חדשותחינוך

קמפוס IL – המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית

פלטפורמה דיגיטלית פתוחה המציעה קורסים במנעד רחב של נושאים, תכנים ממוסדות אקדמיים מובילים בארץ ובעולם ומסלולי הסמכה במגזר הציבורי

בשנת 2015 הושק מיזם “קמפוס IL”, ובסיוע חברת edX העולמית הוקמה פלטפורמה לאומית ללמידה דיגיטלית, במטרה לעודד את שוק הלמידה המקוונת בישראל, להתאים אותו לצרכי המשק ולייצר הובלה בתחום.
הפלטפורמה מציעה קורסים במנעד רחב של נושאים ותכנים. מטרת המיזם היא להגדיל את הנגישות להשכלה כללית, מקצועית ואקדמית לציבור הרחב, ולהפוך את הלמידה להזדמנות הנמשכת לאורך מסלול חיים שלם (Life Long Learning).

למידה דיגיטלית היא מגמה שהולכת ותופסת תאוצה בעולם ונחשבת כיום למיומנות תעסוקתית נדרשת ומשמעותית בשוק העבודה. מיזם קמפוס מגיב לשוק העבודה המשתנה, ומאפשר ייעול מסלולי הכשרה, תוך חסכון נרחב בעלויות.

קמפוס IL הוא פרויקט דגל של המיזם הלאומי “ישראל דיגיטלית” בתחום החינוך וההשכלה, ומטרתו  צמצום פערים חברתיים, הגברת שוויון ההזדמנויות למגוון אוכלוסיות ומתן פתרונות הכשרה גמישים לשוק העבודה המתחדש.

המיזם מתמקד בארבעה סוגי אוכלוסיות לומדים במדינת ישראל:

  • סטודנטים ומועמדים להשכלה גבוהה
  • אוכלוסיות מודרות – בדגש על הקניית מיומנויות לקידום תעסוקה
  • תלמידי תיכון
  • עובדי המגזר הציבורי לגווניו

בשנת 2016 הושקו חמישה קורסים שונים על גבי הפלטפורמה – עברית לדוברי ערבית, השתלמות מורי עברית לדוברי ערבית, מובילים דיגיטליים, How 2 MOOC ולהיות שגריר. דרך כלים דיגיטליים, הקורסים מסייעים לאוכלוסיות היעד השונות ומנגישים את הידע למי שזקוק לו.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן