חדשות

הושלם בהצלחה הגיוס הראשון בישראל של חברת סטארט-אפ באמצעות תשקיף וללא מסחר בבורסה

‘קנבוטק’ גייסה כ-13 מיליון ₪ במודל חדשני של הנפקה ישירה לציבור

  • קנבוטק הפכה לחברת הסטארט-אפ הראשונה בישראל שהינה ציבורית אבל לא סחירה
  • שברה את שיא הסכום שגויס אי פעם באמצעות פלטפורמה דיגיטלית בישראל

חברת קנבוטק Cannabotech))  המפתחת פתרונות רפואיים המבוססים על שילובים בוטאניים של מיצויי קנאביס ופטריות, הודיעה ביום א 06.12.20 על השלמת גיוס של 13 מיליון ₪ בהנפקה ישירה של מניותיה לציבור, על פי תשקיף.

זהו מהלך ראשון מסוגו בארץ, ובמסגרתו חברה בע”מ מגייסת כספים מהציבור באמצעות תשקיף, אולם ללא מסחר בבורסה. בכך תהפוך קנבוטק לחברת סטארט-אפ ציבורית שאינה סחירה. ההנפקה התבצעה באמצעים דיגיטליים, במסגרת הפלטפורמה הדיגיטלית של חברת Fundit מבית פועלים IBI. את המהלך ליוו עוה״ד אפרת צור, עדי רוזנפלד ושני סימני ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

קנבוטק

מודל הנפקה חדש – שיא גיוס בפלטפורמה דיגיטלית

עד כה, חברות שגייסו כספים מהציבור במסגרת “גיוס המונים”,  עשו זאת ללא תשקיף, ולכן היו מוגבלות בסכום הגיוס הכולל  ובסכום ההשקעה המקסימלי לכל משקיע.

זוהי לא הפעם הראשונה שבה קנבוטק עושה מהלך פורץ דרך: בסוף אוגוסט 2019 גייסה החברה באמצעות פלטפורמה דיגיטליתכ-6.3 מיליון שקל – מה שהוכרז כגיוס ההמונים הגדול ביותר בישראל באותו זמן. בשנה שחלפה, התקדמה החברה בכל יעדי המחקר, הפיתוח והשיווק שהציגה בפני המשקיעים.

לדברי אלחנן שקד, מנכ”ל קנבוטק: “אנו שמחים וגאים להיות חברה פורצת דרך לא רק בתחום המחקר והפיתוח אלא גם ביישום מודל חדשני של גיוס כסף בצורה שקופה, בטוחה ומפוקחת. אנו מודים לציבור המשקיעים שהביע אמון פעם נוספת בפלטפורמה הטכנולוגית שלנו, בהנהלה ובחזון של קנבוטק למנף את הסגולות הרפואיות של צמח הקנאביס ומגוון פטריות מרפא בשאיפה להביא מזור ולשפר את איכות החיים של מיליוני אנשים מסביב לעולם. אנו מאמינים שבעתיד נראה חברות רבות פונות להנפקת מניות ישירות לציבור במסלול דומה”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן