חדשותסטארטאפ ניישן

עשרות מדינות השתתפו בתחרות ‘סטרטאפ השנה’ של קרן מגדלי הים התיכון VENTURES 2021

במקום הראשון זכה סטרטאפ ישראלי

לראשונה, התקיימה תחרות בינלאומית לבחירת ‘סטרטאפ השנה’ של קרן ההשקעות מגדלי הים התיכון VENTURES, הקרן הראשונה בישראל שמשקיעה במתן פתרונות טכנולוגיים לקידום איכות החיים של בני הגיל השלישי. בהמשך לתחרות הארצית בישראל של הקרן, בה זכה במקום הראשון OBIE- קונסולת משחקים אינטראקטיבית המעודדת פעילות גופנית לגיל השלישי, התקיימה התחרות בפלטפורמת הזום בזירה הבינלאומית, אליה נרשמו עשרות סטארטאפים מהעולם. גם בתחרות הבינלאומית הגיע למקום הראשון הסטארטאפ הישראלי OBIE, שנבחר על ידי צוות שופטים מקצועי וקהל צופים מכל העולם

במסגרת תחרות הבינלאומית הראשונה של קרן ההשקעות מגדלי הים התיכון VENTURES, בהובלת ד”ר יעל בנבנישתי מנכ”לית הקרן, השתתפו סטארטאפים מכל העולם: שבדיה, ישראל, ארה”ב, שוויץ, אירלנד, אנגליה, איטליה ,קולומביה, קוריאה, טרינידד, הולנד, גרמניה, ספרד, צרפת. לגמר התחרות הגיעו 5 חברות: AUDIOCARDIO- אפליקציה לאבחון ולטיפול מרחוק של בעיות שמיעה;  NEUROINDEX– מכשיר רפואי המוצמד לראש המטופל בזמן ניתוח בהרדמה עמוקה, ומזהיר את המרדים מנזק מוחי בלתי הפיך למטופל (פגיעה שכיחה בקרב בני הגיל השלישי). המכשיר מאפשר למרדים לעבור להרדמה באמצעים אחרים במידה ויש סכנה למטופל; TELECALM– מערכת לזיהוי שיחות הונאה ושליטה על טלפון של חולי דמנציה, שנוהגים להתקשר לכוחות ההצלה או מוקדים שוב ושוב במיוחד באמצע הלילה; SENIOR AT WORK- מערכת להתאמה בין מחפשי עבודה מבוגרים לבין מקומות עבודה המערכת כוללת אפשרות ניהול מערכת התשלומים והשכר וכן יצירת קהילה, הדרכות והשתלמויות און ליין. 

במקום הראשון בתחרות הבינלאומית, זכה הסטארטאפ הישראלי OBIE אותו הציג אריאל אלמוס מנכ”ל eyeclick- קונסולת משחקים אינטראקטיבית, טכנולוגית ומתקדמת המקרינה משחקים בהתאמה אישית על כל משטח: שולחנות, רצפות וקירות. למעשה, המשחקים מעודדים פעילות גופנית באמצעות מיומנויות נגיעה ותזוזה בתמונות המוצגות מהמקרן. במערכת מגוון ורמות המשחקים שונים וביניהם משחקים המתאימים גם למבוגרים עם מוגבלות פיזית וגם למשחק משותף בין-דורי עם הנכדים. הסטרטאפ הזוכה קיבל פרס כספי של 5000$ ואפשרות לקידום בינלאומי.

התחרות הייתה פתוחה לכל המדינות, ובמסגרתה שפט קהל שנרשם כקהל שופט ופאנל שופטים מקצועי. מבין השופטים: מר יאיר סרוסי– יו”ר בנק הפועלים לשעבר ונציג דריקטוריון קבוצת מגדלי הים התיכון (ישראל), גב’ מרי פורלונג– יועצת לתאגידים וחברות בתחום הבריאות ואריכות חיים (USA), מר מקס זמקו– שותף בקרן Third Act Ventures (USA), מר אהרון ג’והנסון– נציג ארגון Aging 2.0 הבינלאומי (UK), מר בוב גרוסמן– נציג חברת עריכת דין וייעוץ LLP  USA )Greenberg Trauring), גב’ קרן אטקין– כתבת בלוג גרונטכנולוגי ומייסדת אקדמיית Age Tech (ישראל), מר מל ברסקי– נציג המרכז להזדקנות ולחדשנות בבריאות המוח (קנדה).

יעל בנבנישתי, מנכ”לית קרן ההשקעות מגדלי הים התיכון VENTURES: “אנו גאים לקדם לראשונה מאז הקמת הקרן את התחרות הבינלאומית הראשונה של קרן ההשקעות מגדלי הים התיכון VENTURES. הקרן נוסדה מתוך הנכונות להשקיע ולקדם סטארטאפים המטיבים את איכות חייהם ובריאותם של בני הגיל השלישי, ואנו רואים בפעילות בינלאומית שלב נוסף להשגת המטרה ולמיצוב ישראל כמובילת עולם תוכן זה. ההרשמה וההשתתפות של מתמודדים מרחבי העולם מחזקים את ההכרה העולמית בצורך לייצר מוצרים ושירותים מתקדמים לרווחת חיים טובה של בני הגיל השלישי, ואת העובדה כי מדובר בקהל יעד משמעותי בעולם. זו השנה הראשונה בה התקיימה התחרות הבינלאומית של הקרן ואנו ושואפים להמשיך ולקדם תחרויות בינלאומיות נוספות”. 

אריאל אלמוס מנכ”ל EYECLICK: “אנו שמחים ונרגשים לזכות בתחרות הבינלאומית בתחום בגיל השלישי של קרן מגדלי הים התיכון VENTURES מול עשרות מועמדים ראויים מרחבי העולם. הזכייה היא הכרה נוספת בפעילות החברה למען אוכלוסיית בני הגיל השלישי, אוכלוסייה שהולכת וגדלה בעולם משנה לשנה. מבחינתנו זו רק ההתחלה ואנו נציג לשוק בקרוב מוצרים נוספים שיאפשרו לאוכלוסייה המבוגרת לחוות תוכן אינטראקטיבי מגוון בצורה מהנה ונגישה”. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן