חדשות

™Recover מאיצה את הצמיחה עם השקעת הון מיעוט של 100 מיליון דולר

™Recover מאיצה את הצמיחה עם השקעת הון מיעוט של 100 מיליון דולר בהובלת Goldman Sachs Asset Management, ושיתוף פעולה עם המשקיעים הקיימים STORY3 Capital Partners

השקעת המניות החדשה בעת שקיימות מקבלת עדיפות גבוהה יותר עבור קמעונאים ומותגים גלובליים מובילים.

™Recover, חברה מובילה בתחום מדעי החומרים ויצרנית של סיבי כותנה ממוחזרים ברי קיימא ברמת פרמיום ותערובות סיבי כותנה, הודיעה כי היא סגרה השקעה חדשה של 100 מיליון דולר בהון מיעוט בהובלת עסקי ההשקעות ברות קיימא של Goldman Sachs Asset Management. Goldman Sachs מבצעת את ההשקעה לצד בעלת מניות הרוב STORY3 Capital Partners.

Recover™ recycling machine, Photo: Business Wire

Recover תשתמש בהשקעה כדי להאיץ את יכולת ההתרחבות והייצור הגלובלית שלה, ולאפשר אימוץ מהיר יותר של יוזמות קיימות בידי מותגים וקמעונאים מובילים. Recover משרתת כמה מהקמעונאים, המותגים והספקים הגדולים והמוכרים ביותר בעולם, לרבות, בין השאר, Primark, Inditex, C&A, Revolve ו-Lands’ End.

סיבי הכותנה הממוחזרים הקנייניים של Recover מפחיתים את הפחמן ועוצמת המים בשרשרת האספקה של תחום ההלבשה, ומתייחסים לתרומת המגזר כאחד המקורות הגדולים בעולם של פגיעה סביבתית. Recover מעריכה כי ההשקעה החדשה מציבה את Recoverבמסלול להגדלת הייצור שלה ליותר מ-350,000 טונות של סיבי כותנה ממוחזרים בשנה עד 2026, דבר שיוביל לחיסכון של עד 5 טריליון ליטר מים בשנה – שקול למי השתייה הנצרכים על ידי למעלה מ-4.5 מיליארד אנשים בכל שנה – כך שהיא תאפשר הפחתה משמעותית של פליטת פחמן, אנרגיה ושימוש בקרקע ביחס לסיבי כותנה קונבנציונליים, בהתבסס על מחקר בתעשייה.*

” Goldman Sachs מחויבת לשותפות עם עסקים חדשניים שעוזרים להניע קיימות”, אמרה לטישיה וובסטר, דירקטורית ומנהלת קיימות ראשית בחטיבת ניהול הנכסים של Goldman Sachs שתצטרף כחלק מהעסקה לדירקטוריון של Recover. “Recover היא מובילת שינוי משמעותי בתחום ההלבשה והטקסטיל עם פתרונות ברי קיימא נחוצים מאוד המבוססים על מדעי החומרים. אנו נרגשים להשקיע בצמיחה של Recover כדי להאיץ את הייצור בקנה מידה גדול וכדי להמשיך את הפיתוח של הטכנולוגיות שלה”.

“Recover עוזרת ליצור עתיד בר קיימא על ידי פתרון בעיה סביבתית ענקית ואנו שמחים לשתף פעולה עם Goldman Sachs כדי להאיץ את הצמיחה שלנו”, אמר אלפרדו פרה, דור רביעי למנהלי המשפחה ומנכ”ל Recover.

בן מלכה, שותף תפעולי ב-STORY3 Capital Partners ויו”ר ביצועי ב-Recover, הצהיר, “Recover שיכללה לכדי שלמות את האמנות והמדע של ייצור של סיבי כותנה ממוחזרים ברי קיימא מוקטנים במשך יותר מ-70 שנה לאורך דורות מרובים של משפחת פרה בספרד. כיום, Recover מציעה פתרון מבוסס קניין רוחני המספק סיבי כותנה ממוחזרים במחיר תחרותי וביצועים מרביים עבור יישומים ממונעים ושל טבעות מסתובבות כאחד”.

המותג Recover הוא חלק חשוב בהתחייבויות ובאישורי הקיימות של קמעונאים ומותגים מובילים, ומספר גדל והולך של לקוחות של Recover ממתגים יחד עם Recover מוצרים כדי להראות שהם יוצרו עם סיבי הכותנה הממוחזרים של החברה. Recover פועלת בשוק הכותנה שמוערך ב-50 מיליארד דולר, והיא עסק חדשני ומגדיר קטגוריות מוביל שחווה צמיחה מהירה. החברה פתחה מוקדי ייצור חדשים בפקיסטן ובנגלדש, כאשר מוקדים נוספים בבנגלדש ובווייטנאם אמורים להיפתח בזמן הקרוב.

“כדי ששינוי יתרחש בקנה מידה רחב בתעשיית האופנה, אנחנו זקוקים לשותפות ושיתוף פעולה עם חברות חדשניות כמו Recover”, אמרה לין ווקר, מנהלת Primark Cares, Primark. “כשאנחנו מגבירים את השימוש בסיבי הכותנה הממוחזרים של Recover במוצרי Primark, ההשקעה הזו תאפשר לנו לעמוד בהבטחתנו להפוך אופנה שהינה יותר ברת קיימא במחיר זמין יותר עבור מיליוני לקוחות”.

פיטר קומיסר, שותף מנהל של STORY3 Capital Partners ולשעבר שותף של Goldman Sachs, אמר: “אנו גאים להפליא ששיתוף הפעולה שלנו עם Recover אפשר לעסק להתרחב בצורה דרמטית מאז הרכישה שלנו בשנת 2020. במהלך השנים הקרובות נראה קיצוני שינוי של תעשיות גדולות עם פתרונות ברי קיימא. Recover ממוקמת באופן ייחודי להיות המובילה העולמית בסיבי כותנה ברי קיימא ואנו נרגשים לשתף פעולה עם Goldman Sachs בשלב הבא בהתפתחות של Recover”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן