חדשות

Innovation Endeavors של אריק שמידט ודרור ברמן מכריזה על קרן חמישית בסך 630 מיליון דולר

קרן Innovation Endeavors מכריזה על סגירה של קרן חמישית בסך 630 מיליון דולר, המיועדת להשקעות בחברות סטארטאפ בשלב מוקדם, עם יכולת להמשיך לתמוך בחברה בשלבי גדילה. הקרן צפויה להשקיע בכ-35 חברות, תוך שהיא מתמקדת בחברות הפועלות בתחומים המחברים בין טכנולוגיה, מדע ושווקים גדולים.

המשקיעים בקרן הם גופים מוסדיים מהגדולים בעולם, בהם קרנות פנסיה, קרנות ממשלתיות ואוניברסיטאות. גיוס הקרן החדשה מביאה את שווי הנכסים שאינוביישן אנדוורס מנהלת לקרוב לשני מיליארד דולר.

אינוביישן אנדוורס הוקמה ב-2010, על ידי אריק שמידט ודרור ברמן, בין החברות הישראליות הבולטות בהן השקיעה נמנות, דאטורמה שנרכשה על ידי סיילספורס ב-800 מיליון דולר ב-2018, וביוניקורנים  OwnBackup (Own Company), יוטפו וקלארוטי.

דרור ברמן, שותף-מייסד בקרן אינוביישן אנדוורס: “המירוץ העולמי לעליונות טכנולוגית המונע על ידי התקדמות ב-AI, מוליכים למחצה ומחשוב קוונטי, הוא ‘מרוץ החלל’ של זמננו. המירוץ הזה רק החל, בינה מלאכותית היא כעת מרכיב קריטי באסטרטגיה של כל מדינה או ארגון. החל מיצירת קוד, עד לגילוי חומרים והדמיית פיזיקה. במקביל להתקדמות המדהימה ב-AI, חלה התקדמות עצומה בתשתית המחשוב, ביצועי ה-GPU גדלים באופן אקספוננציאלי, האנושות חותרת למיחשוב קוונטי. כתוצאה מכך חדשנות בתחום ייצור המוליכים למחצה ממשיכה להיות נושא חם, כאשר חוק ה-CHIPS האמריקאי מספק כמעט 50 מיליארד דולר למחקר, פיתוח וייצור מוליכים. אנחנו כבר רואים כמות עצומה של משאבים מופנים לתחומים אלו בכלכלות הגדולות בעולם, גם בתוכניות מדיניות. זו הזדמנות נהדרת עבורנו לבנות עם יזמים את החברות הגדולות בתחומים המתפתחים.”

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן