הייטק HI TECHחברות בארץחדשות

הטכנולוגיות הישראליות בדרכן לעולם

בסיור שגרירים ונציגים ממספר מדינות באירופה ואפריקה שארגנה חברת Improvate, הוצגה טכנולוגיה של חברת האגרו-טק הישראלית AgriGreen. הנציגים התפעלו מהידע והטכנולוגיה הישראלית ומהעובדה שפרות ישראליות הן בעלות כושר ייצור חלב הגבוה בעולם.

שגרירים מפולין, יוון, טנזניה ואתיופיה השתתפו השבוע בסיור בקיבוץ עין השופט שארגנה חברת IMPROVATE יחד עם חברת AgriGreen המפתחת פרויקטים חקלאיים ברחבי העולם ובכלל זה פרויקטים בתחום הרפתות.

השגרירים למדו על משק החלב בארץ, שהיא בעלת כושר הייצור הגבוה בעולם עם תפוקה של כ 40 ליטר חלב לפרה ליום – פי שניים- שלושה מהממוצע העולמי ופי שישה מהממוצע באפריקה. השגרירים התרשמו מהתפוקה הגבוהה והתעניינו בהעתקת הטכנולוגיות למדינותיהם על מנת לשפר את התפוקות, כמו גם איך כושר ייצור משופר משפיע על הקהילה שקמה סביב תעשייה זו.
דור מורן, מנכ”ל חברת AgriGreen אמר “נשמח לעזור למדינות אלו ליצור תעשיית חלב מוצלחת שתוביל להשפעה חיובית ועצומה על הקהילה ועם יכולת לאחד משקים קטנים של פרות לתאגיד של משק אחד גדול”.

שגריר אתיופיה בישראל, רטה אלמו נגה אמר שאתיופיה היא מדינה עם מספר פרות רב ודרישה עצומה למוצרי חלב . “לכן, הסיור בקיבוץ היה פותח עיניים עבורנו. אנחנו רוצים לקבל ידע וניסיון, וללמוד כיצד להשתמש ולהעביר את הידע החקלאי לארצנו”.
הציר המדעי בשגרירות פולין, ד”ר ירוסלב קורצ’אק אמר שאחד הלקחים החשובים ביותר עבור החקלאים הפולנים הוא “שעם ניהול טוב אפשר לבטל במידה רבה תנאים שליליים כגון מחסור במים ובקרקע ולהשיג תפוקות מאוד גבוהות.”
הציר הכלכלי בשגרירות יוון ניקולס כריסטודולידיס הוסיף כי התרשם מאוד מתפוקת החלב בארץ שהיא גבוהה בהרבה מהממוצע האירופי , “זאת כתוצאה מהידע והטכנולוגיה הישראלים” . “אני מאמין שהחקלאים היוונים יתעניינו מאוד בידע ובטכנולוגיה הישראלי,” הוסיף כריסטודולידיס.

לאחר הסיור התקיים סבב פגישות באמצעות נציגי IMPROVATE בשגרירויות השונות במטרה לקדם את העסקאות להטמעת הטכנולוגיות במדינות השונות.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
Close
דילוג לתוכן