חדשות

Fetch.ai, Ocean Protocol ו-SingularityNET מתאחדות ליצירת ברית הבינה המלאכותית

חלוצות הבינה המלאכותית מאחדות כוחות ליצירת חלופה מבוזרת לפרויקטים קיימים של בינה מלאכותית הנשלטים על ידי חברות ה-Big Tech

הערך המשולב של האסימונים של FET$, OCEAN$ ו-AGIX$ נכון ל-26 במרץ 2024 עומד על 7.6 מיליארד דולר.

(SingularityNET (SNET, רשת הבינה המלאכותית (AI) המבוזרת הראשונה בעולם, Fetch.ai, פלטפורמת Web3 המיועדת עבור כלכלת ה-AI החדשה, ו-Ocean Protocol, פלטפורמת החלפת נתונים מבוזרת להגנה על נתונים, הכריזו היום על השקתה של ברית הבינה המלאכותית Artificial Superintelligence Alliance. יצירתה של רשת המקור הפתוח המבוזרת הגדולה ביותר באמצעות מיזוג אסימונים בהיקף של מיליארדים היא צעד חשוב המאיץ את המרוץ לעבר “בינה מלאכותית כללית” (AGI).

הברית היא פרי רוחם של שלושה מוחות מובילים בתחום הבינה המלאכותית המבוזרת. ד”ר בן גורצל, המוכר בכינוי “אבי ה-AGI”, ייסד את SNET כשוק ומסגרת מבוססי בלוקצ’יין עבור שירותי AI. המשקיע הומאיון שייח’, אשר ייסד את DeepMind, יצר את Fetch.ai כפלטפורמה מבוזרת מרובת סוכנים לצורך פריסה ושיווק מסחרי של יישומי AI. טרנט מק’קונגי, האדריכל של התוכנה מבוססת הבינה המלאכותית בה משתמשים רוב מתכנני השבבים לצורך הפעלת חוק מור, הקים את Ocean Protocol במטרה לספק פלטפורמה להחלפת נתונים וסחר חלק בנכסי נתונים באסימונים.

כחלק מהקמת הברית, האסימונים של FET$, OCEAN$ ו-AGIX$, המניעים את שלוש הרשתות החברות בברית, ימוזגו לאסימון ASI$ יחיד, אשר יפעל על פני רשת הבינה המלאכותית המבוזרת המשולבת ויעניק גודל ועוצמה חסרי תקדים.

בנויה עבור בינת על

“ככל שמהפכת ה-AI מתעצמת, הכרחי כי AGI ו-ASI לא תימצאנה בבעלות ושליטה של גוף מסוים כלשהו עם האינטרסים המוטים שלו”, הגיב ד”ר בן גורצל, המנכ”ל והמייסד של SNET. “יש להשיק אותן באופן פתוח, דמוקרטי ומבוזר. זהו החזון המשותף של SNET, Fetch.ai ו-Ocean Protocol מתחילת דרכן, וזו הסיבה שהגיוני לחלוטין ששלושת הפרויקטים שלנו ישולבו כדי ליצור רשת טוקנומית בעלת כוח רב יותר להתמודד עם חברות ה-Big Tech ולהעביר את מרכז הכובד של עולם הבינה המלאכותית לאקוסיסטם המבוזר”.

“בעולם של חדשנות אקספוננציאלית בתחום ה-AI, הענקיות של ה-Big Tech שולטות בכותרות ובשיח”, מעיר הומאיון שייח’, המנכ”ל והמייסד של Fetch.ai. “אנחנו סוללים נתיב חדש. המשימה שלנו במיזוג אסימונים זה היא לשלב בין הפלטפורמות שלנו על מנת להבטיח בינה מלאכותית אתית ושקופה המאפשרת אינטראקציות ישירות בין מפתחים ומשתמשים במטרה לעקוף את שומרי הסף המסורתיים של הרשויות הריכוזיות. הדבר מגביר את פרטיות הנתונים וסולל את הדרך לאקוסיסטם דמוקרטי ומהימן יותר של בינה מלאכותית ומעודד משתתפים גלובליים לתרום”.

רציונל אסטרטגי משכנע

*מואצת באמצעות עליית הבינה המלאכותית וצמיחתם של שלושת הפרויקטים בתחום: השילוב נולד מתוך תקופה של צמיחה חסרת תקדים עבור הפרויקטים בתחום הבינה המלאכותית. העסקה מעניקה הזדמנות שאין דומה לה עבור שלוש חברות משפיעות אלה ליצור חלופה משכנעת עוצמתית לשליטה של חברות ה-Big Tech על הפיתוח, השימוש והמונטיזציה של הבינה המלאכותית.

