חדשותסטארטאפ ניישן

טאואר מודיעה על טכנולוגייה חדשנית לשוק הרכב

החיישנים מיועדים למערכות עזר לנהג ולרכבים אוטונומיים

הפיתוח מבוסס על פלטפורמת הסיליקון פוטוניקס  (Silicon Photonics (SiPho המתקדמת של החברה.

טאואר סמיקונדקטור, החברה המובילה בעולם בפתרונות טכנולוגיים ופלטפורמות ייצור לשבבים אנלוגיים, הודיעה היום (ב’) על טכנולוגיה חדשנית לחיישני LiDAR המיועדים לשוק הרכב. טכנולוגיה זו מאפשרת פיתוח וייצור חיישני LiDAR ללא רכיבים נעים (solid-state LiDAR) בעלי רמת ביצועים גבוהה ובגודל קומפקטי במיוחד. חיישנים אלו מיועדים לשילוב במערכות עזר מתקדמות לנהג (Advanced Driver-Assistance Systems – ADAS) וכן ברכבים אוטונומיים. טכנולוגיית לידר היא חשובה מאוד עבור שוק הרכב – היא מאפשרת מדידת מרחק על ידי הארת המטרה בקרן לייזר ושמה נגזר משילוב המילים אור (Light) ומכ”ם (Radar). 

הפיתוח החדש מבוסס על פלטפורמת הסיליקון פוטוניקס  (Silicon Photonics (SiPho המתקדמת של טאואר ונעשה בשילוב עם המחלקה להנדסת אלקטרוניקה ומחשבים מאוניברסיטת דרום קליפורניה  (University of Southern California – USC), אשר הצליחה לפתח ולייצר שבב המשלב מערך של מאות אנטנות אופטיות, עם מספר רב של רכיבים נוספים, ומאפשר הדמיית תלת-ממד מדויקת של המרחב ללא כל רכיבים נעים. בנוסף, פרמטרים רבים בהם  רזולוציה, המרחק הנסרק ואופני הסקירה, ניתנם כולם לתכנות המותאם לכלי הרכב ובכך מתאפשרת מדידה אמינה במיוחד של הסביבה הנסרקת. כמו כן אורך הגל עליו פועל החיישן הופך אותו לעמיד במיוחד לתנאי תאורה סביבתיים משתנים.

“אנו גאים מאוד על שיתוף הפעולה והפיתוח של טכנולוגיה מתקדמת זו לשוק חיישני ה LiDAR. פיתוחים מסוג זה הם אשר מאפשרים רכבים אוטונומיים אמינים ובטיחותיים ומהווים את הבסיס עליו ענף זה יוכל להבנות ולהתפתח. אנו מאמינים כי רק בהתבסס על מחקר מעמיק ופיתוחים מסוג זה ניתן להביא לשוק טכנולוגיות פורצות דרך המאפשרות לשנות את פני העולם.” אמר ד”ר אד פרייסלר, מנהל פיתוח בכיר (טכנולוגיית RF&HPA) בטאואר.

בנוסף לעבודה המשותפת עם טאואר, נתמך מחקר זה גם על ידי טויוטה, סמסונג ומחלקות הנדסה נוספות באוניברסיטת USC.

למידע נוסף, אנא בקרו באתר החברה.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן