חדשות

הסכם להקמה וקידום של סטארטאפים בנגב על בסיס מחקרים שנערכו באוניברסיטת בן גוריון

חממת InNegev חתמה על הסכם עם BGN, חברת מיסחור הטכנולוגיות של האוניברסיטה

BGN, חברת מיסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן גוריון, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם חממת InNegev, המטפחת חברות סטארטאפ במרחב הנגב. במסגרת ההסכם תחבר BGN בין חוקרים מובילים באוניברסיטה בתחומי דיפטק, סייבר, אקלים ותחומים נוספים יחד עם InNegev במטרה להקים חברות משותפות ליישום מעשי של המחקרים. חברות הסטארטאפ המשותפות שיוקמו יוכלו להשתמש במעבדות ותשתיות של אוניברסיטת בן גוריון כדי לקדם את המו”פ. ההסכם יכלול עוד שיתוף פעולה עם מאיץ הסטארטאפים אואזיס של האוניברסיטה וקיום אירועים ופעילויות משותפות. 

BGN היא חברת מיסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן גוריון ומובילה את פיתוח אקוסיסטם ההייטק באוניברסיטה ובמרחב הנגב. החברה מסייעת לחוקרי האוניברסיטה ביישום מעשי של המחקרים ומטפחת שיתופי פעולה מחקריים ויזמות בקרב חברי סגל האוניברסיטה והסטודנטים. לאורך השנים BGN הייתה גורם מרכזי בהקמת למעלה מ-150 חברות סטארט-אפ, כמו גם ביצירת שותפויות עם חממות טכנולוגיות, מאיצים ועשרות חברות ישראליות ורב לאומיות, ביניהן ענקיות עולמיות כמו Deutsche Telekom, Dell-EMC, IBM, Toshiba, PayPal, Lenovo, Fujitsu ופייסבוק. 

ג’וש פלג, מנכ”ל BGN:  “אנחנו רואים ב-InNegev שותפה לדרך וגורם משמעותי בפיתוח הנגב ובקידום מיזמים כאן. הסכם זה מהווה בסיס להרחבת שיתוף הפעולה קיים בין איננגב ואוניברסיטת בן גוריון בכל מה שקשור לקידום יזמות והוצאת טכנולוגיות מהאקדמיה לתעשייה”

ארנון קולומבוס,  מנכ”ל InNegev: “ההסכם עם זרוע פיתוח החדשנות של אוניברסיטת בן גוריון הוא צעד חשוב באיחוד הכוחות הפועלים לקידום היזמות וההייטק במרחב הנגב ומשמש מכפיל כוח משמעותי. כיום רק כ-3% מההייטק הישראלי פועל מדרום המדינה. אנחנו נחושים לשנות מצב זה ולהפוך את ההייטק למנוע צמיחה כלכלי מרכזי של פיתוח הנגב. זהו יעד לאומי ראשון במעלה, במיוחד על רקע מתקפת ה-7 באוקטובר והמלחמה. החממה הפכה בתוך מספר שנים למוקד משיכה למאות הצעות של יזמים וחברות, שמעונינות לבחון התבססות באקוסיסטם הדרומי באמצעות ההשקעות שלנו, והדבר מעיד על הצורך העז שעולה מהשטח בפיתוח ההייטק בדרום.”

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן