×
אנרגיהחדשות

החלו עבודות ההקמה של דוראל אנרגיה בפרויקט הסולאר הישראלי הגדול ביותר בארה״ב

השבוע יוצא לדרך השלב הראשון של פרויקט MAMMOTH SOLAR  בצפון אינדיאנה (תחילת עבודות ההקמה) שיביא 500 משרות בניה, עשרות משרות תפעול במשרה מלאה, הגדלת הכנסות ממסים והשקעה בשלב הראשון של 475 מיליון דולר. כל שלושת השלבים של פרויקט Mammoth Solar ייצגו השקעה של 1.5 מיליארד דולר באינדיאנה. הפרויקט , שממוקם במחוזות סטארקה ופולאסקי שבאינדיאנה, מפוזר בתוך 50,000 דונם של שדות חקלאיים, שטח הדומה בגודלו לשטחה של תל אביב כולה, וייצר 1.3 ג’יגה -וואט של אנרגיה נקייה, מספיק כדי לספק 275,000 משקי בית במערב התיכון מדי שנה. זהו אחד מהפרויקטים הפוטו-וולטאיים הגדולים בעולם, והגדול ביותר שיזמה, מקימה ומחזיקה חברה בשליטה ישראלית בארצות הברית.

כזכור, מגדל ביטוח נכנסה כשותפה בפרויקט באחת מעסקאות ההשקעה הגדולות ביותר שנעשו בישראל בתחום האנרגיה המתחדשת, שכלל השקעה בסכום של כ-110 מיליון דולר, מרביתו במזומן וחלקו בכפוף לעמידה באבני דרך, בתמורה ל-20% בחברת הבת בארה”ב, Global Energy Generation LLC (Doral LLC). עוד במסגרת העסקה, מגדל ביטוח נכנסה כשותפה ישירה גם בחלקו הראשון (כ-475 מגה-וואט) של הפרויקט הסולארי הגדול של Doral LLC באינדיאנה, בהשקעה המוערכת בכ-100 מיליון דולר נוספים. Doral LLC תשמר החזקות רוב ושליטה בפרויקט.

קרדיט: רוברט רידג’

תחילתן של עבודות ההקמה בארה”ב נחגגו הטקס רשמי שנערך הבוקר בנוכחות מושל אינדיאנה אריק הולקומב, שגריר ישראל בארה”ב ובאו”ם גלעד ארדן וינעם כהן הקונסול הכללי בשיקגו.

דורי דוידוביץ’, יו”ר קבוצת דוראל: “הפרויקט שאנחנו מתחילים בהקמתו כיום, הוא פרויקט בעל חשיבות גלובלית והגדול ביותר אותו יוזמת ומקימה חברה ישראלית בארצות הברית ובכלל. הפרויקט יהווה מודל לאנרגיה סולארית באינדיאנה ובמערב התיכון בכללותו. 400 מגה -ואט האנרגיה שנייצר כאן בשלב הראשון של הפרויקט יספיקו בכדי להניע 75,000 משקי בית במערב התיכון.

גלעד ארדן שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם: ״גאווה גדולה להוציא לדרך את פרוייקט האנרגיה הסולארית הגדול ביותר בארצות הברית שכולו כחול-לבן. מעבר לעובדה שהפרוייקט יספק מאות מקומות עבודה לתושבי אינדיאנה, הכנסות לחקלאים ואוויר נקי יותר, הוא גם יחזק את המיצוב של ישראל כמובילה עולמית בתחום האנרגיה המתחדשת והקלינטק וידגים את הפוטנציאל האינסופי שיש להרחבת הברית ושיתופי הפעולה בתחום בינינו לבין ארצות הברית.״

ארה”ב תחת שלטונו של ביידן צפויה לעבור מהפיכה של ממש בתחום לאור כוונת הנשיא להגיע ל- 0 פליטות נטו בייצור חשמל עד שנת 2035 . יעד זה יצריך השקעות של טריליוני דולרים בפיתוח פרויקטי אנרגיה מתחדשת, בניית תשתיות והשקעות מו”פ גדולות. הטבות המס לענף כבר הוארכו בשנה אחת והצפי שיוארכו בשנים רבות.

תחילתן עבודות ההקמה מגיעות על רקע הודעתה שלדוראל  בשבוע שעבר על הרחבת פעילות חברת הבת האמריקנית Doral LLC בארה”ב וכניסתה לשווקים חדשים, בהם ויסקונסין ומיזורי. מדובר בצבר פרויקטים ראשון שדוראל מקדמת ברשת MISO המצטרף לפרויקטים שדוראל מקדמת ברשת PJM. סך צבר הפרויקטים של Doral LLC עומד כעת על כ- 6,000 מגה-וואט.  

בתמונה מימן לשמאל (לא כולל שלושת בעלי הקרקעות שהצטרפו מימין): מושל אינדיאנה אריק הולקומב, ניק כהן, נשיא Doral llc, גלעד ארדן שגריר ישראל בארה”ב, דורי דודוביץ’, יו”ר קבוצת דוראל וינעם כהן הקונסול הכללי בשיקגו.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן