חדשות

גוגל קלאוד מחקה בטעות יותר מ-600,000 חשבונות של לקוחות חברת UniSuper

Google Cloud, חטיבת הענן של גוגל, מחקה בטעות את כל הנתונים של חברת UniSuper בענן בשל מה שהיא כינתה “תצורה שגויה חסרת תקדים” (‘unprecedented misconfiguration’).

UniSuper היא חברת אוסטרלית המנהלת חשבונות פנסיה עבור למעלה מ-600,00 לקוחות בשווי של יותר מ-120 מיליארד דולר. מדיווחי התקשורת ברחבי העולם עולה כי במשך כשבוע ננעלו לקוחות החברה ללא גישה לחשבונותיהם. בדיקה העלתה כי גוגל מחקה בטעות את כל חשבונות הלקוחות של חברת הפנסיה, כולל את הגיבויים אליהם. רק אחרי כשבוע בוצע שחזור והגישה לחשבונות הושבה לבעליהם. 

בהצהרה משותפת של גוגל קלאוד ו- UniSuper, נמסר כי המחיקה נגרמה כתוצאה מרצף אירועים חסר תקדים שבמהלכו, תצורה שגויה הביאה למחיקת חשבון הענן של UniSuper. זהו אירוע מבודד, יחיד במינו, שמעולם לא התרחש בעבר עם אף אחד מלקוחות Google Cloud, וזה לא היה צריך לקרות, נאמר בהודעה. גוגל קלאוד נקטה באמצעים כדי להבטיח שהאירוע לא יקרה שוב, נמסר עוד בהודעה. 

לדברי ניר יהושע, סמנכ”ל מחקר בחברת הסייברCyFox, המתמחה באספקת פתרונות אבטחת מידע מבוססי בינה מלאכותית, “האירוע החריג שהתרחש בחטיבת הענן של גוגל, שהוביל למחיקה של כל סביבת הענן של UniSuper, מבהיר כמה חשובה ההתמחות והזהירות בניהול מערכות אבטחת מידע ותשתיות ענן. המקרה הזה מחדד את החשיבות של גיבוי נתונים במקומות מפוזרים ועם ספקים שונים, כדי להבטיח את המשך הפעילות ללא תקלות.

לדבריו, “מעבר לאירוע הספציפי הזה, חשוב להבין שאבטחת מידע בענן דורשת לא רק גיבויים, אלא גם תכנית מקיפה לניהול סיכונים ולמניעת אירועים בלתי צפויים. מומלץ לכל חברה לבצע בדיקות חדירה וסימולציות לזיהוי נקודות תורפה במערכותיה, לעבוד עם מודלים של ‘מינימום הרשאות נדרשות’ למניעת גישות לא מורשות, ולהקפיד על עדכון תוכנות ומערכות הגנה לאורך זמן. כמו כן, חשוב להשקיע בהכשרת עובדים להעלאת המודעות לאיומים ולגיבוש אסטרטגיות הגנה מידע רגיש”.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. בלומר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. בלומר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

כתבות דומות

Back to top button
דילוג לתוכן