חדשות

סבב הגיוס הגדול בישראל השנה: AI21 Labs גייסה 155 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי

המימון החדש יאיץ את יכולת החברה לספק טכנולוגיית AI אמינה ושימושית לחברות וארגוני אנטרפרייז ברחבי העולם; לאחר שהקימה פעילות בארה״ב והכפילה את כוח האדם שלה בשנה האחרונה, בכוונתה לגייס 100 עובדים נוספים בשנה הקרובה 

AI21 Labs, חברת בינה מלאכותית מובילה בפיתוח מודלי שפה גדולים (LLMs), מודיעה על גיוס 155 מיליון דולר במסגרת סבב גיוס שלישי שלה. הגיוס יאפשר לחברה להאיץ את קצב הצמיחה של שירותי הג’נרטיב AI מבוססי טקסט שהיא מספקת עבור חברות וארגוני אנטרפרייז. בין משקיעיה בסבב הנוכחי: Google, NVIDIA , b2venture, Samsung Next, Walden Catalyst, Pitango ו- SCB10X. הגיוס החדש, שגוייס לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר, מביא את סך ההון שגייסה החברה עד כה ל- 283 מיליון דולר. בכך, מתבססת AI21 Labs כחד-קרן (יוניקורן) ומצטרפת לשורה הראשונה של ענקיות ה- AI העולמיות. 

AI21 Labs נוסדה בשנת 2017 על-ידי היזמים פרופ’ יואב שוהם, פרופ’ אמנון שעשוע ואורי גושן, והייתה מהראשונות שהביאו לציבור הרחב את בשורת הג’נרטיב AI. החברה ביססה לעצמה פורטפוליו רחב ואיתן של לקוחות וצרכני AI, המשרתים כיום את Fortune 100, רשימת חברות הטכנולוגיה הגדולות בארצות-הברית, לצד לקוחות נוספים מהארץ והעולם. זאת, הודות לטכנולוגיית ה- LLM, מודלי השפה הטבעית (NLP) המתקדמים שפיתחה, ובזכות יישומים וממשקי API קלים לשימוש, שהיא מציעה ללקוחותיה.

Jurassic-2, מודל השפה של AI21 Labs, נחשב לאחד ממודלי שפה הגדולים והמשוכללים כיום בעולם. המודל משמש את AI21 Studio, פלטפורמת המפתחים שהחברה מעמידה ללקוחותיה, לצורך פיתוח אפליקציות, מוצרים ושירותים דיגיטליים מבוססי שפה ותוכן באמצעות בינה מלאכותית. בנוסף, Jurassic-2 משמש את החברה לצורך הפעלה של אפליקציית Wordtune, עוזר קריאה וכתיבה אישי המשמש אנשי מקצוע ולקוחות ממגוון רחב של סקטורים בתעשייה כדי ליצור מחדש ולג’נרט טקסט או לקרוא ולסכם אותו בתוך שניות.

בשנה החולפת הכפילה  AI21 Labs את כח-האדם שלה ליותר מ- 200 עובדים. כעת, בעקבות הגיוס החדש, בכוונתה  לגייס בשנה הקרובה לשורותיה כ-100 עובדים חדשים נוספים. בנוסף, לאחרונה, פתחה החברה משרדים בארה״ב על מנת לצרף לרשימת לקוחותיה חברות נוספות מ- Fortune 500.

“ג’נרטיב AI מבשר על עידן חדש בתחום המחשוב בכל התעשייה”, אומר יאנסן הונג, מייסד ומנכ”ל NVIDIA. “החדשנות הטכנולוגית שמביאה AI21 Labs תסייע לחברות וארגונים להגביר את יעילות העבודה של מערכות מבוססות בינה מלאכותית ותהפוך אותה למדוייקת ואמינה יותר”.  

יו”ר AI21 Labs פרופ’ אמנון שעשוע: “AI21 Labs מאמנת ומפתחת מודלי שפה גדולים המונגשים באמצעות פלטפורמה לחברות, ארגונים ומפתחים, ובמקביל מציעה למשתמשי קצה מוצרים מבוססי AI דוגמת Wordtune. סבב הגיוס הנוכחי מעודד את תהליכי הצמיחה של החברה במטרה להשיג את יעדה: פיתוח השלב הבא של יכולות ה- AI, כך שיתפרסו על פני תחומי עשייה ודעת נוספים. אנו מאמינים שבעקבות הגיוס, לתכניות הצמיחה של החברה תהיה השפעה ברמה הגלובלית ובטווח הזמן הקרוב”.

פרופ’ יואב שוהם ואורי גושן, מייסדים ומנ”כלים משותפים לחברה, הוסיפו: “אנו מודים למשקיעים הקיימים והחדשים על הבעת האמון בנו. הטכנולוגיה המתקדמת של AI21 Labs, המשלבת מודלי שפה גדולים וטכנולוגיית נוירו-סימבולית, מספקת עצמה, יכולות ניבוי והנמקה הנדרשים לחברות וארגוני קצה הצורכים בינה מלאכותית. אנו מצפים בכיליון עיניים להמשך המסע המשותף להגשמת חזון החברה יחד עם משקיעינו, שותפינו ולקוחותינו”.

הגיוס החדש בא בהמשך לשורת מהלכים מהתקופה האחרונה שמובילה AI21 Labs להנגשת בינה מלאכותית לאנשי מקצוע, חברות וארגוני אנטרפרייז. אלו כוללים, בין היתר, שיתופי פעולה עם לקוחות ממגוון רחב של מגזרים, ביניהם: Carrefour, Clarivate, eBay, Guesty, Monday.com ו-Ubisoft. כמו כן, בחודש אוגוסט השנה, החברה נבחרה על ידי CB Insights לרשימת 50 החברות המובילות בעולם ב-generative AI.

פירמת הייעוץ האמריקאית גולדמן זאקס ליוותה את AI21 Labs בסבב הגיוס הנוכחי.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן