הייטק HI TECHחברות בחו"לחדשות

Poni.ai היא החברה הראשונה לבחון רכבים ללא נהג בכבישים ציבוריים בארצות הברית ובסין

תפתח את השירות ללא נהגים Robotaxi לקהל הרחב בקליפורניה החל ב-2022

Ponu.ai, שיושבת בעמק הסיליקון, חברה מובילה המפתחת רכבים אוטונומיים, הודיעה היום כי החלה לבצע בחינות יום יומיות מלאות של רכבים ללא נהג בכבישים ציבוריים בפרמונט ומילפיטס, קליפורניה. יחד עם השקת המבחנים המלאים ללא נהג בגואנגג’ואו, סין, החברה היא הראשונה שמניחה רכבים אוטומטיים ללא נהג לחלוטין  על כבישים ציבוריים בשלוש ערים בשניים משוקי התנועה הדינמיים ביותר.

ההתחלה המוצלחת בוצעה בהתאם להיתר לרכבים ללא נהג, עליו כבר הוכרז, שקיבלה החברה ממשרד הרישוי בקליפורניה עבור צי של שישה רכבים ללא נהג. צי זה מאפשר כיסוי תפעולי מלא בהיקף של יותר מ-100 קמ”ר. אינספור איטרציות טכנולוגיות שבוצעו בחשאי, והערכות מוכנות רבות שבוצעו בידי צוות מהשורה הראשונה, מספקים תשתית וחיזוק לאבן הדרך המשמעותית הזו. 

כשערים בארצות הברית נפתחות מחדש בשלבים, Pony.ai מצפה לחדש את שירות ה-Robotaxi הציבורי שלה באירווין, קליפורניה במהלך הקיץ הנוכחי, והיא מתכננת להפיץ את השירות המלא ללא נהג באופן ציבורי במהלך 2022.

“המעבר לנסיעות ללא נהג כלל הוא המפתח להשגת אוטונומיה מלאה וזרז הכרחי למימוש החזון השאפתני שלנו”, אמר ג’יימס פנג, מנכ”ל ומייסד Pony.ai. “ככל שאנו ממשיכים לצמוח ולהתרחב, הרחבנו את האחריות הקהילתית שלנו משירותי משלוח ללא מגע במשך כל המגפה בקליפורניה בשנה שעברה עד כדי לחימה נגד התפרצות ה- COVID-19 החדשה בגואנגג’ואו”.

Pony.ai שילבה כוחות עם עיריית פרמונט במשך למעלה משנה כדי להילחם ב-COVID-19, כולל לצורך משלוח ארוחות לקהילות פגיעות. בנוסף, החברה שיתפה פעולה עם יאמיביי (Yamibuy) בדרום קליפורניה בכדי להציע שירות משלוחים אוטונומי ללא מגע לתושבי אירווין.

“בגואנגג’ואו, צי של 14 כלי רכב ללא נהג העביר ציוד רפואי, ציוד מציל חיים ועובדי רפואה בחזית לקהילות המקומיות ביום ובלילה. ב-Pony.ai אנו ממוקדים באחריות חברתית ושמים את הקהילה במרכז כל מה שאנחנו עושים”, הוסיף פנג.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

קריאה נוספת
Close
Back to top button
דילוג לתוכן