קבוצת גבאי נכנסת לתחום מעונות הסטודנטים

מעונות סטודנטים שדרות, קרדיט: גיורא שפיר אדריכלים

תקים פרויקט בשווי של כ-450 מיליון שקל בשדרות

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה דרום, אישרה היום (א’) תב”ע להקמת מתחם מעונות שיכלול 630 יח”ד לסטודנטים וכ-3,300 מ”ר מסחר, חממה טכנולוגית ובריכת שחיה. 

ההכנסות מדמי השכירות מוערכות בכ-18 מיליון שקל בשנה.

מעונות סטודנטים שדרות, קרדיט: גיורא שפיר אדריכלים

קבוצת גבאי, שעוסקת ביזמות נדל”ן למגורים ומחזיקה היום בנכסים בהיקף של כ- 700 מיליון שקל, נכנסת לתחום מעונות הסטודנטים. היום (א’) אישרה הוועדה המחוזית דרום תב”ע המאפשרת להקים בשכונת בן גוריון בשדרות מתחם מעונות סטודנטים בהיקף של 630 יח”ד וקומת מסחר בשטח של כ-3,300 מ”ר, לאורך ציר אריאל שרון בעיר, שיתפרס על פני שטח של כ-11 דונם. עוד יכלול המתחם פונקציות נוספות ביניהן מעון ילדים, בריכת שחיה, חממה טכנולוגית ,מתחמי עבודה משותפים ועוד. כמו כן, כ- 40 אלף מ”ר חניונים. 

שווי הפרויקט מוערך בכ-450 מיליון שקל והחברה צופה לקבל דמי שכירות  שיעמדו על כ-18 מיליון שקל בשנה. כשליש מדירות המעונות יוצעו למכירה למשקיעים, בניהול משותף עם קבוצת גבאי. 

בהחלטתה, ציינה הוועדה המחוזית דרום כי קיימים ביקושים גוברים למעונות סטודנטים בשדרות וכי הקמת מעונות בעירוב שימושים במתחם לרבות מסחר ופונקציות ציבוריות נוספות הכוללות תרבות פנאי ונופש, תעסוקה ועוד יתרמו לכלל תושבי העיר ויאפשרו לחזק את ציר בן גוריון בכניסה הצפונית לשדרות, שמהווה עמוד שדרה עירוני לפי תכנית המתאר של העיר. 

עוד צוין בהחלטה כי נתוני עיריית שדרות מצביעים על כך שבמכללת ספיר לומדים כ-7,000 סטודנטים וכדי להגיע ליעד המשותף של  הוועדה לתכנון ותקצוב (ות”ת) במועצה להשכלה גבוהה ושל התאחדות הסטודנטים, לפיו לפחות ל-15% מהסטודנטים תהיה מיטה במעונות, דרושים עוד כ-1,200 חדרי מעונות נוספים רק עבור מכללת ספיר. 

אלי גבאי, מבעלי קבוצת גבאי, מסר כי “תחום מעונות הסטודנטים נמצא בעליה משמעותית וישנם ביקושים גוברים לאלפי חדרי מעונות נוספים בסמוך למכללת ספיר ובאזורים נוספים בארץ. קיבלנו החלטה אסטרטגית להקים מתחמי מעונות סטודנטים מתקדמים שצפויים להניב לחברה הכנסות משמעותיות לאורך זמן. כחלק מהחלטה זו, אנחנו מקדמים היום תוכניות לשני מתחמי מעונות סטודנטים נוספים, בגבעת שמואל ובאשקלון. אנו גאים לסייע ולקדם את העיר שדרות, בשיתוף פעולה מלא עם העיריה וראש העיר וצופים כי הפרויקט ימשוך סטודנטים רבים לגור בשדרות ויתרום רבות לפיתוח העירוני, לעסקים המקומיים, לתעסוקה ולפעילויות פנאי ותרבות”. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
Exit mobile version