סטארטאפ ניישן

הסטארטאפ Finaloop גייס 35 מיליון דולר

כדי להחליף מנהלי חשבונות בפלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית עבור חברות מסחר אלקטרוני

חברת הסטארטאפ Finaloop, המפתחת פלטפורמת הנהלת חשבונות מבוססת בינה מלאכותית לחברות מסחר אלקטרוני, מכריזה על גיוס הון בסך 35 מיליון דולר, בסיבוב מסדרה A. הסיבוב בהובלת הקרן Lightspeed Venture Partners, ובהשתתפות המשקיעים הקיימים Accel ו-Aleph, ומביא את סך ההשקעה בחברה מאז הקמתה ל-55 מיליון דולר.

Finaloop היא פלטפורמת הנהלת החשבונות הראשונה שפותחה כדי לענות על הצרכים הייחודיים של חברות איקומרס בארה״ב, תחום שהתנהל עד כה על ידי שילוב של תוכנות הנהלת חשבונות מיושנות עם פעולות ידניות רבות של מנהלי חשבונות ורואי חשבון. הפלטפורמה של Finaloop, שנבנתה על סמך ידע נצבר רב בתחום הפיננסים והמסחר האלקטרוני, מחליפה את מגוון הפעולות שנעשו בעבר על ידי מנהלי חשבונות ׳באוטומציה אינטליגנטית׳. לשם כך, המערכת עושה שימוש נרחב ומתקדם בטכנולוגיות AI ו-Machine Learning ומבצעת עבודה מקצועית מלאה, במקום זו שנעשית על ידי רואי חשבון ומנהלי חשבונות.

בנוסף, המערכת מספקת נתונים ומדדים פיננסיים מלאים בזמן אמת ללא צורך בפקודות יומן או עבודת הנהלת חשבונות ידנית, ומאפשרת דיוק בניהול ספרי החשבונות והדו״חות התקופתיים, דיווחי מס אופטימליים, ותובנות פרקטיות לשיפור הניהול הפיננסי. בכך היא חוסכת ללקוחותיה משאבי כסף וזמן רבים, מסירה נקודות עיוורון פיננסי ומאפשרת להם להתמקד בפעולות להגדלת הצמיחה והרווחיות, לקבל החלטות חכמות יותר על בסיס על דאטה מלא ועדכני, ולנהל את תזרים המזומנים באופן הטוב ביותר.

בלב יכולות האוטומציה של Finaloop ניצב Ricoⓒ, מנוע הזיהוי והתאמה הפיננסי הראשון המונע על ידי בינה מלאכותית. מתוך למעלה מ-70 מיליון תנועות עסקיות, Finaloop הצליחה לזהות, להתאים ולעבד מעל ל-94% בהצלחה באופן אוטומטי – פעולה שבעבר הייתה כולה ידנית עבור בעלי עסקים ומנהלי חשבונות.

“תעשיית האיקומרס בנויה על טכנולוגיה מתקדמת, אבל הפתרונות החשבונאיים ששימשו את החברות הפועלות בתחום נמצאו שנות אור מאחורי כל כלי אחר בארסנל שלהם״, מסביר פינצ’בסקי, ״אין שום סיבה שהחברות הפועלות בתחום ימשיכו להשתמש בטכנולוגיית הנהלת חשבונות שפותחה לפני עשרות שנים ובעבודה מאומצת וידנית של מנהלי חשבונות, בעוד שאר היבטי הפעילות שלהם מתנהלים באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר שיש כיום. סבב הגיוס מגיע לאחר שהוכח ששוק האיקומרס משתוקק לפתרון טוב יותר לניהול הפעילות הפיננסית. אנחנו נרגשים לאחד כוחות עם לייטספיד, שחולקים עימנו את החזון להוביל מהפיכה בתחום הניהול הפיננסי של חברות איקומרס.”

טל מורגנשטרן, שותף בקרן לייטספיד: “Finaloop מחדשת תעשייה שלא ראתה שינוי מהותי כבר יותר מ-30 שנה ונמצאת בחזית העיצוב מחדש של תחום החשבונאות הפיננסית עבור חברות איקומרס על ידי פתרון נקודות הכאב הגדולות ביותר שלהם – ובחזית הטכנולוגית בתחום. אנחנו נרגשים לתמוך בצוות החברה כשהיא ממשיכה בעבודתה המרשימה לספק לחברות איקומרס נתונים פיננסיים מדוייקים בזמן אמת, מה שנותן להם יתרון אדיר על פני המתחרים שלהם.”

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן