חדשות

WEA חברה אל התחרות להעצמת יזמות נשים מטעם המטרות לפיתוח קיימות של האו”ם

WEA, מקדמת יזמות הנשים חברה אל התחרות להעצמת יזמות נשים מטעם המטרות לפיתוח קיימות של האו”ם על מנת להגדיל את השפעת הפיתוח בקרב יזמיות

אתגר העצמת יזמיות, תוכנית המנוהלת בשיתוף על ידי וייטאל ווייסס ומעבדת עתיד העולם באוניברסיטת אריזונה הוא תחרות הראשונה מסוגה לנשים העוסקות ביזמות חברתית.

WEA, מאיץ יזמות הנשים, רב-שותפות אסטרטגית המאגדת חמש סוכנויות או”ם ואת חברת מרי קיי בע”מ, מתוך תמיכה בשבוע היזמות העולמי שחל בשבוע שעבר, וביום היזמיות, הכריזו על שותפות עם התחרות “העצמת יזמיות: אתגר מטרות פיתוח הקיימות של האו”ם” (“התחרות”), תחרות ראשונה מסוגה המיועדת לנשים העוסקות ביזמות חברתית ברחבי העולם.

WEA נועדה להגדיל את השפעת פיתוח יזמות נשים לטובת מטרות פיתוח היזמות של האו”ם. זאת, תוך יצירת אקוסיסטם מאפשר עבור יזמיות, אשר מטפח צמיחה, קיימות וחוסן. על שותפי WEA מטעם האו”ם נמנים ארגון העבודה הבינלאומי (ILO), מרכז המסחר העולמי ITC), UNCG) (גלובל קומפקט), תכנית הפיתוח של האו”ם (UNDP) ונשות האו”ם.

WE Empower UN SDG Challenge הינה תחרות עולמית לעסקים, אשר מיועדת ליזמיות המקדמות את מטרות פיתוח הקיימות של האו”ם, ומעניקות השראה לקהילות שלמות לפעול על מנת ליצור את העולם שהן רוצות, עד שנת 2030. אתגר ה- SDG של האו”ם מכבד יזמיות אשר מקדמות את מטרות פיתוח הקיימות באמצעות העסקים שהן מנהלות. ההזדמנות מעניקה הכרה לעבודתן החדשנית, מעוררת מודעות לגבי התרומה בעלת הערך שיזמיות עשויות לתרום למען מטירות פיתוח הקיימות ומעניקה לזוכות סדנאות המכשירות אותן לחיזוק ולביסוס יכולות, לצד קשרים עם מומחים עסקיים מרחבי העולם.

תכנית זו מעלה על נס וממחישה את התרומות המשמעותיות שעשויות להיות ליזמיות ולמנהיגות עסקיות בהשגת מטרות פיתוח הקיימות ובפתרון האתגרים הגדולים ביותר בעולם. התחרות מובלת בשיתוף על ידי וייטאל ווייס ועל ידי ג’ולי אן ריגלי גלובל מעבדת עתיד באוניברסיטת אריזונה, ונתמכת על ידי שותפים כגון בנק מונטריאול, דיאן פון פירסטנברג, אוסף 5G, GroYourBiz, הגן הבוטני הטרופי בהוואי, מרי קיי בע”מ, בית הספר לעסקים ע”ש סעיד של אוניברסיטת אוקספורד, פרוקטר וגמבל, סיילספורס, קרן האו”ם והבנק העולמי.

“אתגר ה-SDG העצמה של WE מציג בעוצמה נשים יזמיות כמודלים אידיאליים לחיקוי המדגימים ביצועים עסקיים, חברתיים וסביבתיים חיוביים”, אמרה דבורה גיבינס, מנהלת התפעול הראשית בחברת Mary Kay. “מאיץ היזמות לנשים מתכבד לשתף פעולה עם WE Empower, קונסורציום של יותר מ-70 שותפים המאחדים כוחות להשפעה כפולה עוד יותר”.

“אנו נרגשים לציין את השותפות שלנו עם WEA, אשר נוסדה בשיתוף על ידי WE, השותפה המובילה, ועל ידי מרי קיי בע”מ,” כך אמרה אמנדה אליס, מג’ולי אן ריגלי גלובל מעבדת עתיד מאוניברסיטת אריזונה, ויו”ר משותפת לתחרות. “נשים יזמיות הינן פתרונות בעלות ערך רב עבור SDGs של האו”ם וסדר היום העולמי של 2030, ו- WEA פותחת חבילה של כלי תמיכה בעלי ערך כדי לעור להגביר את ההשפעה החיובית”.

ברמה העולמית, נשים כבר מהוות שליש מכלל בעלי העסקים, ובעלות תרומה כלכלית וחברתית מכרעת, חרף המחסומים המערכתיים העומדים בפניהם. רק חמישה אחוז מהמדינות פועלות למען חקיקה לטובת שוויון מגדרי מלא, דבר ההופך את כלי התמיכה הניתנים על ידי WEA חשובים אף יותר. ביוני 2021, WEA הצטרפה אל הפורום לשוויון דורי בפריס, וכן לקואליציית הפעולה למען צדק כלכלי וזכויות, ואף התחייבה להעצים חמש מיליון יזמיות ברחבי העולם עד שנת 2030, וזאת בכדי להאיץ את ההתקדמות לקראת שוויון מגדרי.

באספה הכללית של האו”ם UNGA 76) WEA) הכריזה על השקת סדרת יוזמות בעלות השפעה ומוצרי ידע, כולם מעוצבים סביב סוגיית המגדר. עבודת ההשפעה של WEA כוללת כלים והכשרה בתחום חיזוק היכולת הדיגיטלית, יזמות ומחקר מדיניות, לצד סנגור והכשרה בתחום מיקור רגיש מגדר. באוקטובר, WEA הכריזה גם על שותפות המהווה אבן דרך עם רשת נשות העסקים של חבר העמים הבריטי (CBWN), המכוונת לקידום יזמות נשים ב-54 ממדינות של חבר העמים.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

קריאה נוספת
Close
Back to top button
דילוג לתוכן