אנרגיהחדשות

חברת קורנית מפרסמת את דוח ה- ESG הראשון שלה ומציבה יעדים סביבתיים וחברתיים לשנת 2026

קורנית מתחייבת כי בזכות הטמעת מערכות ייצור ה- ON DEMAND בתעשיית האופנה והטקסטיל, עד שנת 2026 יווצר חיסכון עולמי של 4.3 טריליון ליטרים של מים ויופחתו פליטות גזי החממה בעולם ב- 17.2 מיליארד קילו של Co2, זאת באמצעות מניעת ייצור של 1.1 מיליארד פריטי לבוש עודף

קורנית דיגיטל (Nasdaq: KRNT), חברה בינלאומית מובילה במתן פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לייצור טקסטיל On-Demand, פרסמה היום את דוח האימפקט הראשון שלה לשנת 2020, הסוקר את פעילותה וביצועיה ביחס לתחומים וסוגיות בעולמות הסביבה, החברה והממשל התאגידי (ESG). דו”ח זה משקף את מחויבותה של קורנית להשגת יעדי ESG, וחושף את הדרך בה קורנית מנהלת את עסקיה, יוצרת השפעה משמעותית על קהילות מקומיות ומשיגה מטרות סביבתיות. בנוסף, הדוח משקף את הדרך בה קורנית תמשיך לבנות תרבות ארגונית מגוונת ומכילה, תמשיך להשקיע בצמיחה ובפיתוח עובדים ותעודד הטמעת שיטות עבודה הוגנות ובטוחות בעולם. 

רונן סמואל, מנכ”ל קורנית דיגיטל מסר: “החזון שלנו הוא להפוך את עולם האופנה והטקסטיל לבר קיימא והדוח משמש כמפת דרכים עבורנו להשגת יעדים אלה. תעשיית האופנה העולמית אחראית לנזקים אקולוגיים חמורים, שכן התעשייה מייצרת כ-20% מכלל השפכים העולמיים, זאת בעוד שבמהלך העסקים הרגיל כ-30% מכלל הבגדים המיוצרים לא נמכרים. אנחנו ממוקדים בשינוי מסלול זה כשהקיימות היא בראש מעיינינו, ובכוונת קורנית להיות מובילת השינוי הנדרש בתעשיה”.

בנוסף להטמעת טכנולוגיות עם השפעה סביבתית מינימאלית, אשר צורכות פחות מים, מייצרות פחות פסולת ופחות פליטות, המערכות של קורנית מאפשרות ייצור לפי דרישה – מהלך המונע ייצור יתר של פריטי הלבשה ומוצרי טקסטיל שונים.

בדיקת life cycle assessment – LCA – שנערכה על 2 מוצרי הדגל של קורנית, אטלס מקס ופרסטו S, בשנת 2021, הוכיחה כי מערכות הטכנולוגיה של קורנית צורכות עד כ-95% פחות מים וכ-94% פחות אנרגיה, וכן פולטות עד כ-83% פחות פליטת גזי חממה (GHG), ביחס לתהליכים אנלוגיים מסורתיים בשימוש במערכות ה- .Presto S בטכנולגיית ה- Atlas Max נמצא כי החיסכון מגיע לעד כ-93% פחות מים, 66% פחות אנרגיה וכן עד כ-82% פחות פליטת גזי חממה (GHG) . 

על בסיס ניתוח זה בשילוב אסטרטגיית הצמיחה של החברה והתחזיות שלה לשנים הקרובות, עד שנת 2026 צפויים פתרונות ה-On-Demand של קורנית להוביל לייצור של כ-2.5 מיליארד פריטי לבוש ובכך למנוע ייצור עודף של כ-1.1 מיליארד פריטי לבוש, הנגרם בשיטות הייצור המסורתיות (בהתבסס על ההנחה של 30% יצור עודף בתעשיה המסורתית). כמות זאת שווה לפריט לבוש אחד עבור כל אזרחי אירופה וצפון ארה”ב.  

המהלך יתבטא בחיסכון משאבים של כ-4.3 טריליון ליטרים של מים – כמות המוערכת בחסכון מי שתיה הדרושים לכל אוכלוסיית ארה”ב למשך 11 שנים. בנוסף, המהלך יתבטא בהפחתת פליטת גזי חממה (Co2) בהיקף של כ-17.2 מיליארד קילו, שהיו מיוצרים בשיטות המסורתיות – כמות השווה בערכה לפליטת גזי החממה של מכונית המקיפה את כדור הארץ בנסיעה כ-2,400 פעמים. 

הדוח מתאר גם את מחויבות קורנית להשגת מטרות שונות בתחומי פסולת, כימיקלים, פליטת גזי חממה, אנרגיה, פיתוח מוצרים, הכשרת עובדים ושמירה על מגוון והכללה של עובדים וכן בתחום שרשרת האספקה של החברה. 

רונן סמואל, מנכ”ל קורנית הוסיף: “על אף שאנו גאים בהתקדמותנו להשגת המטרה של להיות מובילים טכנולוגיים באחריות סביבתית וחברתית, ושל העצמת תעשיית האופנה העולמית לרתום את היצירתיות שלה לצמצום טביעת הרגל האקולוגית שלה, אנו יודעים שיש עוד הרבה מה לעשות בתחום. הדוח נותן גושפנקא לחזון שלנו לספק יכולות יצור על פי דרישה, בצורה יעילה ובלתי מתפשרת, עבור לקוחותינו, בעלי העניין שלנו, העובדים והביקוש בשוק העולמי. היעדים שהצבנו משקפים את ערכי הליבה של קורנית השזורים בכל היבט בעסק שלנו.”

הדוח נכתב בהתאם לתקן Global Reporting Initiative Standards core reporting framework option  וכן Sustainability Accounting Standards Board עבור תחום השירותים המקצועיים והמסחריים.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן