בריאותחדשות

NanoViricides הגישה את הדו”ח השנתי שלה

תוכנית התרופות לקורונה נעה במהירות לעבר שלב קליני


(NanoViricides, Inc. (NYSE Amer: NNVC (“החברה”) מדווחת כי הגישה את הדוח השנתי שלה בטופס 10-K לשנת הכספים שהסתיימה ב-30 ביוני 2021 לרשות ניירות ערך (SEC) ביום שלישי, 12 באוקטובר 2021. ניתן לגשת לדו”ח באתר ה-SEC בכתובת https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/0001379006/000110465921125343/tm2124471d1_10k.htm.

דיווחנו כי נכון ל-30 ביוני 2021, היו לנו יתרת נכסים שוטפים במזומן ושווי מזומנים של כ-20.8 מיליון דולר. בנוסף, דיווחנו על נכסים של רכוש וציוד בשווי 9.08 מיליון דולר. נכסי הרכוש והציוד החזקים כוללים את מתקן הייצור והמו”פ שלנו התומך ב-cGMP בשלטון, קונטיקט. סך ההתחייבויות השוטף היה פחות מ-0.4 מיליון דולר. לשם השוואה, נכון ל-30 ביוני 2020, היו לנו יתרת מזומנים ושווי מזומנים בסך של כ-14 מיליון דולר, נכסי קרן ופיתוח בסך של כ-9.54 מיליון דולר וסך התחייבויות שוטפות של כ-2.15 מיליון דולר.

במהלך שנת הכספים שהסתיימה ב-30 ביוני 2021, גייסנו כ-10.4 מיליון דולר ברווח נקי מהנפקת הון עם קינגסווד שוקי הון, חטיבה של בנצ’מרק השקעות בע”מ (“קינגסווד”, הידועה כיום בשם EF Hutton) ב-10 ביולי 2020. לא הונפקו צווים בהנפקה זו. בנוסף, ב-2 במרץ 2021 גייסנו כ-6.1 מיליון דולר נטו ממכירת מניות רגילות במסגרת הסכם מכירה של מניות בהנפקת שוק עם חברת B. Riley Securities, Inc שנחתם ב-31 ביולי 2020. כספים נוספים אלה חיזקו באופן משמעותי את מצבה הכספי של החברה, ואפשרו לה לקדם את מועמדי התרופות שלה ל-COVID-19 לקראת ניסויים קליניים בבני אדם.

אנו מעריכים כי יש לנו מספיק כספים כדי להשלים ניסויים קליניים ראשוניים בבני אדם עבור לפחות אחד ממועמדי התרופות שלנו.

התקדמנו משמעותית בתגובה למגפת COVID-19 העולמית. כבר במאי/יוני 2020  פיתחנו אמצעים לאיתור מועמדים פוטנציאליים לתרופות. המועמדים שלנו לתרופה ל-COVID-19 נכללו בהצלחה במחקרי פרמקולוגיה בתחום הבטיחות הבסיסית הנדרשים לפני הזמנת ניסויים קליניים בבני אדם בסביבות אוקטובר/נובמבר 2020. מחקרים אלה הושלמו כעת ומה- GLP  קיבלנו את דוחות הבטיחות/טוקסיקולוגיה ממנהל סיכונים חיצוני באוגוסט 2021. אנו עוסקים כעת בהכנת פרוטוקולים לניסוי קליני ופעילויות אחרות שיידרשו להגשת IND עם ה-FDA האמריקני או הגשות רגולטוריות שוות ערך לכניסה לניסויים קליניים בבני אדם במדינות אחרות.

בשנה המדווחת ולאחר מכן עד כה, כבר השלמנו מחקרים תומכי IND פרה קליניים על NV-CoV-2 התכשיר החדש שלנו לתרופה SARS-CoV-2. בנוסף ל- NV-CoV-2 עצמו כסם למאבק COVID-19, אנו מפתחים גם מועמד נוסף לתרופה SARS-CoV-2, NV-CoV-2-R, אשר עוטף רמדסיביר בתוך NV-CoV-2. בעוד רמדסיביר חוסם באופן משמעותי את השכפול של הנגיף בתוך תאים, NV-CoV-2 נועד לחסום את הנגיף מחוץ לתאים על ידי לכידתו ובכך לא לאפשר לו להדביק את התאים מלכתחילה. לכן, NV-CoV-2-R נועד לחסום הן את מחזור החיים התוך תאי של הנגיף ואת מחזור החיים מחוץ לתאים של הנגיף. חסימת שני מחזורי החיים אמורה לאפשר שליטה מלאה במחלה הנגיפית, ומבטיחה תרופה פוטנציאלית. רמדסיביר, בחסות Gilead, היא תרופה אנטי ויראלית ידועה שקיבלה את מלוא אישור ה-FDA האמריקני לטיפול ב- COVID-19 וקיבלה את אישור האיחוד האירופי במדינות רבות. אנו מפתחים NV-CoV-2-R בעצמנו, ללא תלות ב- Gilead.

בכוונתנו לפתח תחילה ניסויים קליניים NV-CoV-2 עד שלב 1/2a, ולצפות פיתוח קליני של NV-CoV-2 לאחר מכן.

NV-CoV-2 ו- NV-CoV-2-R נמצאו יעילים מאוד נגד זיהום ריאות קטלני לחלוטין של נגיף הקורונה במחקר במודל בעלי חיים בחולדות המבוסס על אינדיקטורים מרובים. הטיפול בפורמולה הסטנדרטית של רמדסיביר האריך את תוחלת החיים ביומיים בלבד, בעוד שהטיפול ב- NV-CoV-2 ו- NV-CoV-2-R האריך את תוחלת החיים ב-8.5 ו-10.5 ימים בהתאמה; שיפור משמעותי ביותר המעיד על יעילות חזקה מאוד של המועמדים שלנו לתרופה.

NV-CoV-2 נמצא כיעיל בתרביות תאים נגד הידבקות על ידי מספר נגיפי קורונה שאינם קשורים, כולל פסאודו-וירוסים SARS-CoV-2 (ראו הודעה לעיתונות של החברה מיום 11 באוקטובר 2021 לפרטים). מחקרים אלה קבעו כי הן NV-CoV-2 והן NV-CoV-2-R הן תרופות רחבות טווח, פאן-קורונה ולכן יישארו יעילות גם כאשר וריאנטים צצים.

פיתחנו בהצלחה תכשירי סירופ אוראלי שניתן להינתן בקלות לכל אחד כולל ילדים. NV-CoV-2 ו- NV-CoV-2-R נמצאו כיעילים ביותר במודל בבעלי חיים של זיהום ריאות קטלני לנגיף הקורונה הנגרמת על ידי h-CoV-NL63 המחקה את פתולוגיית הריאות של זיהום SARS-CoV-2.

ניהול בעל פה מוצג כסיפור ההצלחה של מולנופירביר (Merck/Ridgeback). עם זאת, ניסוי קליני מוקדם יותר של molnupitavir אוראלי במחלה בינונית עד חמורה הופסק עקב חוסר יעילות על ידי Merck. כיום הוא מקודם כטיפול “משנה משחק” לזיהום קל למרות יעילותו השולית. הדבר מעיד על הצורך הדחוף בתרופות במתן דרך הפה כדי להילחם ב- COVID-19 קל, מתון וקשה.

התרופות שלנו NV-CoV-2 ו- NV-CoV-2-R עלו שתיהן, במחקרים בבעלי חיים, על האפקטיביות של רמדסיביר, אשר אושרה לטיפול במקרים מאושפזים חמורים של COVID-19, והראתה תועלת קלינית משמעותית בניסויים קליניים בחולי COVID-19 בינוניים עד חמורים. אם האפקטיביות החזקה של NV-CoV-2 ו- NV-CoV-2-R שנצפו במחקרים בבעלי חיים נשאית בניסויים קליניים בבני אדם, לפיכך התרופות שלנו יהיו יעילות יותר באופן משמעותי מאשר טיפולים קיימים. אנו מפתחים NV-CoV-2 ו- NV-CoV-2-R לניהול על ידי (א) הזרקה או עירוי בחולים מאושפזים, (ב) שאיפת ריאות ישירה לחולים עם מחלת ריאות קשה, כמו גם (ג) מסלול במתן דרך הפה לטובת ילדים חולים כמו גם חולים שאינם מאושפזים.

בעבר, החברה השלימה פיתוח פרה קליני של המועמד המוביל שלה לתרופה לטיפול בפריחת שלבקת חוגרת, כלומר, NV-HHV-101. החברה מתכוונת לעסוק מחדש בתוכנית זו עם הגשת IND וביצוע ניסויים קליניים עבור אישורים רגולטוריים NV-HHV-101 לאחר תוכנית COVID-19 שלנו.

טכנולוגיית פלטפורמת הננו-וירמיד היא טכנולוגיית ננו-רפואה מובילה המאפשרת באופן ייחודי לתקוף הן (א) את חלקיקי הנגיף מחוץ לתאים והן (ב) את שכפול הנגיף בתוך התאים. אם שני גורמים אלה יהיו ניתנים לשליטה ביעילות, הרי שהתרופה המתקבלת יכולה להיות תרופה למחלה ויראלית. לעומת זאת, נוגדנים נקשרים רק לחלקיקי הנגיף מחוץ לתאים, ומתייגים אותם למערכת החיסון לעיבוד נוסף, בעוד שתרופות כימיות קטנות אנטי-ויראליות משפיעות רק על מחזור השכפול של הנגיף בתוך התאים.

הוצאות המחקר והפיתוח לשנה שהסתיימה ביום 30 ביוני 2021 הסתכמו בכ-6.11 מיליון דולר, בהשוואה לכ-4.69 מיליון דולר בשנה הקודמת שהסתיימה ביום 30 ביוני 2020. הגידול נבע בעיקר מעלויות מוגברות של מו”פ פרה-קליני על המועמדים לתרופה COVID-19. ההוצאות הכלליות והניהליות (G&A) הסתמו בכ-2.6 מיליון דולר, לעומת כ-3.3 מיליון דולר בשנה הקודמת. ההפחתה ב- G&Aנובעת בעיקר מירידה בעלויות המשפטיות, המקצועיות והייעוציות.

עבור השנה שהסתיימה ביום 30 ביוני 2021, לחברה הפסד נקי של כ-8.82 מיליון דולר, או הפסד בסיסי למניה בסך 0.81 דולר, בהשוואה להפסד נקי של 13.45 מיליון דולר, או הפסד בסיסי למניה בסך 2.39 דולר לשנה שהסתיימה ביום 30 ביוני 2020.

במהלך שנת הכספים, חיזקנו עוד יותר את ועדת הביקורת שלנו ואת הדירקטוריון שלנו עם הצטרפותו של רו”ח בריאן צוקר, החל מנובמבר 2020. למר צוקר ניסיון של למעלה משלושים שנה כרואה חשבון המתמחה בענף ניירות הערך. הוא מביא ניסיון רב-פנים רב-ערך עם חברות ציבוריות, כמו גם מימון ומוסדות בנקאיים לדירקטוריון שלנו.

המודל העסקי לפיתוח תרופות של החברה נוצר במאי 2005 עם רישיון לפטנטים וקניין רוחני המוחזקים על ידי TheraCour Pharma, Inc שאפשרו יצירת תרופות שהונדסו במיוחד למאבק במחלות ויראליות בבני אדם. רישיון בלעדי זה של TheraCour משמש בסיס לקניין הרוחני שלנו. לחברה רישיון בלעדי ברחבי העולם לטכנולוגיה זו עבור מספר תרופות עם מנגנוני מיקוד ספציפיים לטיפול במספר מחלות ויראליות אנושיות כולל VZV (שלבקת חוגרת), HSV-1 ו- HSV-2. בנוסף, החברה ותראקור חתמו על מזכר הבנות לתחום הנדבקים בנגיף הקורונה האנושי, אשר סיפק רישיון פיתוח מוגבל לחברה ללא עלות נוספת. בימים אלה מתנהל משא ומתן על הסכם סופי בין הצדדים.

בכוונת החברה לבצע את המסמכים הרגולטוריים ולהחזיק בכל הרישיונות הרגולטוריים עבור המועמדים לתרופה שהיא מפתחת בימים אלה. החברה תפתח תרופות אלה בין היתר באמצעות קבלני משנה ל- TheraCour, המקור הבלעדי עבור ננו-חומרים אלה.

הטיפולים האנטי ויראליים שלנו, שאנו מכנים “nanoviricides®” נועדו לחקות ולהסתכל על הנגיף כמו פני השטח של התא המארח המקומי שאליו הוא נקשר. אנו מאמינים כי המועמדים שלנו לתרופה יתמודדו עם הטיפול והמחלה כי אתרים מחייבים אלה עבור וירוס נתון לא משתנים למרות מוטציות ושינויים אחרים בנגיף. יתר על כן, אנו מאמינים כי התרופות שלנו יהיו רחבות טווח, כלומר יעילות נגד רוב אם לא כל הזנים, הסוגים או תתי הסוגים, של וירוס נתון, בתנאי שהחלק המחייב של הנגיף של הננו-וירוס מתוכנן כראוי.

פלטפורמת הננו-ויד מיועדת לקלוט גם חומרים פרמצבטיים פעילים של מולקולות קטנות (API) מסוגים שונים. הדבר מאפשר משלוח ממוקד של API encapsulated לתאים נגועים, והוא צפוי גם לשפר את המאפיינים הפרמקוקינטיים והפרמקודינמיים של ה- API, כגון חילוף חומרים מהיר. חילוף החומרים המהיר ידוע כגורם מגביל יעילות עבור תרופות רבות, כולל רמדסיביר. רמדסיביר, שפותחה על ידי Gilead, והיא תרופה המפריעה לשכפול נגיף SARS-Cov-2 ואושרה תחת תקנות שימוש לשעת חירום בארה”ב ובמדינות רבות אחרות.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן