Eurora Solutions מגייסת 40 מיליון דולר בסדרה A

צוות ההנהלה של Eurora: (משמאל) מרקו לסטיק (מייסד), אנלי אלחס (CFO), איגון וירמיי (COO). צילום יח״צ קרדיט Eurora Solutions OÜ

Eurora Solutions מגייסת 40 מיליון דולר בסדרה A כדי להתמודד עם עיכובי משלוחי מסחר אלקטרוני שנגרמו כתוצאה משינויים ברגולציה של האיחוד האירופי

Eurora Solutions, פלטפורמת תאימות למסחר אלקטרוני חוצה גבולות המשתמשת בבינה מלאכותית/לימוד מכונה, מכריזה על סגירת סבב A בסדרה A, שזכה לחיתום יתר, וגייסה 40 מיליון דולר/31 מיליון ליש”ט. Connected Capital שבסיסה באמסטרדם הובילה את הסבב, כשהשתתפו גם משקיעים קיימים, כולל Change Ventures, Equity United ומייסד Eurora, מרקו לסטיק.

ל- Euroraיש כבר למעלה מ-200 לקוחות משלמים ברחבי העולם, כולל כמה משחקניות המסחר האלקטרוני הגדולות באסיה, כמו JD.com, Yanwen ו-Topyou. שלוש החברות הללו לבדן משגרות כמיליארד חבילות בשנה ומספקות ליותר מ-120 מדינות. המימון החדש ישמש להתרחבות גיאוגרפית בבריטניה, ארצות הברית והמזרח התיכון, אזורים בהם צפויה צמיחה מהירה וגבוהה במגזר, וכן לפיתוח מוצרים ורכישות פוטנציאליות נוספות. בעשור האחרון, נפח משלוח החבילות העולמי גדל פי שלושה, ועד שנת 2026 צפוי שוק זה להגיע ליותר מ-260 מיליארד חבילות שנמסרו.

ביולי בשנה שעברה סיים האיחוד האירופי את הפטור ממע”מ על יבוא בסך 22 אירו, ותקנות סחר חדשות בין האיחוד האירופי לשאר העולם נכנסו לתוקף בהדרגה. צעדים אלו נועדו ליצור מגרש משחק שווה שיאפשר ליצרנים וקמעונאים אירופאים מקומיים להתמודד. עמידה ברגולציה החדשה הזו בשוק המסחר האלקטרוני, המאופיין בחבילות בנפח גבוה וערך נמוך היוותה אתגר עבור סוחרים וחברות לוגיסטיקה מבריטניה, ארצות הברית, סין ושאר העולם. שחקניות באזורים אלו אלה מחפשים פתרונות מבוססי תוכנה שיכולים לסייע בטיפול במיליארדי החבילות חוצות הגבולות המושפעות מתקנה חדשה זו של האיחוד האירופי. יש צורך בפתרונות ברמת דיוק גבוהה, מהירים ובעלות נמוכה לחבילה.

הפלטפורמה הקניינית של Eurora, המבוססת על בינה מלאכותית/לימוד מכונה, ממכנת את שירותי המס, הרגולציות והמכס. היא מקצה למוצרי מסחר אלקטרוני קוד HS* מתאים, מחשבת את סכומי המע”מ והמכסים הרלוונטיים, ויוצרת באופן אוטומטי הצהרות אלקטרוניות ליחידות המכס והמיסים של האיחוד האירופי באמצעות שילוב API פשוט. הפלטפורמה מספקת דיוק של יותר מ-96% עבור חבילות מסחר אלקטרוני, למרות נתוני קלט שהינם לעתים קרובות פגומים, והיא פועלת בזמן קצר ובעלות נמוכה ביותר לעומת פתרונות הקצאת קוד היברידיים או ידניים הנפוצים כיום. Eurora הייתה המתווך הרשמי הראשון במע”מ והחברה הראשונה שהנפיקה מספר IOSS*.

פלטפורמת ה-B2B יכולה לשמש מוכרים מקוונים, שווקים, חברות לוגיסטיקה ושירותי דואר, כמו גם רשויות מס ומכס. פלטפורמת התאימות של Eurora יכולה לעבד אוטומטית 5,000 בקשות בשנייה עם דיוק של עד 96%, רמת הדיוק, המהירות והמיכון הגבוהה ביותר הקיימת בשוק. למרקו לסטיק יש למעלה מ-30 שנות ניסיון בלוגיסטיקה והוא המייסד ואיש החזון של הפלטפורמה, לאחר שיצר אותה יחד עם 22 מדענים מהאוניברסיטאות המובילות בעולם, כגון האוניברסיטה הטכנולוגית של טאלין, StatLab (חברת משנה של אוניברסיטת טרטו) ומרכז המיומנות לטכנולוגיות תוכנה ויישומים באסטוניה.

מרקו לסטיק, המייסד והמנכ”ל של Eurora Solutions, אמר: “מספר ההצהרות, הקודים, הדוחות, הרישומים וחישובי המס השונים הנדרשים בעסקי השילוח הבינלאומי הולך וגדל. ללא מערכי הנתונים הנכונים והפתרונות הממוכנים לחישובי מס והצהרות אלקטרוניות, הסחר חוצה הגבולות הואט, וזה הוביל לעיכובים חמורים, קנסות, הגדלת עלויות, אובדן לקוחות וכיוצא בכך. הבינה המלאכותית של Eurora משתמשת בפועל ביותר מ-500 מיליון רשומות של נתוני אימון של עסקאות מספקי הלוגיסטיקה הגדולים בעולם, ומעניקים ל-Eurora את הידע של השיטות בהן נעשה שימוש בשוק בפועל. השימוש בפלטפורמה של Eurora מאפשר לסוחרים לבצע משלוחים מהירים יותר ובעלויות נמוכות יותר, מה שמביא להגדלת שביעות הרצון והאמון של הלקוחות”.

שאפי רואיל, מנהל השקעות ב-Connected Capital, אמר: “אנו נרגשים להוביל את ההשקעה ב-Eurora ולתמוך בצוות ובהגדלת הפלטפורמה באופן גלובלי. המייסד וצוות ההנהלה המלא הרשימו אותנו באיכותם, במומחיותם בתחום ובחזון עבור החברה. ראינו דחיפה ברורה מצד הרגולטורים לשיפור השקיפות והדיווח לגבי המספר ההולך וגדל של סחורות שנכנסות דרך המכס. אנו מאמינים כי Eurora בנתה פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית/לימוד מכונה ייחודית באמת, המשפרת באופן משמעותי את התאימות תוך הפחתת עיכובים בחבילות והורדת העלויות עבור חבילות מסחר אלקטרוני שנשלח לאירופה”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
Exit mobile version