*יוצרת תשתית AI מבוזרת בקנה מידה גדול: בינה מלאכותית מבוזרת מנצלת את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי להפוך מערכות בינה מלאכותית, אשר אופן הפעולה הפנימי שלהן נסתר מעיני הציבור, לרשתות פתוחות לתיאום הבינה המלאכותית לעבר יעדים משותפים. המיזוג של המחקר, המותגים, הטכנולוגיות והמוצרים של SNET, Fetch.ai ו-Ocean Protocol יוצר בסיס לבניית תשתית AI מדרגית המבטיחה שיטות עבודה אתיות ומהימנות.

*מאיצה השקעה ב-AGI: גורצל, שייח ומק’קונגי מהווים כבר מזה זמן רב כוהנים ומאמצים ראשונים של הבינה המלאכותית – ומתמקדים כולם בלהפוך את ה-AGI למציאות. ברית זו של בינת על מאפשרת את המסחור של הטכנולוגיה של כל אחד מן היסודות ומאפשרת גישה בהיקף נרחב לפלטפורמות בינה מלאכותית מתקדמות ביותר ולבסיסי נתונים גדולים. צעד פורץ דרך זה מקצר את הדרך ל-AGI בבלוקצ’יין.

פרטי העסקה

ברוס פון, המנכ”ל והמייסד השותף של Ocean Protocol, מאמין כי השילוב יכול לממש את ההבטחה של הערימה המשולבת אנכית של טכנולוגיות מבוזרות עם יכולת להתחרות באופן גלובלי. פון מציין כי “השילוב בין הטכנולוגיות שלנו יוצר גוף מוביל בתחום המו”פ, היישומים והמסחור של AGI”. “אסימון המאוחד של ASI$ הוא הדבק המחבר בין כל השחקנים באמצעות תמריצים משותפים. האסימונים של ASI$ משמשים להבטחת הרשת הציבורית כאסימוני גישה לנתונים ולשחרור עוצמת המחשוב ללא צורך בבנקאות ובמסלולי תשלום מסורתיים. זהו המטבע המקומי עבור כלכלת המכונה”.

אם ההצעה תזכה לאישורן של רוב הקהילות, יתרחשו הדברים הבאים:

– FET$ תמותג מחדש כ-ASI$, עם אספקה כוללת של 2.63055 מיליארד אסימונים
– האסימונים של AGIX$ יעברו ל-ASI$, לפי שער המרה של 0.433350:1
– האסימונים של OCEAN$ יעברו ל-ASI$, לפי שער המרה של 0.433350:1
– אם הערך המדולל המלא (FDV) של שלושת האסימונים נכון ל-26 במרץ 2024 היה מועבר במלואו ל-ASI$, היה לה FDV משולב כולל של 7.6 מיליארד דולר.

מנהיגות ומשילות

עם הסגירה של מיזוג אסימונים זה תוקם מועצת משילות עבור ה-Artificial Superintelligence Alliance לצורך מעקב אחר פעילותה של הרשת הטוקונומית הממוזגת החדשה והנחייתה. הברית תנוהל על ידי בן גורצל, הומאיון שייח’, ברוס פון וטרנט מק’קונגי. הארגונים המנחים את הפיתוח של שלוש הרשתות המתמזגות, Fetch.ai, Ocean Protocol Foundation ו-SNET Foundation, ימשיכו לפעול כגופים נפרדים, אולם ישתפו פעולה באופן הדוק במסגרת האקוסיסטם הטוקנומי המשותף של ASI$ והתפעול של הברית.

“היעדים המסחריים ויעדי המחקר הרבים שלנו עבור רשת משולבת זו כוללים השקה של מערכת AGI עצבית-סמלית מבוזרת בעלת יכולות עילאיות גלובליות בתחומי מפתח כגון הנמקה לוגית ומדעית ויצירתיות אומנותית”, ממשיך ואומר גורצל. “ההשפעה של מערכת שכזו עשויה לחרוג במידה רבה ממה שראינו מצד מודלי שפה גדולים ולהוביל את הכלכלה הגלובלית לעידן חדש של AGI ו-ASI מבוזרות מועילות”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן