חדשותעסקים

חברי המשלחת העסקית Beyond Business ומכון הייצוא השתתפו בפורום הפינטק והסייבר

חברי המשלחת העסקית Beyond Business של בנק הפועלים ומכון הייצוא השתתפו בפורום הפינטק והסייבר של ADGM – אזור הסחר הפיננסי של אבו דאבי, איחוד האמירויות

הפורום המיוחד נערך בראשות ראובן קרופיק, יו”ר בנק הפועלים ודב קוטלר, מנכ”ל הבנק והשתתפו בו אנשי עסקים ישראליים מובילים לצד גורמי ממשל ואנשי עסקים בכירים מאיחוד האמירויות.

דב קוטלר, מנכ”ל בנק הפועלים פתח את הפורום ופנה לראשי ADIO ואמר: “לפני שנה חתמנו על  mou ולא ידענו מה העתיד יוליד. מימשנו את ההבטחה שלנו והגענו לכאן בפעם השלישית ועכשיו הגיע הזמן שאתם תבואו אלינו לישראל. במשלחת שלנו יש אנשים חכמים וצעירים מאיתנו ויש לנו הרבה מה ללמוד מהם. הגענו לכאן לטובת הפרייה הדדית וללמוד זה מזה ולהחליף דעות. הסטארטאפיסטים הצעירים צריכים לדעת שפינטק וסטארט-אפים הם ריצת מרתון ולא ריצת 100 מטרים.”

סבח אל בינאלי, ראש אזור המפרץ בחברת OurCrowd הכריז באחד הפאנלים

“אין שום הצדקה ל-20 בנקים באיחוד האמירויות ובסופו של דבר ישרדו רק 5 בנקים ו-15 יתפוגגו. כך שיש לחברות פינטק ישראליות הזדמנות אדירה להשקעה בתחום הזה כאן.”

הפורום כלל דברי ברכה, פאנלים מקצועיים במגוון תחומים והצגת המועמדות של 6 חברות ישראליות ל-“The Search” תחרות הפינטק היוקרתית שמתקיימת השנה באבו דאבי ומאתרת את הסטרטאפים המובילים בכל העולם בתחומי הפינטק והסייבר.

הסטרטאפים הישראלים שנבחרו להשתתף במעמד הגמר של תחרות “The Search” היוקרתית הם:  

חברת TENUREX וחברת THETARAY.

חברי המשלחת העסקית Beyond Business של בנק הפועלים ומכון הייצוא השתתפו בפורום הפינטק והסייבר של ADGM – אזור הסחר הפיננסי של אבו דאבי, איחוד האמירויות.

ADGM) ABU DHABI GLOBAL MARKET) הינו אזור סחר פיננסי מוביל שמרכזו בבירת איחוד האמירויות אבו-דאבי. הסוכנות הממשלתית לעידוד פעילויות פיננסיות באמירויות יחד עם הבנק המרכזי של האמירויות, מהווים גורם מרכזי הממצב את אבו-דאבי כמרכז עסקים ומסחר עולמי, ומקשר בין הכלכלות המתפתחות של המזרח התיכון, אפריקה ודרום אסיה, לבין שאר העולם. 

הפורום המיוחד ב- ADGM נערך בראשות ראובן קרופיק, יו”ר בנק הפועלים ודב קוטלר, מנכ”ל הבנק והשתתפו בו אנשי עסקים ישראליים מובילים לצד גורמי ממשל ואנשי עסקים בכירים מאיחוד האמירויות. הפורום נפתח בדברי ברכה של מונירה הישאם אל קוטאב, מנהלת בכירה במשרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO), דב קוטלר, מנכ”ל בנק הפועלים ושל היזם הישראלי יוסי ורדי. 

לאחר מכן התקיימו פאנלים מקצועיים במגוון תחומים בהשתתפות אנשי עסקים ישראליים מובילים לצד גורמי ממשל ואנשי עסקים בכירים מאיחוד האמירויות, כגון: הדרך הנכונה ביותר עבור אנשי עסקים ישראליים לחפש ולבצע השקעה באבו דאבי, היתרונות בהשקעה במיזם באיחוד האמירויות, הזדמנויות השקעה פיננסיות, סביבה רגולטורית חיובית ופאנל סיכום שנה הסכמי אברהם ובו סקירה של נקודות השיא העיקריות וההזדמנויות העתידיות למסחר ולהשקעה בשירותים פיננסיים. 

בנוסף, הפורום כלל הצגת המועמדות של 6 חברות ישראליות ל-“The Search” תחרות הפינטק היוקרתית שמתקיימת השנה באבו דאבי ומאתרת את הסטרטאפים המובילים בכל העולם בתחומי הפינטק והסייבר. הסטארט אפים הישראליים שהציגו בתחרות: Nayax, Blender Financial Technologies, TenureX, CRiskCo Israel Ltd, Neema ו-ThetaRay.

הסטארטאפים הישראלים שנבחרו להשתתף במעמד הגמר של תחרות “The Search” היוקרתית הם:  חברת TENUREX וחברת THETARAY.

דב קוטלר, מנכ”ל בנק הפועלים, פתח את הפורום ופנה לראשי ADIO  ואמר: “לפני שנה חתמנו על mou ולא ידענו מה העתיד יוליד. מימשנו את ההבטחה שלנו והגענו לכאן בפעם השלישית ועכשיו הגיע הזמן שאתם תבואו אלינו לישראל. במשלחת שלנו יש אנשים חכמים וצעירים מאיתנו ויש לנו הרבה מה ללמוד מהם. הגענו לכאן לטובת הפרייה הדדית וללמוד זה מזה ולהחליף דעות. הסטארטאפיסטים הצעירים צריכים לדעת שפינטק וסטארט-אפים הם ריצת מרתון ולא ריצת 100 מטרים.”

מונירה הישאם אל קוטאב, מנהלת בכירה במשרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO): “בשנה האחרונה אבו דאבי וישראל משתפות פעולה למציאת פתרונות בתעשיות חדשניות לקידום האזור שלנו. אנו רואים פוטנציאל עצום לשותפויות בענפי השירותים הפיננסיים, הודות להיותה של אבו דאבי כרכזת FinTech מובילה ובתמיכה של ADGM בעסקים. מאז שנחתמו הסכמי אברהם אנחנו גאים להוביל יוזמות ב- ADIO במטרה לאחד את שני השווקים שלנו, ופורום זה הוא המשך המאמצים שלנו לסייע לשני הצדדים. באמצעות התוכניות והכלים שלנו להעצמת המגזר הפרטי, ADIO תמשיך לתמוך בעסקים ישראלים ותעזור להם להצליח באבו דאבי״.

סבח אל בינאלי, ראש אזור המפרץ בחברת OurCrowd הכריז באחד הפאנלים: “אין שום הצדקה ל-20 בנקים באיחוד האמירויות ובסופו של דבר ישרדו רק 5 בנקים ו-15 יתפוגגו. כך שיש לחברות פינטק ישראליות הזדמנות אדירה להשקעה בתחום הזה כאן.”

פרופ’ ליאו ליידרמן –  היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים: פינטק זו אקסיומה בשוק הכלכלי. בבנק הפועלים אנחנו מאמינים שפינטק זה דרך לספק שירות כלכלי למשקי בית, תאגידים, חברות.

הרגולציה הכלכלית תהיה ברורה יותר בעזרת פינטק. פינטק זה מרתון בו השיתוף פעולה בין המדינות, בראיית הבנק זה משהו שנבנה לאורך שנים, מרתון של כמה שנים.

לבנקים יש שיטה לניהול סיכונים וגם אנחנו נתונים לפיקוח של בנק ישראל. אבל צריך גם חינוך פיננסי. פינטק לא מתקיים בלי החינוך הפיננסי הנכון. כמו כל דבר בבנקים, ניהול סיכונים הוא נדבך חשוב גם בפינטק.

פיתוח הפינטק מושפע מרעשי הרקע בשווקים הפיננסים. גדילה עצומה בעושר בעולם, מדיניות אגרסיבית של ממשלות תחת הקורונה. הבנקים המרכזיים יטילו מתישהו הגבלות חדשות על השוק וזה ישפיע על תזרים הכספים בשוק. זו הזדמנות לפינטק להתכונן לתרחישים שונים של סיכון ושינויים בשוק.

בראייה שלנו, ההתרחבות הכלכלית העניקה רשת ביטחון לכלכלה העולמית להתמודד על קוביד ולהתאושש ברגע שהגיעו החיסונים.

ברבורים שחורים תמיד יופיעו וצריך להתכונן. שנה שעברה הייתה שנה של גירעון בעיקר בשל הקורונה אבל עכשיו אנחנו בהתאוששות.

טוב לדעת שהאמירויות וישראל הצליחו בניהול משבר הקורונה. שתי הכלכלות היו מהראשונות שיצאו מהסגרים מה שאפשר לבנות מחדש את הכלכלה.

בתמונות (מימין לשמאל):

פרופ’ ליאו ליידרמן, יזהר אריאלי  – מנכ”ל ומייסד חברת TENUREX,  מארק גזית – נשיא ומנכ”ל חברת THETARAY, דב קוטלר מנכ”ל הבנק, קרמן ג׳ימס מתחום הפיננסים במשרד ההשקעות של אבו דאבי.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

קריאה נוספת
Close
Back to top button
דילוג לתוכן