חדשות

Patron Capital מגייסת יותר מ-920 מיליון דולר בסבב הגיוס Fund VII

בעת שמשקיעים מן המזה”ת מגלים עניין בנדל”ן אירופי

Patron Capital, חברת השקעות מוסדיות הכלל-אירופית, שממוקדת בהשקעות שמגובות על ידי נכסים, השלימה את גיוס הקרן השביעית שלה, שבמהלכו גויסו יותר מ-920 מיליון דולר, כולל יותר מ-215 מיליון דולר שמיועדים להשקעה משותפת של Patron על פי שיקול דעתה בהזדמנויות גדולות.

מתוך ההון שגויס עבור Patron Capital, L.P. VII (‘Fund VII’), 76% הגיעו מבסיס המשקיעים הקיים של החברה ומקשריה הקיימים, כולל משקיעים רבים מן המזרח התיכון, שמעוניינים לנצל הזדמנויות השקעה בעלות ערך מוסף בנדל”ן אירופי. כ-5% מן ההון שגויס במסגרת Fund VIIהגיע ממשקיעים מזרח תיכוניים, לרבות קרנות פנסיה, קרנות עושר ריבוניות, קרנות הקדשה, קרנות שונות ומשרדים משפחתיים.

Fund VII ממשיך את אסטרטגיית ההשקעה של הקרנות הקודמות של Patron, של התמקדות בהשקעות שמחיר השוק שלהן נמוך מן ההערכות או כאלה שנמצאות במצוקה, ואשר קשורות ישירות או בעקיפין לנכסי נדל”ן ברחבי מערב אירופה. הקרן תשקיע במגוון רחב של מגזרים במסגרת השקעות תאגידיות מגובות נדל”ן, כמו גם בנכסים פרטניים. היקפי העסקאות האופייניות של Patron נעים בין 30 ל-85 מיליון דולר, והם מאפשרים לחברה לפרוס את גישתה הגרעינית ולהתמקד בהזדמנויות “מחוץ לשוק” או כאלה שאינן נגישות למשקיעים אחרים, בעוד ש-Patron מסוגלת לממש הזדמנויות גדולות יותר תוך שימוש בהון שלה המיועד להשקעות משותפות.

זהו הגיוס השביעי בסדרת גיוסי הקרן של Patron, אשר ממוקדת בתשואות IRR ברוטו בשיעור של 17% עד 20% ובשיעור הכפלה גולמי של ההון המושקע בסך 1.6x-2.0x, על פני אופק השקעה של ארבע עד חמש שנים. עם זאת, Patron עולה בקביעות על מספרים אלה, תוך הדגשת יכולתה של החברה להוסיף ערך דרך ניהול נכסים ולתזמן רכישות ומכירות להשגת התוצאות הטובות ביותר.

Patron כבר החלה לפרוס הון מ- Fund VIIומשתמשת ב-10% בקירוב מקיבולת ההשקעה של הקרן לצורך השלמת מספר השקעות לרוחב מגוון סוגי נכסים במערב אירופה, כשהיא חוזה החזר של 18% על השקעותיה.

לדברי קית’ ברסלאוור, מנהל ומייסד Patron Capital: “במהלך 25 השנים מאז ייסודה של Patron Capital, עברנו בהצלחה מחזורים רבים ואני יכול לומר בביטחון, שההזדמנות הנוכחית בתחום הנדל”ן היא אחת המלהיבות שיצא לי לראות. עם זאת, בעוד שרבים יכולים לזהות נכסים במצוקה וכאלה שמחיר השוק שלהם זול, רק מעטים מצליחים לגייס את ההון הדרוש לביצוע. גיוס ההון עבור Fund VII בקצב שבו עשינו זאת, ועם נתח גבוה של השקעות חוזרות מצד המשקיעים הוותיקים שלנו, שרבים מהם מבוססים במזרח התיכון, מהווה עדות ממשית למעמדה של Patron כמנהל הנבחר עבור השקעות נדל”ן אופורטוניסטיות ובעלות ערך מוסף באירופה”.

“במבט קדימה, נמשיך לפרוס את ההון הזה על בסיס גישתנו הגרעינית, כשקשרינו העמוקים ברחבי אירופה מספקים גישה להזדמנויות שאחרים אינם יכולים לממש, ותוך קיום דיאלוג עם משקיעים פוטנציאליים, אשר מעוניינים להשתמש במומחיות שלנו לצורך ביצוע עסקאות רחבות יותר דרך השקעה משותפת”.

במהלך 25 שנה, Patron Capital גייסה שבע קרנות ושלל מסלולי pool של השקעה משותפת, כש-10% מההון עבור כל אלה מגיע ממשקיעים מזרח תיכוניים.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן