חדשות

מרי קיי וקרן מרי קיי אש מחזקות את מחויבותן למניעת ולמיגור אלימות מבוססת-מגדר ברחבי העולם

מחויבות לפעולה למען שוויון דורי בנושא אלימות מבוססת מגדר ושותפות מחודשת עם קרן הנאמנות של האו”ם למיגור האלימות נגד נשים וחברת CARE מדגישות את משימת המותג להגן על נשים ועל נערות ברחבי העולם

כהכרה ביום מיגור האלימות נגד נשים הקרב ובא, אשר יפתח את 16 ימי האקטיביזם נגד אלימות מבוססת-מגדר, מרי קיי בע”מ וקרן מרי קיי אש הכריזו היום על חידוש המחויבות המשותפת למניעת ולמיגור אלימות מבוססת-מגדר, תוך הצטרפות לקואליציה לפעולה למען שוויון גורי בנושא אלימות מבוססת-מגדר. המחויבות, אשר פורסמה ברבים על ידי הארגונים בפורום נשות האו”ם לשוויון דורי, אשר התקיים לאחרונה בפריס, הוא הצעד האחרון בינתיים שננקט על ידי מותג היופי המתוקשר והזרוע ההתנדבותית שלו לטובת שיפור חייהן של נשים בכל מקום.

קואליציית הפעולה למניעת אלימות מבוססת-מגדר, אשר מובלת בשיתוף על ידי נשות האו”ם ועל ידי קרן הנאמנות של האו”ם למיגור האלימות נגד נשים (קרן הנאמנות של האו”ם), בין יתר המנהיגות, הינה תנועה עולמית בעלת כוח המניעה ממשלות, ארגונים בינלאומיים, ארגוני צדקה ואת המגזר הפרטי לקדם שינוי לקראת מיגור אלימות מבוססת-מגדר. זאת, באמצעות ארבע פעולות קונקרטיות:

*יצירת סביבות מאפשרות מבחינת מדיניות, חקיקה ומשאבים.

*חיזוק תוכניות מניעה מבוססות-ראיות.

*חיזוק שירותים מקיפים, נגישים ואיכותיים לשורדות.

*מתן אפשרות והעצמת ארגונים אוטונומיים המובלים על ידי נערות וארגוני זכויות נשים על מנת שיממשו את מומחיותם.

מטרה אחת של קואליציית הפעולה למען שוויון דורי ומניעת אלימות מבוססת-מגדר, היא לגרום לכך שעד שנת 2026, עוד 550 מיליון נשים ונערות יחיו במדינות בעלות חוקים ומדיניות האוסרות אלימות מבוססת-מגדר על כל צורותיה נגד נשים ונערות. במהלך הפורום, נשות האו”ם התחייבו להגביר את התמיכה בארגוני זכויות נשים ואת מימונם, תוך עבודה עם שותפים בכדי להבטיח לפחות 100 מיליון דולרים אמריקניים למענקים אשר יחולקו באמצעות קרן הנאמנות של האו”ם למען מיגור האלימות נגד נשים (קרן הנאמנות של האו”ם) בחמש השנים הבאות.

“ישנו מצב חירום עולמי בגלל אלימות מבוססת-מגדר,” אמר רייאן רוג’רס, מנהל השקעות ראשי בחברת מרי קיי בע”מ, וסגן נשיא הדירקטוריון של Mary Kay Ash FoundationSM . “אלימות כלפי נשים ונערות זוכה לתת דיווח מובהק, אך ההערכה היא שאחת מתוך שלוש נשים, ואחת מתוך ארבע נערות חוו אלימות פיזית או מינית מצד בן הזוג. עלינו לפעול כעת. מאז שנת 2000, קרן מרי קיי אש העניקה יותר מ-58 מיליון דולרים למקלטים לנשים מוכות. מחויבותנו לקואליציית הפעולה למניעת אלימות מבוססת-מגדר תאפשר לנו להגדיל סכום זה אף יותר”.

“מאז שנת 1963, מרי קיי התחייבה לשפר את חייהן של נערות ונשים בכל מקום,” כך אמרה מלינדה פוסטר סלרס, מנהלת משאבי אנוש בחברת מרי קיי בע”מ. “לכבוד הוא לנו לחבור לממשלות, אל המגזר הפרטי ולעמותות ברחבי העולם בעלות שאיפות דומות בהקשר זה, למנוע ולמגר אלימות מבוססת-מגדר. השגת שוויון אמיתי תשנה את העולם, והשקעה בנשים היא הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות בכדי להוביל לשינוי משמעותי”.

בשנה שעברה, מרי קיי בע”מ וקרן מרי קיי אש אחדו כוחות עם קרן הנאמנות של האו”ם למיגור האלימות נגד נשים ועם CARE, שני גופים המגנים על זכויות נשים, להמשיך ולהעמיק בשליחותם למגר מן העולם אלימות נגד נשים.

מאז שנת 1996,קרן הנאמנות של האו”ם תמכה ב-609 ארגונים בסכום כולל של 198 מיליון דולרים, ב-140 מדינות ואזורים, תוך השקעה בפתרונות חדשניים ומבוססי-ראיות, המובלים על ידי החברה האזרחית, וכן ביוזמות משנות חיים הרמה המקומית וברמה הלאומית. באמצעות שותפותה עם קרן הנאמנות של האו”ם, חברת מרי קיי תרמה למימון פרויקטים משני חיים על מנת להגן על נשים ועל נערות ב-68 מדינות ואזורים בשנת 2021. 

בשנת 2021 מציינת קרן הנאמנות של האו”ם את יום השנה ה-25 למענקים, תמיכה ומחויבות לחיזוק החברה האזרחית וארגוני זכויות נשים. לרגל יום השנה שלה, הקרן מזמינה את כולם לפעול ולהצטרף למטרה באמצעות אתגר מימון ההמונים שלה, #Give25forUNTF25, כדי להבטיח שהחברה האזרחית וארגוני זכויות נשים יקבלו משאבים עם מימון ארוך טווח וגמיש.

“קרן הנאמנות של האו”ם למען מיגור האלימות נגד נשים, מרי קיי בע”מ וקרן מרי קיי אש אחדו כוחות על מנת לממש את השאיפה המוצגת במטרת פיתוח בר קיימא מס. 5 ולמען מיגור האלימות נגד נשים, תוך הבטחת מימון ארוך-טווח, משמעותי וגמיש לארגונים למען זכויות נשים ברחבי העולם, אשר מהווים קו ראשון מבחינת נענה לשורדות אלימות (נשים ונערות),” אמרה וסנה ג’ריק, האחראית לנושא בקרן הנאמנות של האו”ם למען מיגור אלימות נגד נשים. “מאחר שהעולם ממשיך לעבור משברים מרובים, בסמיכות, הקשורים לשיעורים הגדלים של אלימות נגד נשים, אשר מהווים איום על מה שהושג מבחינת זכויות נשים, שותפויות בין הפרטי ובין הציבורי חשובות יותר מתמיד על מנת להשיג תוצאות שיישארו לאורך זמן, למען נשים ונערות ברחבי העולם”.

הארגון CARE, אשר הוקם בשנת 1945, הוא ארגון הומניטרי בינלאומי אשר פועל ברחבי העולם כדי להציל חיים, למגר את העוני, לייצר צדק חברתי ולהיאבק למען נערות ונשים. נערות ונשים מהוות מוקד עבור ארגון CARE, משום שהראיות מצביעות על כך שהטיפול באי שוויון מגדרי הוא המפתח למענה יעיל למשברים ולהתגברות על עוני, ובכך מבטיח כי כל האנשים יחיו בכבוד ובביטחון. בשנת 2020, חברת מרי קיי יצרה שותפות עולמית עם הארגון CARE על מנת לתמוך בקמפיין המענה למשברים שניהל הארגון ובמחויבות למגר אלימות מבוססת-מגדר בכל מקור, לרבות במסגרות הומניטריות.

“נשים ונערות אינן יכולות להשיג שוויון כאשר האלימות והתקיפות המיניות מאיימות על בטחונן מדי יום ביומו,” כך אמרה מישל נאן, נשיאת ומנכ”לית CARE. ברחבי העולם, מקרי אלימות מבוססת-מגדר התרבו משמעותית בתקופת מגפת הקורונה, והשיחות לקווי הסיוע הוכפלו פי חמש במדינות מסוימות, והנשים סגורות בבית עם מי שתוקפים אותן. חברת מרי קיי בע”מ וקרן מרי קי אש מצטרפות אל CARE על מנת להבטיח יכולת לצמצם את הסיכון לאלימות מבוססת-מגדר ולהעניק טיפול מקיף לשורדות. במהלך 16 ימי האקטיביזם, אנו מבקשות מן הציבור להצטרף אלינו, להענות לקריאה ולסנגר למען שינוי מבני וחברתי, בכדי למגר את האלימות נגד נשים ברחבי העולם.”

מרי קיי בע”מ וקרן מרי קיי אש מצטרפות לגופים המסנגרים למען זכויות נשים ברחבי העולם בציון 25 שנה  לקרן הנאמנות של האו”ם למען מיגור האלימות נגד נשים, ו-75 שנה לארגון CARE.

הנושא העולמי, אשר נקבע על ידי קמפיין UNITE מטעם מזכ”ל האו”ם, ל-16 ימי האקטיביזם נגד אלימות מבוססת-מגדר לשנת 2021, אשר יתקיימו בין 25 בנובמבר-10 בדצמבר 2021 הוא “צבעו את העולם בכתום: די לאלימות נגד נשים עכשיו!”

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

קריאה נוספת
Close
Back to top button
דילוג לתוכן