חדשותסטארטאפ ניישן

צים ו-Data Science Group מקימות מרכז מצוינות בתחום הבינה המלאכותית

המרכז יעסוק בפיתוח פתרונות בינה מלאכותית ולמידת מכונה במטרה ליצר ערך תחרותי לצים בזירה הגלובלית

חברת הספנות הבינלאומית צים (NYSE: ZIM) וחברת Data Science Group) DSG), מקימות במשותף מרכז מצוינות בתחום הבינה המלאכותית. המרכז, יעסוק בפיתוח פתרונות בינה מלאכותית ולמידת מכונה, משלב הרעיון עד לשלב המימוש, במטרה לייצר ערך תחרותי משמעותי לצים בזירה הגלובלית. בין התחומים בהם יתמקד המרכז ניתן למנות את תחומי הלוגיסטיקה, התפעול, הפיננסים והמסחר.

במסגרת המרכז יפעלו צוותים של חברת צים ושל DSG הכוללים מומחי AI ומהנדסים שיעסקו בבחינה, ולידציה ופיתוח של פרויקטי AI ובמימושם בסביבה התפעולית של חברת צים. הצוותים יעסקו בין היתר בפיתוח מודלים לחיזוי ביקושים, תכנון מסלולי הפלגה, אוטומציה של תהליכים לוגיסטיים ועוד, תוך חישוב כלל הדאטה הנצבר בצי האניות, בעשרות אלפי מכולות, בנמלי הים ותוך התחשבות ברגולציות השונות שהחברה כפופה אליהן. 

DSG מספקת לצים את הידע בתחומי מדעי הנתונים ולמידת המכונה, לצד המתודולוגיה והיכולות שצברה במהלך השנים במסגרת פעילותה במגוון ורטיקלים עסקיים, דבר שיאפשר לצים פיתוח מהיר, יצירתי ויעיל של פתרונות מבוססי AI מתקדמים. צים תספק את התובנות העסקיות הנדרשות בפיתוח הפתרונות ואת התשתיות הטכנולוגיות הנדרשות לצורך התפעול השוטף.

אלי גליקמן. קרדיט צילום – סיון פרג’

אלי גליקמן, מנכ”ל צים אמר כי: “שילוב של פתרונות חכמים במערך הטכנולוגי של צים הינו חלק מרכזי בחזון שלנו להוביל את תחום השינוע הימי תוך שימוש במגוון סוגים של טכנולוגיות מתקדמות. בחרנו ב-DSG, המובילה בעולמות הבינה המלאכותית ובעלת ניסיון בפרויקטים בינלאומיים רחבי היקף בתחום, ואנו משוכנעים כי שיתוף הפעולה יביא למימוש החזון הזה תוך קידום חדשנות ויצירת אפיקים פורצי דרך”.

אייל בן עמרם. צילום – שלמה שוהם

אייל בן עמרם, סגן נשיא בכיר למערכות מידע בצים אמר כי: “צים מתקדמת לעולם דיגיטלי וממנפת את המידע הרב שצברה לאורך השנים  לצורך קבלת תובנות מעמיקות שיאפשרו לה יתרון משמעותי בעולם הספנות, שהפך בשנים האחרונות תחרותי יותר מתמיד. השותפות עם DSG בהקמת מרכז המצוינות תאפשר לנו להוביל את עולם הספנות הבינלאומי על ידי  קיצור זמני אספקה, ייעול תהליכים לוגיסטיים, חיזוי ביקושים ואוטומציה של תהליכים”. 

אילן ששון – צילום סמדר כפרי

ד”ר אילן ששון, מנכ”ל חברת Data Science Group (DSG) אמר כי: “משבר הקורונה הביא לזינוק אדיר בשינוע ימי של סחורות סביב העולם. התחום, שהיה תחרותי בעבר, הפך תחרותי אפילו יותר ומגמה זאת צפויה להמשיך ולהתחזק. חברות שינוע ימי חייבות להיערך בצורה מתאימה כדי לענות על הביקושים ההולכים וגדלים תוך אופטימיזציה מתמדת של מנגנוני קבלת החלטות עסקיות והדרך היחידה לעשות זאת היא על ידי מודלים של חיזוי מבוססי AI. אנו רואים את השותפות עם צים כאסטרטגית במיוחד לנוכח תהליכי העבודה הייחודיים המאפיינים את תחום הספנות ולנוכח יכולת התשתית הטכנולוגית המתקדמת ביותר של צים, כפי שלא ראינו אצל לקוחות דומים”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן