חדשותסטארטאפ ניישן

Hitachi Energy נבחרה כשותפה טכנולוגית לפרויקט הארוך בעולם של העברת חשמל AC

הפתרון הראשון בעולם ישלב שתי טכנולוגיות חשמל איכותי כדי לספק אנרגיה מתחדשת באופן אמין ובטוח מרשת החשמל היבשתית

היטאצ’י אנרג’י Hitachi Energy, מובילת השוק והטכנולוגיה העולמית בתחום רשתות החשמל, הודיעה כי נבחרה בידי Aker BP, חברת חיפושי והפקת הנפט והגז הנורבגית, כשותפה טכנולוגית עבור פרויקט NOAKA להעברת חשמל מהחוף הנורבגי. הפרויקט כולו יופעל באמצעות עד 150 מגה-וואט של חשמל מהרשת היבשתית – מה שהופך אותו לחיבור החשמל מהחוף הארוך בעולם, באורך של כ 250 ק”מ.

Hitachi Energy תבצע מחקרי הנדסה תכנון וממשק (FEED) מפורטים לפתרון אספקת חשמל איכותי שיאפשר להפעיל את השדות NOA Fulla, המופעל בידי Aker BP, ו-Krafla, המופעל בידי Equinor, הממוקמים בים הצפוני, בחשמל מהיבשת. החוזה שהוענק ל-Hitachi Energy כולל אפשרות שהיא תספק את פתרון החשמל האיכותי עם השלמת מחקרי ה-FEED.

על ידי שימוש בכוח מהרשת היבשתית, שמבוססת בעיקר על אנרגיית מים מתחדשת, טביעת הרגל הפחמנית של NOAKA קטנה הרבה יותר. כדי להבטיח העברת חשמל חלקה, אמינה ובטוחה לפלטפורמות שנמצאות הרחק החוף, הפתרון של Hitachi Energy משלב שתי טכנולוגיות חשמל איכותי שמעולם לא היו בשימוש עבור סוג זה של יישומים: STATCOM באיכות ביצועים גבוהה, המכונה SVC Light®, וסדרת קבלים מבוקרים באמצעות תיריסטור. מערכת השליטה וההגנה MACH™, תאפשר לשתי הטכנולוגיות לעבוד בהרמוניה כפתרון מסונכרן יחיד. זה יתאפשר על ידי מינוף הידע הנרחב והייחודי של Hitachi Energy בפתרונות חשמל איכותי וכן את יכולות שילוב התחומים שלה.

“אנו שמחים על כך ש-Aker BP בחרה בפתרון החשמל האיכותי החלוצי שלנו, המאפשר לפרויקט האנרגיה החיוני הזה להיות מופעל באמצעות אנרגיה מתחדשת נטולת פליטות”, אומר ניקלאס פרסון, מנהל עסקי שילוב הרשתות של Hitachi Energy. “הפתרון הראשון בעולם הזה יאפשר גם את הקידום של מתקני חשמל מתחדשים ימיים בקנה מידה גדול, ויציע מסלולים חלופיים מעשיים לחיבור חשמל AC מהחוף למרחקים ארוכים”.

“השאיפה שלנו היא לפתח את אזור NOAKA עם טביעת רגל פחמנית מינימלית ותנאי מוקדם לכך הוא שהשדות יסופקו באמצעות חשמל מהחוף”, אומר לארס הוייר, סגן נשיא בכיר ומנהל נכסים של NOAKA ב-Aker BP. “בחרנו ב-Hitachi Energy כשותפת הטכנולוגיה המהימנה שלנו כדי לספק חיבור רשת אמין וגמיש שמעביר חשמל איכותי כדי להבטיח אמינות גבוהה בפעילות שלנו”.

הפתרון המוצע של Hitachi Energy כולל חיבור רשת חדש מאכסן את ה-STATCOM, סדרת קבלים מבוקרים באמצעות תיריסטור, כורי שנט ומתגים מבודדי גז. הפתרון גם יגדיל את יכולת ההולכה של חיבור הרשת היבשתי הקיים בנפח של 420 קילו-וולט עם מתגי בידוד גז ושנאי כוח חדשים. כל אלו הן טכנולוגיות מתוצרת Hitachi Energy שמטרתן להבטיח רמות יוצאות דופן של זמינות ואמינות של רשת אספקת חשמל.

היטאצ’י אנרגיה: רקורד מוכח בהספק למרחקים ארוכים מהחוף

היטאצ’י אנרג’י סיפקה את המתקן הראשון בעולם בתחום החשמל למרחקים ארוכים מהחוף בנורבגיה בשנת 2005 באמצעות טכנולוגיית הזרם הישיר במתח גבוה של HVDC Light® . מאז, היטאצ’י אנרג’י סיפקה ארבעה מתוך חמשת מתקני הכוח מהחוף של HVDC, שכולם מספקים פלטפורמות מול חופי נורבגיה. בדצמבר 2021 זכתה היטאצ’י אנרג’י בחוזה לאספקת פתרון הכוח מהחוף החזק ביותר במזרח התיכון ובצפון אפריקה. הפתרון יספק 3,200 מגה-ואט של חשמל דל פחמן לשני אשכולות ייצור בחו”ל, ויפחית את פליטת האשכולות בעד 35%.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן