חדשותסטארטאפ ניישן

וויביט מתקרבת לייצור המוני של טכנולוגיית זיכרון, המיועדת למוצרי IoT, רובוטיקה ומכוניות אוטונומיות

 שחררה לייצור שבב בדיקות אינטגרטיבי המבוסס על טכנולוגיית ה-ReRAM, וצופה הסכם ראשון בחודשים הקרובים

מפתחת טכנולוגיות הזיכרון וויביט ננו (סימול: ASX: WBT) הודיעה כי טכנולוגיית ה-ReRAM שפיתחה שולבה בהצלחה בשבב זיכרון אינטגרטיבי, שישמש כאב-טיפוס עבור מגוון מוצרי אלקטרוניקה, IoT, רובוטיקה ומכוניות אוטונומיות. 

טכנולוגיית הזיכרון מסוג ReRAM משולבת בשבב לצד מעבד מרכזי מסוג RISC-V ורכיבים נוספים, ומשמשת כפלטפורמה לפיתוח מגוון מוצרים המתאפיינים בצריכת הספק נמוכה – בהתאם לדרישת השוק. בהשוואה לטכנולוגיות זיכרון בלתי-נדיף אחרות בשוק, כולל פלאש, הטכנולוגיה של וויביט מאפשרת ליצרניות לחסוך משמעותית בעלויות הייצור, להאריך את תוחלת הזיכרונות, ולחסוך בצריכת ההספק.

וויביט צפויה להודיע על הסכם רישוי עם לקוח ראשון בחודשים הקרובים, ולסיים את שלב הכשרת הטכנולוגיה (qualification) במחצית הראשונה של 2022 – כך שלקוחות יוכלו להתחיל מיד בפיתוח שבבים המבוססים על טכנולוגיית ה-ReRAM שפיתחה.  פעילות הסכמי הרישוי של וויביט מבוססת על מודל של קניין רוחני המתאפיין ברווחיות גולמית גבוהה. במודל זה, מתכוונת החברה למכור ליצרניות רישיונות לפיתוח שבבי זיכרון תמורת סכום ראשוני, וליהנות מתמלוגים ממכירת מוצרי הקצה. 

“השגנו יעד משמעותי נוסף בדרך לייצור המוני של שבבי זיכרון המבוססים על הטכנולוגיה החדשנית שלנו”, אמר מנכ”ל וויביט, קובי חנוך. “הטכנולוגיה שלנו משלבת תכנון אנלוגי ודיגיטלי ייחודי המוגן במספר בפטנטים, ומאפשרת שליטה ושיפור בפרמטרים חשובים כמו מהירות, עמידות ומחזורי קריאה וכתיבה. הוספנו גם תת-מערכת שלמה, כולל מעבד מרכזי, שיאפשרו לוויביט להציג ללקוחות מוצר ReRAM מלא שניתן לשלבו במערכי שבבים ולהאיץ את תהליכי התכנון והפיתוח שלהם”. 

שבב זיכרון ייעודי

לפני כשבועיים הודיעה וויביט על התקדמות משמעותית בקו מוצרים נוסף – פיתוח שבב זיכרון ייעודי. החברה דיווחה כי הצליחה, לראשונה, לשלב סלקטור המאפשר לדחוס כמות גדולה יותר של תאי זיכרון בכל שבב, יחד עם תא ה-ReRAM שפיתחה.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן