חדשות

הדבר הבא בעולם הגיימינג?

פאנל הגיימינג LEVEL UP: THE JOURNEYFROM IDEA TO GAME יתקיים בין התאריכים 10-12.4 בפסגת החדשנות Tel Aviv Sparks Innovation ובינתיים החלטנו להעלות לדיון את מגמת ה- Generative AI בענף

תעשיית הגיימינג ממשיכה להעלות הילוך והתחזית על פי Newzoo כי התעשייה תניב הכנסות שנתיות של 212.4 מיליארד דולר בשנת 2026, בעיקר ממכירות קונסולות ומשחקי מובייל. כבר השנה צפויות להיות מגמות חדשות וטכנולוגיות מתקדמות. בראשן בינה מלאכותית יוצרת בעולם הגיימינג (Generative AI) על אף שהשיח הוא שמודבר על טכנולוגיה שמקצרת תהליכים באופן משמעותית נראה כי השוק לא מוכן במלואו לשינוי.

יכולת של הבינה המלאכותית היוצרת עשויה לשנות את פני השטח בעולם הגיימינג. מדובר על מודל בלעדי של של שפה אשר יכול ליצור דמויות אותנטיות בהתאם לאופי המשחק של הגיימר ורק על ידי שימוש ב Generative AI. הייחודיות מתלבטת בשוני מכל מה שהענף ראה עד כה. בין אם בהצגת התנהגויות חדשות שתואמות למציאות, סביבות דינאמיות למשחק בהתאם לפעולותיהם של השחקנים ומה שניתן לתאר כגמישות משחקית מלאת הבנה של הבינה המלאכותית היוצרת. 

השימוש בבינה מלאכותית לא חדש בענף ונעשה אל מול דמויות שלא היו נשלטות על ידי השחקן אך הייחודיות בשלב זה מביאה קיצורי דרך משמעותיים של ביצוע רעיון והוצאתו לפועל בפרק זמן קצר משמעותית, יתרה מזאת בענף שבו ככל שניתן להשקיע יותר כך הצמיחה מגיעה לידי ביטוי מדובר על חיסכון עצום של  משאבים אנושיים וכלכליים, דבר אשר מהווה ג’וקר לחברות שכבר משתמשות בכך.

זירוז יצירת התוכן עשוי להביא להתקדמות, הוזלת עלויות והגעה לפיתוחים איכותיים שיתרמו רבות לאסקיפזם של נפלאות המשחק. בשנה שעברה דובר למשל על השימוש ב- ChatGPT שיכול ליצור משחקים שלמים לבדו וגורמים בענף הביעו חששות מהצפה ואף מפיטורים אך נדמה כי בסופו של דבר השחקנים אומרים את המילה האחרונה פעם אחר פעם, והאיכות היא זו שמדברת. 

אז רק ניתן לתהות תוך כדי משחק, האם הטוענת לכתר הלוא היא ה- Generative AI תשנה את פני הענף לחלוטין? נדמה שכמו שהשיח על הרובוט שינצח את האדם קיים כבר עשרות שנים ואנו רואים שיד האדם על העליונה. כך גם השינוי של הענף לא יגיע במהרה. אין ספק כי אנו נראה: חדשנות, יצירתיות בועטת ואף תפקידים חדשים בחברות המובילות אך לא פריצת דרך שתשבור את המוסכמות. עד כה נותר ליהנות מהילד שבנו בכל פעם שאנו נשאבים  מחדש אל תוך המסכים, יום אחרי יום, רגע אחרי רגע.

בשבוע הבא תתקיים פסגת החדשנות Tel Aviv Sparks Innovation אשר תיערך באקספו תל אביב, בסינמטק וברחבי העיר בין התאריכים 10-12.4. בתמיכתם של רשות החדשנות, מרכז השלטון המקומי ואונ’ תל אביב. האירוע מארח עשרות סטארטאפים פורצי דרך, משתתפים ומבקרים מכל העולם, לצד בכירים מעולם ההייטק, משקיעים בינלאומיים, מעצבי דעת קהל ויזמים צעירים. כחלק ממנו יתקיים פאנל עם דמויות מרכזיות בעולם הגיימינג בפאנל LEVEL UP: THE JOURNEY FROM IDEA TO GAME.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן