חדשות

OurCrowd הופכת לגוף ההון סיכון הישראלי הראשון שפותח חברה רשומה באבו דאבי

OurCrowd מקימה חברה בת בבעלות מלאה שמתחילה לפעול במרכז הפיננסי Abu Dhabi Global Markets ותפעל כמנהלת קרן תחת הרגולציה של הרשות הרגולטורית לשירותים פיננסיים

פלטפורמת ההשקעות OurCrowd, המשקיעה הפעילה ביותר בישראל בהון סיכון, הודיעה היום שהיא חברת ההון סיכון הישראלית הראשונה שאושרה וקיבלה רישיון של המרכז הפיננסי הבינלאומי של אבו דאבי (ADGM – Abu Dhabi Global Market) לפעול באמירויות. חברת הניהול OurCrowd Management (Arabia) Ltd. (שתהיה ידועה כ-“OurCrowd Arabia”) היא חברה בת בבעלות מלאה של OurCrowd International General Partner, LP שהוקמה ונרשמה במרכז הפיננסי הבינלאומי של אבו דאבי. החברה תשמש כמנהלת קרן תחת הרגולציה של הרשות הרגולטורית של שירותים פיננסיים. 

ד”ר סבאח אל-בינאלי, שותף ב-OurCrowd היושב באמירויות, מונה למנהל בכיר ויו”ר OurCrowd Arabia. 

“ההכרה של הרשויות הרגולטוריות של אבו דאבי תאפשר לנו להקים קרנות השקעה במרכז הפיננסי של אבו דאבי ולהשקיע בסטארט-אפים טכנולוגיים ובפרויקטים באמירויות ובכל רחבי האזור”, אמר ד”ר סבאח אל-בינאלי. “הפעילות שלנו תתמקד בשלב הראשון בשוקי החקלאות, הפיננסים, הרפואה והטכנולוגיה”.  

ג’ון מדבד, מנכ”ל OurCrowd, יכריז על ההתפתחות במהלך פאנל שיתקיים בכנס הפינטק החמישי של אבו דאבי (ADGM’s Fintech Abu Dhabi Festival) שיתקיים תחת חסותו של הוד מלכותו שייח חאזה בין זאיד אל נהיאן, סגן נשיא מועצת המנהלים של אבו דאבי. 

“ההתפתחות ההיסטורית, פרי הסכמי אברהם, תאפשר ל-OurCrowd לא רק לגייס קרנות באמירויות אלא גם לקדם סטארט-אפים מקומיים באמירויות ובכל האזור בקרב 160,000 המשקיעים הכשירים שלנו ברחבי העולם ולהביא השקעות בינלאומיות  לאקו-סיסטם הסטארט-אפים הדינמי של האמירויות”, מסר ג’ון מדבד, מייסד ומנכ”ל OurCrowd. “זהו צעד גדול קדימה בפיתוח פעילותה העסקית של OurCrowd באמירויות והוא מעיד על מחויבותנו ארוכת הטווח לאזור המפרץ”.  

“המרכז הפיננסי הבינלאומי של האמירויות (ADGM) שמח לקבל בברכה את OurCrowd, הקרן הישראלית הראשונה באמירויות, למשפחה המתרחבת שלנו, מסר ג’ומה אל האמלי, מנהל האסטרטגיה והפיתוח העסקי הראשי של המרכז הפיננסי הבינלאומי של אבו דאבי. “אנו שואבים עידוד מכך שהמרכז הפיננסי שלנו הוא היעד המועדף על OurCrowd ולמימוש שאיפות הצמיחה שלהם”. 

“כחברה באיגוד הפיננסי הבינלאומי (IFC – International Finance Corporation) המרכז הפיננסי הבינלאומי של אבו דאבי יש מעמד אסטרטגי שיוכל לסלול מסדרון של השקעות בין ישראל לאמירויות. אנו מצפים שצוות OurCrowd יזריק חיוניות חדשה ופעילויות השקעה נוספות שיהוו השלמה לקהילת ההשקעות באמירויות ובאזור הרחב. המרכז הפיננסי הבינלאומי של אבו דאבי ימשיך לשתף פעולה עם כל חברי המרכז ולתמוך ולפרוץ קדימה עם האסטרטגיות העסקיות שלהם, דרך הפלטפורמה הבינלאומית החדשנית שלנו”, סיכם אל האמלי. 

מאז הקמתה בשנת 2013 גייסה פלטפורמת ההשקעות OurCrowd התחייבויות להשקעה של 1.8 מיליארד דולר במעל 280 חברות פורטפוליו ו-30 קרנות, ורשמה 50 אקזיטים, וביניהם: ההנפקות בנאסד”ק של Beyond Meat ו-Lemonade, הרכישה של Jump Bike על ידי Uber, הרכישה של Briefcam על ידי Canon, הרכישה של Argus על ידי Continental, הרכישה של Crosswise על ידי אורקל, הרכישה של Corephotonics על ידי סמסונג, והרכישה של CyberX על ידי מיקרוסופט.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

קריאה נוספת
Close
Back to top button
דילוג לתוכן