חדשות

Bridgewise השלימה גיוס של 21 מיליון דולר

במטרה להמשיך בהתרחבות הגלובלית של הפלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית לניתוחים פיננסיים של שווקי ההון, ניירות ערך ומניות בבורסות העולם

ההון שגויס ממשקיעים מובילים בתחום הפיננסים מרחבי העולם, בהם Group 11, קבוצת הבורסה השוויצרית SIX Group והבורסה הברזילאית, יאפשר ל- Bridgewise להרחיב את הנוכחות הגלובלית שלה ויתמוך בפיתוח טכנולוגיית ה-AI המנגישה תובנות ומידע על יותר מ-90% מכל המניות הקיימות בעולם.

חברת Bridgewise (ברידג’ווייז) הישראלית, אשר פיתחה פלטפורמה טכנולוגיה חדשנית מבוססת בינה מלאכותית המנגישה תובנות וידע אודות מניות גלובליות בכל השפות, הכריזה היום (שלישי) על השלמת סבב גיוס A בהיקף של 21 מיליון דולר. סך ההון שגייסה החברה עומד על 35 מיליון דולר, לאחר גיוס סבב סיד של 14 מיליון דולר בינואר 2023.

את הסבב הוביל SIX Group, תאגיד פיננסי שוויצרי שתחתיו פועלות הבורסה השוויצרית והספרדית, לצד משקיעים בתחום הפינטק, וביניהםGroup 11  קרן הון סיכון אמריקאית להשקעה בפינטק בבעלות היזם הישראלי דובי פרנסס, L4 Venture Builder, קרן ההון סיכון של הבורסה הברזילאית וגופים פיננסיים גלובליים נוספים.

Bridgewise חיפשה משקיעים ממוסדות פיננסיים מובילים שיוכלו לפעול כשותפים אסטרטגיים ברחבי העולם. החברה, אשר גדלה במהירות, תשתמש בהון שגייסה כדי להאיץ את צמיחתה וחדירתה לשוק.

Bridgewise, אשר נוסדה ב- 2019 על ידי גבריאל דיאמנט (מנכ”ל), דור אליגולא (סמנכ״ל פיתוח עסקי), אור אליגולא (סמנכ”ל התפעול) ומור חזן (סמנכ”ל מוצר), הינה ספקית ניתוח הבינה המלאכותית למניות ונירות ערך המקיפה ביותר בעולם. הפלטפורמה של Bridgewise תוכננה במטרה לפתור בעיה מהותית בשוק ההון. רק 20% מהמניות העולמיות נמדדות ומנותחות על ידי מוסדות פיננסיים, דבר שמותיר את המשקיעים ללא מידע, תובנות ותמיכה הדרושים לקבלת החלטות השקעה מושכלות, במיוחד כשמדובר במניות קטנות או מניות זרות. בנוסף, היא פותרת את אחד האתגרים והמחסומים העומדים בפני משקיעים רבים בהשגת מידע פיננסי הנובע מפערי שפה מאחר והוא מוצג בשפות המקומיות ובצורה לא מונגשת.

Bridgewise משרתת בתי השקעות וגופים מוסדיים ופיננסיים מ- 15 מדינות, כולל ארה״ב, ברזיל, יפן, שוויץ, סינגפור, בריטניה, איחוד האמירויות, ישראל ועוד. בין לקוחות החברה בישראל: בנק הפועלים, בנק דיסקונט, הבנק הבינלאומי, הבורסה לניירות ערך, בנק וואן זירו ועוד, ובעולם: בורסת נסדאק, בורסת יפן, בורסת לונדון, חברת איטורו, אינטראקטיב ברוקרס, Avel ,Suno Investimentos ועוד. משרדי החברה בישראל ממוקמים במתחם הבורסה ברמת גן והיא מעסיקה מעל ל-70 עובדים בארץ וברחבי העולם.

גבריאל דיאמנט, מייסד שותף ומנכ”ל Bridgewise אמר: “הגיוס מהווה צעד משמעותי במשימה שהצבנו למזער את הפער בידע והנגשתו לכל מי שמתעניין בשוק ההון ברחבי העולם. הטכנולוגיה שפיתחנו כדי לפתור בעיה זו, מספקת את הניתוחים, ההמלצות והתמיכה שהמשקיעים צריכים כדי לקבל החלטות מושכלות. עם שותפים אסטרטגיים כמו SIX Group  Group 11 ו-L4VB יש לנו את הכלים הדרושים לנו כדי לספק תובנות משודרגות משמעותית ולהפוך את כל מי שמשקיע בניירות ערך למשקיע על, בכל שפה, בכל שוק.”

הפלטפורמה המבוססת בינה מלאכותית מנתחת נתונים של למעלה מ-90% מניירות הערך העולמיים, לרבות מניות, תעודות סל וקרנות נאמנות, כדי לספק תמונה מלאה וניתוח נוח להבנה בעשרות שפות, של שוק המניות. תוך שהיא מציגה תובנות ופרופיל מתומצת של כל נייר ערך. היא גם מספקת המלצות השקעה של מניות מגובות ברציונל השקעה מילולי, שירות ייחודי בעל רגישות, אשר אושר רגולטורית בשווקים בהם היא פועלת.  החברה מספקת חבילת מוצרים המותאמים לצרכים של מוסדות פיננסיים וספקי שירותים מובילים בשוק ההון, הכוללת דוחות מבוססי בינה מלאכותית מפורטים וניתוח לפי דרישה של כל מכשיר פיננסי, צ’אט שיחה בשפה טבעית מבוסס בינה מלאכותית, יועץ רובוטי המספק המלצות אישיות על סמך תיקי השקעות קיימים של המשתמשים במערכת ועוד.

הפתרון של Bridgewise נשען על שתי טכנולוגיות בינה מלאכותית שפיתחה החברה. הראשון הוא אלגוריתם של למידת מכונה (machine learning) המבוסס על נתונים עדכניים והיסטוריים של מעל ל-20 שנה אודות מטריקות מדדים וקורלציה של תנודות מחירים, שמנתח יותר מ-50,000 ניירות ערך ומספק לכל אחד מהם ציון ביצועים בזמן אמת. השנייה היא בינה מלאכותית  generative AI המבוססת על מודל שפה Small Language Model) SLM), שיוצר דוחות פשוטים להבנה עבור כל אמצעי אבטחה בשפה המועדפת על הקורא. שיטה זאת מספקת ניתוח והמלצות באיכות גבוהה, ומציעה מידע מקיף ובדיקה יסודית של ביצועי המניה של כמעט כל חברה הנסחרת בבורסה בעולם.

עם משרדים בישראל, ארה”ב, בריטניה, סינגפור, יפן וברזיל, Bridgewise ערוכה להמשיך להרחיב את פעילותה בעולם בשנת 2024 על ידי יצירת שותפויות עם חברות פיננסיות, בהן פלטפורמות מסחר, בנקים, יועצים, בורסות ומנהלי נכסים. מהלך זה צפוי לשפר גם את היכולות הטכנולוגיות של הבינה המלאכותית, כאשר החברה תיחשף למידע נוסף שיגיע באמצעות שיתופי פעולה עם גופים אלה. שילוב מידע זה והניתוח שלו במערכת החברה יעזור לפתח את הדאטה, לקדם טקסט קונטקסטואלי, לצד פיתוח מודלים של שפה.

דובי פרנסס, שותף מייסד בקרן Group 11: “אנו שמחים ומתרגשים לראות את Bridgewise עושה את הצעד הבא במסע הצמיחה שלה, לא רק ממשיכה לחדור לשווקים גלובליים בקצב מסחרר, אלא גם משלימה את סבב הגיוס הגדול הזה, שיאפשר לה להאיץ את הצמיחה לקראת הפיכתה למובילת שוק גלובלית בתחום הבינה המלאכותית בשוק ההון״.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן