חדשות

גושפנקה מהטכניון

לאחר הצלחה מסחרית ראשונה, ניסויים פורצי דרך במעבדות הטכניון מאשרים את יכולות הבעירה במימן של מערכת ה-TG40 של החברה

הצלחת הניסויים מהווה אבן דרך חשובה עבור טורבוג׳ן, ומאפשרת לחברה להתקדם בביטחון לקראת הפעלות ראשונות על תערובות מימן, תוך מינוף היתרונות הסביבתיים והכלכליים של מימן כמקור אנרגיה ירוק.

חברת טורבוג׳ן (ת״א: TURB), חברה מובילה בתחום פיתוח מיקרו-טורבינות רב דלקיות היברידיות, גאה לדווח על תוצאות מדעיות מרשימות שהושגו בניסויים שנערכו במעבדות הטכניון, המאשרות את יכולות מערכת ה-TG40 של החברה לפעול ביציבות ובביצועים גבוהים על תערובות מימן-מתאן.

דו”ח מפורט שהתקבל מהטכניון מתאר את סדרת הניסויים שבוצעו ואת הביצועים המצוינים של תא השריפה של מערכת ה-TG40, אשר מראים יציבות בבעירה על מגוון תערובות דלק, החל מ-100% מתאן (גז טבעי) ועד ל-50% מתאן ו-50% מימן. התוצאות הושגו הודות לתכנון החדשני של מבנה תא הבעירה Rich Quench Lean (RQL), בניסויים לא ניצפו בעיות פלאשבק, הצתה עצמית מוקדמת או יציבות בעירה.

יתרה מכך, הניסויים הראו ירידה משמעותית ברמות פליטת הפחמן החד-חמצני (CO) עם העלייה בריכוז המימן בתערובת הדלק, הודות לתכונות הבעירה העדיפות של המימן.

הניסויים אשר נערכו במעבדת הפקולטה לאווירונאוטיקה מאשרים את תוצאות החישובים CFD אשר בוצעו במכון המחקר SWRI.

פרופ’ ג׳ו לפקוביץ ופרופ’ בני צוקורל מהפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון מסרו: “הניסויים שנערכו במעבדה לטורבו-מכונות ולמעבר חום מצביעים על כך שתא הבעירה של מערכת ה-TG40 של טורבוג’ן יכול לפעול ביעילות ובפליטות נמוכות במגוון רחב של תערובות מימן-מתאן, הודות לתכנון החדשני שלו. זוהי התקדמות משמעותית בדרך לשימוש נרחב יותר במימן כדלק נקי במערכות לייצור חשמל מבוזר.”

הצלחת הניסויים מהווה אבן דרך חשובה עבור טורבוג׳ן, ומאפשרת לחברה להתקדם בביטחון לקראת הפעלות ראשונות על תערובות מימן, תוך מינוף היתרונות הסביבתיים והכלכליים של מימן כמקור אנרגיה ירוק.

טורבוג׳ן מודה לטכניון על שיתוף הפעולה הפורה ועל תרומתו המשמעותית לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות לעתיד האנרגיה הנקייה.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן