חדשות

הסטארטאפ Agora גייס 34 מיליון דולר לפיתוח פלטפורמת ההשקעות בנדל”ן

סטארטאפ הפינטק Agora, המפתח פלטפורמה לניהול השקעות בנדל”ן, השלים סיבוב גיוס בסך 34 מיליון דולר בסדרה B. הסיבוב הובלת על ידי קרן ההון סיכון Qumra Capital, בהשתתפות המשקיעים הקיימים Insight Partners ו- Aleph. הגיוס החדש מביא את סך ההשקעות בחברה מאז הקמתה ל-63 מיליון דולר.

Agora פיתחה מערכת המיועדת לניהול השקעות נדל”ן, שוק שמגלגל סכומי עתק בעולם. אולם מתנהל עדין ברובו הגדול בשיטות מיושנות של מסמכי אקסל, מיילים אקראיים ותוכנות מיושנות שלא עונות על הצרכים של יזמי הנדל״ן. כתוצאה מכך חברות המנהלות עסקאות נדל״ן, בין אם מדובר בבתי השקעות, יזמים או קרנות. אינן יעילות ומבזבזות זמן רב על עבודות ידניות, חסרות יכולות לנהל מעקב אחר המשקיעים והשקעותיהם בדרך אופטימלית.

פלטפורמת ה-SaaS שפיתחה Agora מרכזת נתונים ומידע פיננסי, מבצעת אוטומציה לתהליכים ידניים, חישובי עמלות, תשואה, מיסוי, הנהלת חשבונות ומרכיבים נוספים ומנגישה את כל הנתונים הן לחברות והן למשקיעי נדל”ן באופן שקוף, נאמן למציאות וללא סיכון לאבטחת מידע. בעזרת Agora יכולים העוסקים בענף להתמקד בעשיה האמיתית, לשפר את השירות וחווית לקוחותיהם ולקבל החלטות על בסיס מידע מדויק בזמן אמת. המערכת מאפשרת לכל לקוח להתאים את המערכת לצרכיו, למודל ההשקעות שלו ולמשקיעים, ומאפשרת במקרה הצורך שיתוף מידע בקלות עם אנשים נוספים.

פורטל החברה כולל מוצרים פיננסיים משלימים ובהם יכולות עיבוד והעברת כספים במגוון רחב של מודלי השקעה בלחיצת כפתור, המרות מט״ח והעברות בינלאומיות, כלים לניהול גיוס הכספים, שמשנה את הדרך שבה חברות מציעות הזדמנויות השקעה חדשות למשקיעים ומערכת למילוי ועמידה בדרישות המס ובדרישות רגולטוריות נוספות.

Agora רשמה בשנים האחרונות צמיחה משמעותית של פי 3 הכנסות מדי שנה, וזאת למרות תנאי השוק המאתגרים בכלכלה העולמית. למעלה מ-70 אלף משקיעים משתמשים בפורטל המשקיעים ומנוהלים באמצעותה נכסים בהיקף של למעלה מ-150 מיליארד דולר, כולל בתי מגורים פרטיים ומשותפים, משרדים, מבני מסחר וקניונים, מבני תעשייה ועוד מגוון רחב של נכסים. בין לקוחותיה של Agora חברות מובילות בארה”ב ובארץ, בהן, Decron Properties Beachwold, אלקטרה נדל״ן, אלטשולר שחם, מגדל שוקי הון, בית השקעות הראל, ועוד.

בר מור, שותף מייסד ומנכ”ל Agora: “אנחנו נרגשים מסגירת סבב צמיחה, שמהווה עדות לעוצמה של הפלטפורמה שלנו ולמהפכה שהיא מובילה בתחום ההשקעות בנדל”ן. כספי ההשקעה יאפשרו לנו להרחיב את סל המוצרים, להקצות משאבים למחקר ופיתוח, לתת מענה טוב יותר לצרכים המתפתחים של לקוחותינו ולהמשיך לבנות את חווית ההשקעה בנדל”ן הטובה ביותר בשוק. הלקוחות שלנו אוהבים את מוצרי Agora, ואנו אסירי תודה על תמיכתם המתמשכת.״

סיוון שמרי דהן, שותפה מנהלת בקומרה קפיטל: ״ההנהלה יוצאת הדופן של אגורה והמומחיות העמוקה בשוק הנדל״ן, בשילוב עם מוצר חדשני המותאם לשוק המשקיעים המודרני, יוצרים עבורה הזדמנות להובלת שוק משמעותי שהולך וגדל. עקבנו מקרוב אחרי הצמיחה המהירה של החברה בשנתיים האחרונות והובלת סבב הגיוס הנוכחי בחברה הינו הבעת אמון גדולה בפוטנציאל להפוך את פלטפורמת ה-SaaS של Agora לסטנדרט החדש בשוק השקעות הנדל״ן הבינלאומי. אגורה שייכת לדור החדש של החברות המרגשות אותנו בקומרה – חברות שצמחו בתבונה וביעילות תוך כדי משבר עולמי גלובלי ומוכנות כעת לשלב הצמיחה הבא – הדור הזה הוא שיצעיד את ההייטק הישראלי קדימה בשנים הבאות”.

ג׳ון רוזנבאום, שותף מנהל בInsight Partners: ״ההתרחבות לשווקים גלובליים וההשקה של מוצרים ושירותים חדשים ויחודיים הם שיצרו את המומנטום החזק של אגורה מאז ההשקעה הקודמת שלנו בחברה. כל זאת מתאפשר ע״י הצוות באגורה שמכיר ומבין לעומק את האתגרים של קרנות ויזמי נדל״ן והמשקיעים שלהם. אנחנו נרגשים להשקיע פעם נוספת באגורה גם בסבב גיוס הנוכחי ולהמשיך את השותפות הפורה.״

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן