חדשות

Nyxoah חתמה על הסכם מסגרת להלוואה בסך 37.5 מיליון אירו עם בנק ההשקעות האירופי

Nyxoah SA (נאסד”ק/יורונקסט בריסל: NYXH) (“Nyxoah” או “החברה”), חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA),הודיעה כי חתמה על הסכם מסגרת להלוואה בסך 37.5 מיליון אירו עם בנק ההשקעות האירופי (EIB). ההסכם מגובה באמצעות התוכנית InvestEU של הנציבות האירופית. Nyxoah מתכננת להשתמש במימון לצורכי מחקר ופיתוח, ולהרחבת כושר הייצור שלה בכדי לספק מענה לביקוש באירופה ובארצות הברית.

ההלוואה בגובה 37.5 מיליון אירו מחולקת לשלוש מנות: 10 מיליון אירו במנה הראשונה (Tranche A), 13.75 מיליון אירו במנה השנייה (Tranche B) ו-13.75 מיליון אירו במנה השלישית (Tranche C). התשלומים עבור המנות השונות כפופים לתנאים מסוימים. המנה הראשונה נושאת ריבית שנתית של 5% במזומן ו-5% ריבית מהוונת, והיא מבוססת על לוח פירעון שנמתח לאורך חמש שנים. המנות השונות אינן מכילות הסכמי הכנסות או נזילות.

החברה, בהקשר להסכם המסגרת של ההלוואה, וכתנאי למשיכה על פי הסכם זה, מתכוונת בנוסף להתקשר גם ב-“הסכם אחריות סינתטי” עם EIB. על פי הסכם האחריות הסינתטית המיועדת, בהתייחס למסגרת ההלוואה, ועם הקשר לכל מנה במסגרת, יוענקו ל-EIB “כתבי אופציה סינתטיים” לתקופה של 20 שנה. המספר ומחיר המימוש של כתבי האופציה הסינתטיים יחושבו על בסיס נוסחאות מוגדרות לכל מנה, כפי שנקבע בהסכם כתבי האופציה הסינתטיים. את כתבי האופציה הסינתטיים ניתן לממש החל ממועד הפירעון של המנה הרלוונטית או, במקרים חריגים, מוקדם יותר. כתבי אופציה סינתטיים אלה יאפשרו ל-EIB לקבל מהחברה תמורה במזומן השווה למחיר הממוצע המשוקלל של מניית החברה בבורסה לאורך 20 יום, עם הפחתה במחיר המימוש החל לכל כתב אופציה סינתטי, ועם הכפלה לפי מספר כתבי האופציה הסינתטיים שה-EIB יממש. בהקשר של Tranche A, צפוי כי EIB יקבל 468,384 כתבי אופציה סינתטיים עם מחיר מימוש של 8.11 אירו ש-EIB יוכל לממש לאחר מועד הפירעון של Tranche A(5 שנים) או, במצבים חריגים, מוקדם יותר.

מאחר שהוראות מסוימות בהסכם מסגרת ההלוואה ובהסכם כתב האופציה הסינתטי תלויות בשינוי שליטה, הוראות אלה יובאו לאישור אספת בעלי המניות של החברה בהתאם לסעיף 7:151 לחוק החברות והאיגודים הבלגי.

סגן נשיא EIB, רוברט דה גרוט, אמר: “בלגיה ניצבת בחזית החדשנות בתחום מדעי החיים והמד-טק. כ-EIB, אנו גאים לתמוך בתעשייה משגשגת זו ולטפח צמיחה. Nyxoah, עם הגישה פורצת הדרך שלה, תורמת תרומה חשובה. אנו להוטים לראות את החברה מתקדמת, לטובת חולים ברחבי העולם”.

אוליבייה טלמן, מנכ”ל Nyxoah, אמר: “אנו נרגשים ומודים על התמיכה והאמון בטכנולוגיה החדשנית שלנו שהוצגה על ידי בנק ההשקעות האירופי. הלוואה זו באה בהמשך להנפקת המניות המוצלחת האחרונה שלנו, בה גייסנו 48.5 מיליון אירו, מה שסיפק לנו גישה משולבת להון צמיחה של מעל 80 מיליון אירו. זה יסייע במסחור של Genio באירופה ובארה”ב, אם יאושר, תוך סיוע בהגדלת כושר הייצור ושמירה על חדשנות”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן