חדשות

AM Green חותמת על חוזה מהגדולים בעולם עם SJVN לאספקת אנרגיה מתחדשת ללא פחמן

כ-4,500 מגוואט אנרגיה מתחדשת יניעו את כ-4,500 מתקני האמוניה הירוקה הבאים של AM Green

  • נכון להיום, השקעה זו היא, פוטנציאלית, ההשקעה היחידה הגדולה ביותר של SJVN Green בפרויקט אנרגיה מתחדשת.

AM Green ו-SJVN Green Energy Limited (SGEL), חברה בת בבעלות מלאה של SJVN, חתמו על מזכר הבנה להסכם ארוך-טווח לאספקה ומיקור אנרגיה מתחדשת. 

לפי ההסכם, שנחתם ב-26 ביוני 2024 בניו דלהי, SJVN Green Energy Limited (SGEL) תספק כ-4,500 מגוואט אנרגיה ללא פחמן למתקני האמוניה הירוקים הבאים של AM Green. SGELתעמיד את ההספק הזה באמצעות חשמל סולרי ומונע ברוח, AM Green מצידה תשלב אותו באגירה שאובה כדי להבטיח אספקה סדירה של אנרגיה ירוקה למתקני AM Green. 

ההסכם נחתם בנוכחות ש. אחילשוואר סינג’, ראש מחלקת כספים, SJVN Lt, ש. אג’אי קומאר סינג’, מנהל כללי, ש. איי אם ג’ה, מנהל כספים, SGEL,SGEL , ש. ג’יטנדרה ידהאב, HOD (F&A), SJVN Ltd, וכן ש. בי סי טריפטי, יועץ בכיר, AM Green, ודרמפל רדי, AVP, AM Green.

Photo-credit-Business-Wire

SJVN מתכננת לבצע את הפרויקט בשלושה שלבים, ובשלב הראשון לספק 1,500 מגוואט בתוך שנתיים. יוזמה זו היא אבן דרך מרכזית בהתרחבות SJVN לאנרגיה מתחדשת בהודו, ותומכת ביעד שלה להגיע ל-25,000 מגוואט עד 2030 ול-50,000 מגוואט עד 2040. 

AM Green, בקידום מייסדי Greenko, שואפת לייצר 5 מיליון טון אמוניה ירוקה לשנה (MTPA) עד 2030, המדובר בשווה ערך של 1 MTPA מימן ירוק. נתון זה מייצג חמישית מיעד הייצור ההודי למימן ירוק לפי המשימה הלאומית למימן ירוק במדינה ועשרה אחוזים מהיעד האירופי ליבוא מימן ירוק עד 2030. 

מאהש קולי, מייסד Greenko Group וכן AM Green, סיפר: “אנחנו שמחים ונרגשים לחבור ל-SJVN באחד מחוזי אספקת אנרגיה מתחדשת ללא פחמן הגדולים בעולם. שותפות זו מדגימה את עמדת המנהיגות המתעוררת של AM Green כפלטפורמה לפתרונות גלובליים למעבר לאנרגיה נקייה ובה בעת היא תורמת לשאיפות הודו לצמוח כיצואן מולקולות ירוקות אמינות, בנות קיימא ובעלות נמוכה, ונגזרות של אלה, להאצת הורדת פליטת פחמן בתעשייה בעולם כולו.” 

אג’אי סינג’, המנהל הכללי של SJVN, אמר: “אנחנו חשים התעלות לצאת לשיתוף הפעולה הזה עם AM Green, כיוון שיש בו פוטנציאל עצום להאצת פיתוח נכסי אנרגיה מתחדשת בהודו. הפרויקט מסמן גם את הכניסה של SJVN לתחום אספקת החשמל לישויות במגזר הפרטי. SJVNנמצאת בחיפוש פעיל אחר הזדמנויות, לאור יעדי תוספת ההספק השאפתניים שלנו, לרוחב הספקטרום כולו, והיא מאוד מעוניינת לקחת את ההסדר עם AM Green קדימה.” 

באוקטובר 2023, Gentari Sdn Bhd, באמצעות חברה בת בבעלות מלאה של Gentari International Renewables Pte Ltd, חתמה על הסכם עם AM Green להשקעה משותפת בשלבים בחברתAM Green Ammonia Holdings BV (AMG Ammonia). גם קרן העושר הריבונית של סינגפור השקיעה ב-AMG Ammonia. 

ל-AM Green צנרת חזקה של הסכמי רכישת חשמל לרבות Renewables NTPC  וכן Gentari, התומכת בשאיפות המימן הירוק שלה. באמצעות הסכמים אלה, AM Green עולה על המסלול המהיר להחלטת השקעה סופית (FID) בנוגע לפרויקט האמוניה הירוקה הראשון שלה בהספק של2 MTPA בתחילת שנה זו, וממקמת את עצמה לפני חברות אחרות המעוניינות לספק אנרגיה ירוקה בהודו ובעולם כולו. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן