חדשותעסקים

Nathan Holdings השלימה מכירת ארבעה מתחמי מולטי-פמילי בפלורידה ארה”ב

היקף העסקאות כעשרה מיליון $

חברת Nathan Holdings המתמחה ביזמות ובהשקעות נדל”ן בארה”ב, השלימה מכירת ארבעה מתחמי מולטי-פמילי בפלורידה ארה”ב, בהיקף עסקאות כולל של כעשרה מיליון דולרים. ארבעת מתחמי המולטי-פמילי ממוקמים במחוז ברווארד השוכן לחוף האוקיינוס האטלנטי כ-40 ק”מ מצפון למיאמי. אוכלוסיית המחוז מונה כ-2 מיליון נפש ונמצאת במגמת עלייה עקב גלי הגירה חיובית לאזור. היקף עסקאות המכירה ב-2021, כ-10 מיליון דולרים עבור 64 יחידות דיור להשכרה בארבעה מתחמים. המתחמים נרכשו בשנים 2015-2016 (לפני כחמש שנים) תמורת  5.5 מיליון דולר, או כ- 85,000 $ ליחידת דיור בממוצע – כולל מינוף של כ-$3.4 מיליון. 

“העסקאות שבוצעו בעיצומו של משבר הקורונה העולמי, מבטאות את יכולתה של החברה לפעול מחושב וחכם גם בתנאי שוק מורכבים ודינמיים, ואת הצלחת המודל השמרני שפיתחה להשקעות נדל”ן בארה”ב”, מסר ירון שמיר, מנכ”ל משותף של נתן הולדינגס. “אנחנו רוכשים את הנכסים, משביחים ומנהלים אותם, במדיניות ברורה של “אפס תלות בגורמים שלישיים” מוסיף שמיר. “חברת הניהול בשליטת הקבוצה מתגברת על כשל שוק ביחסים שבין בעלי ההון לבין חברות היזמות והניהול, ואותו גורם מנוסה ובעל מוניטין הוא שקונה, משביח, מתחזק, משכיר וגם מוכר את הנכס בטיימינג המתאים”. 

נכון ל-2021, מחזיקה Nathan Holdings כאלף יחידות דיור ב-7 מתחמי מולטי פמילי באזור פלורידה ארה”ב, כשעל הפרק רכישת מתחמים נוספים ב-200 מיליון דולר בתקופה הקרובה. החברה, שהתמקדה בעבר בהשקעה בבתים פרטיים והחזיקה כ-400 סינגלים, משקיעה מאז 2014 כהחלטה אסטרטגית רק במודל של מולטי-פמילי. יתרון המולטי פמילי הינו יציבות, כשערכו מחושב כמו נדל”ן מסחרי- לפי תזרים המזומנים, ולפיכך פחות תלוי בתנודות השוק, מה שהופך אותו לאחת ממגמות ההשקעה האטרקטיביות בארה”ב בשנים האחרונות.

דמיטרי רוזין, צילמה: מיכל רביבו, נתן הולדינגס

“המיקוד באזור הגיאוגרפי של שוק הדיור במיאמי, פורט לודרדייל, ג’קסונוויל וערים נוספות בפלורידה, מוכיח את עצמו”, אומר דמיטרי רוזין, מנכ”ל משותף. “פלורידה טומנת בחובה יתרונות ברורים למשקיעים, כמו הגירה פנימית חיובית גבוהה בעקבות הזדמנויות תעסוקה, שרק מתעצמת בתקופת שלטונו של הנשיא ביידן, ושוק שכירות חם לאור ביקושים גבוהים “, הוא מפרט. בנוסף, מסביר רוזין, “פלורידה היא מדינה זולה עם שכר עבודה נמוך, אולם הוא צפוי לעלות דרמטית ולייקר את שוק הנדל”ן בדגש על מחירי הדירות בשכירות, בהתאמה להכנסה הפנויה שצפויה לעלות. זאת ועוד, טוען רוזין,מי שמכיר את שיטת המיסוי בארה”ב, לוקח בחשבון בין מכלול השיקולים להשקעה בנדל”ן, גם את שיטת המיסוי הנהוגה באזורים השונים.  בהקשר זה, בפלורידה יש מדיניות מאוד נוחה, מה שמהווה יתרון גדול למשקיעים. גם מבחינת מיקום אסטרטגי, מאכלסת  פלורידה נמלי ענק ובסיסים של הצבא האמריקאי”, הוא מסכם.  

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

קריאה נוספת
Close
Back to top button
דילוג לתוכן