חדשות

מעבדות דנטה מקבלות מענק מממשלת איטליה

מעבדות דנטה מקבלות מענק מממשלת איטליה לפיילוט CE-IVD מהפכני, בדיקה מבוססת ריצוף גנום שלם קליני עבור מדינת G7, ומתחיל עידן חדש בגנומיקה קלינית

חברת Dante Labs, מובילה עולמית בגנומיקה וברפואה מדויקת, שמחה להודיע שהמשרד האיטלקי לפיתוח כלכלי בחר בדנטה לפתח כפיילוט את ה- CE-IVD מבחן ריצוף הגנום המלא הראשון (WGS) שאושר קלינית במלואו עבור אזרחי איטליה, שתיקרא מבחן האזרח של דנטה.

מטרת הפרויקט היא להכניס ריצוף גנום שלם קליני עם דוחות קליניים בטיפול הרפואי הסטנדרטי של בתי החולים ומערכת הבריאות במדינה והוא הצעד הראשון להכנסת ריצוף גנום שלם במערכת הבריאות הלאומית של מדינה אירופית ו- G7. הבדיקה תמנף את תוכנת Extensaהקניינית של דנטה לדיווח, פרשנות וניתוח של גנום שלם ונתונים רפואיים.

“ריצוף גנום שלם קליני יהפוך סוף סוף לפתרון סטנדרטי במערכות הבריאות הציבוריות, לא כמותרות למעטים אלא כזכות לכל אזרח, הודות למבחן האזרח של דנטה”, אמר אנדראה ריפוסאטי, מנכ”ל Dante Labs. “השימוש היעיל בריצוף גנום שלם בטיפול קליני סטנדרטי דורש שליטה ברצף, פרשנות ושילוב של מידע רפואי, בקנה מידה גדול. זה מה שעשינו בדנטה. עכשיו, עם שותפויות עם ממשלות צופות פני עתיד, כמו זו של איטליה, אנחנו יכולים להשפיע על מיליוני חולים ברחבי העולם”.

הפרויקט פורץ הדרך ינוהל על ידי מועצת הגנומיקה הרפואית האירופית החדשה של דנטה, המורכבת ממובילות לאומיות ורב לאומיות בגנומיקה, כולל גנטיקאים, ביוכימאים מולקולריים ומומחים קליניים בפרמקוגנומיקה, נוטריגנומיקה ואונקוגנומיקה, מחלות נדירות לפני לידה, יילודים וילדים.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן