חדשות

קרן Red Dot Capital Partners מגייסת קרן צמיחה מוקדמת בסך 250 מיליון דולר

קרן ההון סיכון Red Dot Capital Partners השלימה סגירה ראשונה של קרן שלישית, המיועדת להשקעות בחברות סטארט-אפ ישראליות בשלבי צמיחה מוקדמת. לקרן התחייבויות משקיעים של מעל 200 מיליון דולר, והיא כבר בוחנת השקעות ראשונות. הקרן מובילה השקעות בחברות עם הכנסות של 1-5 מיליון דולר, לרוב בסיבובי A-C. הקרן משקיעה בכל תחומי תעשיית הטק הישראלי, מלבד תחומי הרפואה, מכשור רפואי, פרמצבטיקה וביוטק.

השותפים בקרן רד דוט הם יורם אורון (שותף-מייסד), יניב שטרן (שותף-מייסד), ברק סולומון (שותף מנהל), אטד פלד ודניאל ארדון ברץ. בין משקיעי הקרן נמנים משקיעים מדרום מזרח אסיה ויפן, אירופה וארה”ב.

הקרן הראשונה של רד דוט, בסך 151 מיליון דולר, גויסה בשנת 2016 וביצועיה ב-5% העליונים של קרנות הון סיכון בעולם לשנתון זה לפי PitchBook ו-Cambridge Associates. הקרן השניה בסך 217 מיליון דולר גויסה בשנת 2020 ומשקיעיה כבר ראו החזרים ראשונים. בנוסף לקרנות הדגל, מנהלת רד דוט קרן Opportunity בסך 76 מיליון דולר, שגויסה ב-2022 עבור השקעות המשך בחברות פורטפוליו בלבד.

בין ההשקעות הבולטות שנעשו מהקרנות הקודמות נמנות החברות: Global-e שהונפקה בנאסד״ק בשנת 2021 ונסחרת כיום בשווי שוק של כ-6.5 מיליארד דולר, Armis שנרכשה על ידי Insight Partners וקרן ההשקעות של גוגל בכ-1.1 מיליארד דולר, Granulate שנרכשה על ידי Intel ב-650 מיליון דולר, Coralogix, Travelier, Quantum Machines, Paragon, Trigo, Ctera, EverC, Supplant.

לדברי יניב שטרן: “אנחנו ממשיכים להשקיע ביזמים חזקים גם בתקופה זו. בשנים האחרונות בנינו קשרים עסקיים משמעותיים בשווקים באסיה – כולל במדינות ללא יחסים רשמיים עם ישראל. אנו מאמינים שקשרים אלה חשובים מאי פעם ויכולים לתת רוח גבית חזקה לחברות טק ישראליות. לקרן גם משקיעים מארה”ב, אמריקה הלטינית ואירופה המאפשרים לנו לעזור לחברות גם בשווקים נוספים.”

לדברי ברק סלומון: “אנחנו מחפשים חברות שהגיעו לפרודקט-מרקט פיט ונמצאות בתחילת תהליך המכירות המוסדר שלהן. בתור ג’נרליסטים, אנחנו מקפידים לעזור איפה שצריך, ולא להתערב איפה שהתרומה שלנו פחותה. בסוף היום, אנחנו בוחרים להשקיע ביזמים מכיוון שאנחנו מאמינים שהם מומחים בתחום שלהם, ואנחנו מאמינים בחזון שלהם.”

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן