חדשות

שומרים עליך: איך פועלת זום כדי להגן על חשבונות המשתמשים

ככל שהפעילות המקוונת עולה, כך גם מתרבות המתקפות העויינות ברשת – דוח הפשיעה באינטרנט לשנת 2021 מציין עלייה של 7% בתלונות בהשוואה לשנת 2020, וכתוצאה מכך חוזה הפסדים פוטנציאליים לארגונים ולעסקים של למעלה מ-6.9 מיליארד דולר.

כדי לעזור להגן על הנתונים והפרטיות של משתמשי זום מפני האיומים המורכבים של ימינו ולאבטח את חוויית התקשורת המאוחדת, הוטמעו בפלטפורמה התכונות הבאות:

1. הגנה מפני גניבת חשבון

תכונה זו מסייעת לזהות משתמשים שייתכן שאישורי הכניסה שלהם לזום נגנבו, או נפגעו מפריצה למאגרי נתונים במקום אחר באינטרנט. התכונה נועדה למנוע מפושעי סייבר להשתמש באישורים שנפגעו כדי לגשת לחשבון הזום של המשתמש. בכל פעם שנקבע שייתכן ששם המשתמש והסיסמה של משתמש.ת זום נחשפו בשירות אחר, נשלחת להם הודעה עם בקשה לאפס את הסיסמה תוך יום אחד. אם הסיסמה לא תאופס תוך 24 שעות, זום כופה יציאה מהמערכת, במאמץ למנוע באופן יזום השתלטות על חשבון המשתמשים.

בעלי חשבונות, מנהלי מערכת וכל איש קשר אחר שהוגדרו לקבל הודעות אמון ובטיחות מזום יקבלו גם הודעות דוא”ל לגבי כל חשבונות משתמש עם דיווח על אישורי כניסה שנפגעו.

2. כניסה מאומתת

כדי לסייע באימות משתמשים בבתי ספר ובסביבות עסקיות, זום מציעה תכונת כניסה יחידה (SSOשיוצרת תהליך בטוח ומהיר לכניסה ללקוח זום. אם המשתמש אינו יכול.ה להשתמש בכניסה יחידה, זום ממליצה להשתמש באימות דו-שלבי two-factor authentication (2FA) כדי להוסיף שכבת אבטחה נוספת לתהליך.

משתמשים יכולים גם להתחבר באמצעות תהליך OAuth, המאפשר לאשר אפליקציה אחת – גוגל או פייסבוק – לקיים אינטראקציה עם זום בשם המשתמש, כך שאין צורך להזין סיסמה ידנית. לכל משתמש שמתחבר ידנית מבלי להשתמש באף אחד מהפרוטוקולים הללו, ממליצים בזום לארגן מראש סיסמה חזקה ומורכבת העונה על הדרישות של זום, ולהשתמש בסיסמאות ייחודיות שקשה לנחש עבור כל החשבונות האישיים ברחבי האינטרנט. סיסמה ייחודית לכל חשבון עוזרת למנוע את הסיכון של פגיעה במספר חשבונות עם פרצת נתונים אחת.

3. סיסמה חד פעמית לכניסות חשודות

אם זום מזהה התחברות חשודה – כאשר משתמש.ת מתחבר.ת ממיקום, או מכשיר אחר מהרגיל – תכונה זו מבקשת מהמשתמשים להזין סיסמה חד פעמית   one-time password (OTP)שנשלחת לכתובת האימייל שלהם. מהלך זה חל על אלה שמשתמשים בדוא”ל עבודה כדי להיכנס ולא מופעל להם אימות דו-שלבי.

4. Brute-force attack prevention

זום בוחרת אסטרטגית ספקי צד שלישי שעוזרים לה להגן על משתמשים מפני ׳התקפות כוח גס׳ – כאשר פושעי סייבר מנסים ללא הרף לנחש את הסיסמה של משתמש.ת, ולעיתים קרובות עושים את התהליך אוטומטי תוך שימוש בבוטים. זום פרסה פתרונות בחלקים שונים של האתר שלה כדי לזהות התקפות בוטים ותעבורה אוטומטית כדי לעזור לעצור את האיומים הללו.

5. עדכונים אוטומטיים עבור לקוח זום

זום מציעה תכונת עדכון אוטומטי, שנועדה לעזור למשתמשים לקבל תיקוני אבטחה חשובים ותכונות אחרות, ולשפר את החוויה הכוללת שלהם עם פלטפורמת זום. תכונה זו, הזמינה בלקוח שולחן העבודה של זום, עוזרת למשתמשים לקבל עדכונים אוטומטית לתוכנת זום.

על המשתמש לוודא שהוא מפעיל.ה את הגרסה העדכנית ביותר של התוכנה במכשירים בהם עושים שימוש יומיומי, כולל הדפדפן המועדף. הפעלת הגרסה העדכנית ביותר של לקוח זום ותוכנות אחרות מסייעת בהגנה מפני פושעי סייבר בתקווה לנצל פגיעויות שתוקנו לאחרונה.

חיזוק קו ההגנה הראשון

התכונות שתוארו הן רק כמה מההיבטים של אסטרטגיית האבטחה הגדולה יותר של זום, שנועדה לסייע בהגנה ולתמוך בלקוחות כשהם מתמודדים עם איומים מתקדמים.

פתרונות התקשורת המאוחדת זום בנויים מתוך מחשבה על אבטחה, בטחון ופרטיות המשתמשים בפלטפורמה ומתווים את פיתוח וביצוע העדכונים החדשים שזום מבצעת דרך קבע בפלטפורמה. זום מחוייבת לבנות פלטפורמה שהמשתמשים יכולים לסמוך עליה – עם האינטראקציות, המידע והעסקים המקוונים שלהם.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן