחה או בקרה. הבעיה מחמירה לאור הערבוב בין השימוש בדפדפן הן לצרכים אישיים והן לארגוניים, עבודה מרחוק ושימוש במחשבים לא מנוהלים. כיום, זליגת מידע ארגוני דרך הדפדפן וכן גניבת זהויות וסיסמאות מהווים את גורמי האיום החמורים בעולם הסייבר.

הפלטפורמה של LayerX מאפשרת למנהלי אבטחת מידע להפוך את העבודה דרך הדפדפנים הקיימים בארגון למאובטחת ומנוהלת תוך דקות. זאת מבלי לפגוע ביעילות, בחוויית ובמהירות הגלישה ובפרטיות של המשתמשים. תוסף האבטחה של LayerX מותקן בתוך דקות ללא התערבות המשתמש ומותאם לכל הדפדפנים שנמצאים בשימוש נפוץ, בהם כרום, פיירפוקס, אדג’ ועוד. הפלטפורמה של LayerX פועלת ללא התקנת סוכן (Agent), ללא VPN וללא שינויים לרשת הארגונית. לאחר ההתקנה צוות אבטחת המידע יכול לחסום או להגביל כל איום הנגרם מהמשתמש, מהדפדפן או מכל אתר בזמן אמת מבלי לפגוע או לשנות את חווית הגלישה.

הפלטפורמה מספקת הגנה כפולה, הן מפני סיכוני אבטחת מידע הנגרמים מפעולות הנעשות על ידי עובדים במכוון או בתום לב, כגון עובדים שמדביקים לתוך ChatGPT מידע ארגוני רגיש, והן מפני תוקפים המשתמשים בדפדפן כתווך תקיפה לחדור לארגון. לדוגמה, באמצעות הפצת תוספים זדוניים שעובדים מורידים בתמימות, או מתקפות פישינג שמנתבות עובדים לאתרים זדוניים.

הפתרון של LayerX כולל מנוע בינה מלאכותית המנטר את הקוד שהדפדפן מריץ, ויודע להפיק באופן אוטומטי מגוון תובנות הקשורות להתנהגות המשתמש בדפדפן. המנוע ייחודי מכיוון שכולו מבוסס על צד הלקוח ויושב בתוך הדפדפן על מכשיר המשתמש. כך ניתן לספק הגנה בזמן אמת לכל אתר ואפליקציה ללא שום פגיעה בחווית המשתמש ובדיוק מירבי. הפלטפורמה מזהה לדוגמה אם המשתמש נכנס לשירות או אתר עם הדוא״ל הפרטי שלו או של הארגון, ומשקללת מידע נוסף אשר מספק הקשר לרמת האיום לארגון.

אור אשד, מייסד משותף ומנכ”ל LayerX: “בשנים האחרונות הדפדפנים מרכזים בתוכם עוד ועוד פונקציות ופעולות שנעשו עד כה באפליקציות נפרדות. מגמה זו צפויה להתרחב ולהגדיל את הקריטיות של הצורך בפתרון אבטחה רחב לכל הסיכונים הנובעים מפעולות שנעשות בדפדפנים, לרבות הפעלת כלי Generative AI. הפלטפורמה של LayerX שמה קץ למצב הנוכחי שבו מנהלי האבטחה עיוורים לסיכוני אבטחת המידע שנוצרים כתוצאה מפעילות עובדיהם ברשת ולהיכן זורם המידע הארגוני. היתרון הגדול של הפלטפורמה הוא בכך שהיא לא דורשת מהעובדים לעבור לעבוד עם דפדפן ייעודי אחר, אלא מאפשרת להם להמשיך לעבוד כרגיל.”

קובי סמבורסקי, מייסד ושותף מנהל בגלילות קפיטל: “מהקמת החברה LayerX הצליחה לצמוח באופן חסר תקדים ולזכות בחוזים מהחברות הגדולות בעולם. החברה עומדת בחזית ההגנה על ארגונים מודרניים. באמצעות הגנה על הדפדפן, סביבת העבודה החשובה ביותר בארגון כיום, ממגוון רחב של מתקפות דור-חדש, LayerX מאפשרת לפתור בעיות אבטחה חריפות שנותרו עד כה ללא מענה. אנחנו מאמינים שפתרון אבטחת דפדפן חדשני זה יחליף את רוב פתרונות ה SASE ו SSE הרווחים היום בקרב ארגונים. בהינתן גודל השוק של פתרונות אלה המוערך בכ-7 מיליארד דולר, הפוטנציאל שגלום בטכנולוגיה של LayerX הוא אדיר.”

יאיר שניר, שותף מנהל בDell Technologies Capital: “בדומה ליזמים מצליחים אחרים בתחום הסייבר שעמם עבדנו, אור ודויד מביאים ניסיון וידע משמעותיים בהבנת הסוגיות הטכניות הכרוכות באיומים על ארגונים ואת המוטיבציות של התוקפים. לאור זאת, הם מבינים שאמצעי אבטחה יעילים צריכים להיות מותאמים להתנהגויות של משתמשים בעולם האמיתי – ולא להפך. בעולם שבו מרבית הפעולות במחשב מבוצעות כיום באמצעות הדפדפן, LayerX מביאה גישה יצירתית בתחום האבטחה הארגונית, שהיא ידידותית, עוצמתית, קלה ליישום בארגונים מרובי עובדים והופכת את הדפדפן מנקודת חולשה בולטת לנקודת חוזק, המאפשרת עבודה חופשית ובטוחה מכל מכשיר. אנו משקיעים ב-LayerX לא רק בגלל ההזדמנות המבטיחה אלא גם בגלל ההשפעה שתהיה לפתרון של החברה על ארגונים, בכל מקום שבו העובדים מבצעים את המשימות”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן